Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezt én fogom fel rosszul,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt én fogom fel rosszul, vagy jogosan bánt?

Figyelt kérdés

Nehéz fizikai munkát végzek, hajnali 4-re járok dolgozni, és 10-11 körül szoktam végezni, de legkésőbb 12-re (ahogy kész a napi kiszabott munka mehetünk isten hírével haza)

Fix fizetésünk van 8 órára bejelentve, ami havi 350 ezer forintot jelent, hétvége mindig szabad.

A barátnőm heti 5x12 órában dolgozik 500 ezer forintért.


Kaptam egy ajánlatot ahol nekem is 5x12 órában kéne dolgoznom, többnyire éjszakai munka, nettó 650 ezerért (de stresszes és valamivel felelősségteljesebb munka mint a mostani - viszont nem nehéz fizikai)


Tanakodtunk rajta a barátnőmmel, de ő nagyon ellenezte, hogy ő fél itthon egyedül éjszaka, meg akkor sokszor elkerüljük egymást mert pont úgy dolgoznának.

Persze nekem is kényelmesebb ez az átlag 5x6 óra, meg a szabad hétvége, viszont a pénz jó lenne meg az is ha nem kéne sokszor fizikailag megszakadnom.

(és a 650 ezresnél még teljesítmény alapján lehet többet is keresni, itt ahol most vagyok nem tudok ennél többet keresni akármit csinálok)


Szóval a főzés kivételével én végzek itthon minden házi munkát, de ez így a normális ebben a felállásban hisz én vagyok többet itthon. (főznék is de nem tudok)


Fél éve az autómban 600 ezres kár keletkezett (ez az egy autónk van) és kb 400-at a barátnőm fizetett a javításból (elvileg közös kassza van de mégse)


Ez a fél év alatt már háromszor hozta fel valamilyen formában hogy ő mennyit adott bele a kocsiba, ebből 2x olyan "fejedhez vágom" stílusban, egyszer meg úgy ahogy "nem ezt akarta kihozni" de ez jött ki belőle.


Megmondom őszintén kicsit az első perctől kezdve frusztrál hogy mennyivel többet keres mint én, de úgy voltam vele hogy ezen megpróbálom túltenni magam.Viszont akkor is tudom hogy az ő fizetése a mérvadó a háztartásban, az enyém semmire nem elég főleg nem önmagában.

Na de így hogy ennyiszer felhozza azt, hogy ő mennyit adott bele...a másodiknál már kiakadtam egy kicsit, és elvielg megbeszéltük (aztán jött a harmadik beszólása de az az volt hogy "nem ezt akarta kihozni", úgyhogy azon nem sértődtem meg de megjegyeztem)


Most nagyon úgy érzem hogy váltani fogok és bepróbálom ezt a másik munkát 650-ért, nem csak azért hogy dacból is de többet keressek nála, de ez is benne van.


Viszont félek egy kicsit, hogy erre rámehet majd a kapcsoltunk ha tényleg az lesz, hogy folyamatosan elkerüljük egymást a munka miatt...de nekem meg ezt nehezen viseli az egóm hogy folyamatosan felhozza ezt a kocsi témát, és az is hogy még biztosan lesznek ilyen dolgok a jövőben mert nem tudok versenyezni az ő fizetésével, szóval bármire spórolunk össze, abban ő fogja beletenni a nagyobb részt mindig tekintve hogy többet keres.


Teszem hozzá az én fizetésemből havi 60 ezer tankolásra megy, és érte is gyakran elmegyek a munkahelyére hogy ne kelljen tömegközlekednie.


A kérdés az igazából csak az hogy gyerekesen kezelem a helyzetet?

Légyzi nagyon kérek mindenkit ne legyünk soviniszták és hagyjuk a feminita oldalt is, aki válaszol annak megköszönöm csak légyszi objektíven amennyire lehet.

Nem kell nekem igazat adni, nem erről szól a kérdés, csak a stílus legyen normális.


dec. 1. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

Dd szemét hogy nem akarja hogy fejlidj haladj hanem ő fél éjszaka. Aha.

Önző diszno.

dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kitana. ***** válasza:
89%
Ez a kapcsolat már most kuka, szóval vállald el az új melót, mert hamarosan egy fizetésből kell majd élned.
dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Figyelj a kapcsolat már úgyse működik úgyhogy teljesen mindegy, hogy ott maradsz dolgozni vagy váltasz.


Én odébb állnék és ha nem tetszik neki,hogy végre többet keressel akkor menjen amerre akar.


Ugyanis nem lehet megenni a tortát meg még meg is tartani!

Odavágja, hogy kevés a pénzed akkor tessék kipróbálni milyen lesz ha több lesz, de nem taliztok annyit.


Buta ellenérv részéről amúgy, mert ha szeretitek egymást akkor hiányozni fogtok egymásnak és örülni minden egyes eltöltött időnek együtt. Egyáltalán nem törvényszerű, hogy szakítás lenne a vége.

Távkapcsolat létezik és mennyi pár túléli, nemde?

dec. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Több mint 5 évig éltem ebből az egy fizuból, igazából több maradt mikor egyedül voltam szóval emiat nem aggódok...és bár lehet ez jött le a kérdésből, de ezt leszámítva hogy 3x felzota hogy mennyit adott bele a kocsiba nagyon jól megvagyunk, nem szoktunk nagyon veszekedni se.

Csak ő olyan hogy mindig minden szabadidejét velem akarja tölteni, és mint írtam tényleg jól elvagyunk, viszont pont emiatt tartok attól, hogy ő ezt hogy viselné ha nem leszek itt mindig mikor hazajön.

Részemről biztos működne a kapcsolat kevesebb együtt töltött idővel is, de engem meg bánt az, hogy felhozza hogy mennyivel többet tesz bele anyagilag a kapcsolatunkba mert "hülye férfiként" sérti az egómat.

dec. 1. 19:28
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Miért lennél önző azzal, hogy a közös kasszába több pénzt viszel be? Nem sok a jelenlegi fizud, és bármikor szükségetek lehet plusz kiadásra. Baleset, betegség.... Szerintem ezt hangsúlyozd neki, hogy az anyagi előrelátás fontos. Fél otthon egyedül... győzze le... szerintem ez hülyeség h ezért ne keress majdnem kétszer annyit.
dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Ha többet fogsz keresni azonnal követeli majd vissza a beleadott pénzt. Ha lóg rajtad non-stop már nem jó a pénztől független. Én munkát biztos váltanék de nőt is mert ez a kapcsolat már így halálra van ítélve.

Nem vagy gyerekes, én pl. örülnék ha a pasim sok év után merne egy jobban fizető lehetőségre váltani. Meg sose hoznám fel neki ha adtam bármibe is pénzt.

dec. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Mindenféleképpen vállald el az új melót amíg lehet!!

Kutyával is félne..? Csak egy tipp de tanuljon meg felnőni, több zár az ajtókra esetleg rácsok hátha azzal is nyugodtabb lenne… az meg hogy minden idődet akarja meg nem egészséges.

dec. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én jobban különválasztanám a párkapcsolat és a munka kérdéseit. A munkahelyválasztásban egyedül annyiban számít a párkapcsolat, hogy tényleg kell valamennyi közös időnek maradnia. Valamennyinek. Ti tudjátok, hogy nektek mennyi elég, de ha részéről tényleg túlzó elvárások vannak, azt sem igazán veheted alapul. Persze ha meg jóformán csak annyira találkoztok majd, hogy műszakváltáskor köszöntök egymásnak, akkor tudd, hogy ez bármilyen párkapcsolatnak megáshatja a sírját.

Ezen kívül pedig a munkában csak az dönt, hogy:

- bírnád-e a munkarendet(12 óra, éjszaka), és azt a típusú munkavégzést (ha esetleg állómunka, vagy folyamatos, megfeszített figyelmet, élénk tempót igénylő)

- mennyire kell a pénz (oké, hogy 5 évig megéltél belőle egyedül is, de most volt egy bazinagy inflációs ugrás, lehet, hogy újra kéne kalkulálni)

- ha mégsem jön be, tudsz-e visszamenni az előző helyedre, vagy viszonylag gyorsan találni valami mást

- akarod-e ezt a munkahelyváltást, vágysz-e rá (és nem a barátnőddel meg az ő fizetésével kapcsolatos komplexusaid és sérelmeid miatt, hanem úgy alapból, magad miatt. Benned van-e, hogy "mást akarok csinálni, tök jó lenne jobban keresni, a tizenkettezés és az éjszakázás pedig sima ügy, tök jó deal"? Vagy csak az, hogy inkább szívnál és hajtanád ki a beled, csak ne keress kevesebbet a csajodnál?

Utóbbi esetben ne vállald el, előbbiben igen. Csak te számítasz ebben a kérdésben.


35/N

dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem azzal hogy te kevesebbet keresel most tud rád az egódon keresztül hatni.

Viszont ha több lesz a pénzed akkor egy szintre kerülsz vele

dec. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Munkalehetőség csak ez a két szélsőség adódik? Most hajnali-délelöttös vagy, erről akarsz váltani éjszakai 12-re...

Én nem vállalnám el az új melót, megmondom őszintén, szerintem ez nem embernek való. Max rövid időre, időszakosan vállalható, amúgy nem. Már eleve ez a 12 órázás is sok,nemhogy éjszaka.

Nem minden a pénz, és a jelenlegivel arányaiban jobban keresel, mint az újjal.

Ha motivál a jobb fizetés, akkor inkább keresgélj tovább, biztosan van ennél jobb lehetőség is.

dec. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!