Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esett rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Barátom múlt héten elég rosszul volt, és mivel nem élünk együtt siettem is hozzá vittem gyógyszert neki, masszíroztam szinte végig mert az jól esett neki. Közben egy barátom elhívott iszogatni amit persze vissza utasítottam ,hiszen én ilyenkor nem tudom önfeledten jól érezni magam, erre úgy válaszolt hogy mit kell barátomat őrizni el tud lenni magában is. Ezzel jól felhúztam magamat,és másnap ezt fújtam a hugomnak is,hogy hogyan lehet ilyen, neki hogy esne ha elmenne a férje mikor ő beteg...

Aztán látogatóba mentünk húgomékhoz barátommal, és én elmeséltem a vőlegényének ezt a sztorit, majd erre megszólal barátom hogy miért nem mentem el, neki attól ugyanúgy fáj... na hát próbáltam megmondani hogy igen így van, viszont én nem tudom magam jól érezni azzal a tudattal hogy ő meg nincs jól.. megkérdezte tesóm hogy miért ő ott hagyna e engem ha beteg lennék, válasza: persze simán, ha ott van velem az nem old meg semmit. Erre elhallgattunk hárman,ő meg nem fogta fel amit mondott nevetett tovább .

Értem én hogy nem lesz a másiknak jobb és nem fog meggyógyulni , és nem lehetünk mindig a másikkal mikor beteg, de ha lehet akkor vele vagyok. Én nem tudom magam elképzelni hogy ott ülök az étterembe jókat eszek iszok vagy barátokkal nagyokat nevetek közbe a társam akit szeretek fekszik az ágyba vergődik.

Kicsit megalázva éreztem magam mikor mondta hogy persze elmenne.

Mást is rosszul érintene?



2022. máj. 31. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Jézus, te/ti ilyeneken problémáztok? Azt hittem, már szomszéd Marishoz is átmentél és elmondtad neki, hogy Józsi elmenne a barátaival, ha beteg lennél, de te bezzeg nem. Tiszta komédia 😂😂
2022. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Atyám xD

Nem tudom itt ki a legrosszabb.

2022. máj. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látok ebben problémát. Nyilván az se mindegy, hogy az ember párja egy kis náthától szenved vagy valami komolyabb baja van.
2022. máj. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak másképp gondolkodtok, ennyi, ezt kell elfogadni és észben tartani.


Én azt gondolom ha a másiknak nem olyan baja van, hogy ellátásra szorul, pár órára simán el lehet menni. Ha TE nem akarsz, az is rendben van, ugyanakkor azt gondolom az ő hozzáállása IS rendben van. Ezt azért a jövőre nézve, nem árt észben tartanod, hogy ha náthás leszel és otthon fekszel, ő nem fog.


Egy komolyabb betegség, ahol ápolni kell, vagy ha annyira lever a lábadról az más.


Szóval ez nem, jogos vagy nem jogos kérdése. Más a felfogásotok amit nem árt tisztázni egyszer nyugodt körülmények közt.

2022. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Ez súlyos, komolyan ebből problémát csináltok?!
2022. jún. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem túlgondolod. Mi is simán megyünk programra attól hogy a másik beteg. Van különbség aközött hogy lázas meg hogy mondjuk rákos...

25N

2022. jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Számomra ez tényleg attól függ, hogy az "elég rosszul volt" alatt milyen tüneteket kell érteni. Mert ha pl. lázas vagyok, fáj mindenem, alig tudok lábra állni és forog körülöttem a világ, akkor nekem jól esik, hogy mellettem van, figyel rám, hozza a hidegvizes borogatást, készít nekem teát és biztonságban érzem magam. Ha már egy picit megerősödtem és ő szól, hogy szeretne másokkal találkozni, akkor nyugodt szívvel tudom mondani neki, hogy semmi gond, kibírom.


Szóval igen, biztos másnak is rosszul esett volna ez a hozzáállás a másik fél részéről. Ami számít, az az, hogy neked rosszul esett, és neked fontos, hogy fordított esetben a barátod melletted legyen. Ha ezt a tudtára adtad, kérdés, hogy biztosított-e afelől, hogy akkor ilyen esetben támogatni fog-e? Mert ha nem, gondold át, hogy képes leszel-e egyedül megbirkózni egy betegséggel, és hogy érdemes-e továbbra is vele maradni, mert amúgy pl. sokkal több dologban egyetértetek, támogatjátok egymást.


#6-os: A "túlgondolod" kifejezés eléggé szubjektív dolog. Másrészről az is lehet, hogy éppen te vagy az, aki "elbagatellizálja" a helyzetet.


Támogatni kéne a kérdezőt, valamiféle megoldást, megnyugvást nyújtani neki, nem pedig ítéletet hozni felette. Egy ilyen szituáció sokat elárul a másikról, arról, hogy képes-e az együttérzésre.

2022. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!