Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha terhes a barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Norby2500 kérdése:

Mit tegyek ha terhes a barátnőm 16 éves és én is akarom a babát és ő is de, a szülei el akarják vetetni? 18 fiú

Figyelt kérdés

2023. dec. 3. 11:02
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon buta vagy te fiu
2023. dec. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell a babát megtartani, de örökbeadni viszont lehet. Ezzel nem is kell őt megölni de utána lehet normális életetek meg a picinek is.
2023. dec. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim válasza:
63%
A hsz 90% ab párti, ez döbbenetes. A magzatnak is vannak jogai, pl. az élethez való jog. Az ab mindenkinek az életét megváltoztatja, az egész környezetet tönkreteszi. A most ab-t szorgalmazó nagyszülők és az esetleg szót fogadó szülők hogy néznek majd a következő gyerek szemébe, ha megtudja, mi lett a testvére sorsa és miért? Az anya és az apa egész életére meg marad a magzat emléke. Több megoldás van, ami nem terheli meg ennyire a családokat. Tanácskérés, de GYORSAN, szakemberektől (pl. Alfa Szövetség), és nem a neten azoktól, akik semmit sem tudnak az ügyről azon kívül, amit leírtál. Az ab egy szörnyű megrázkódtatás, amit lehetőség szerint el kell kerülni.
2023. dec. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
26%

23-as miröl beszélsz?

Nem kicsit vagy álszent

Az nem megrázo a szuloknek hogy masnak adjak a gyereket?

Mert ha megszetik akkor ember

Most ab-n kivesznek egy 50 sejtes zigotat a méhéből.

Az nem ember!

Milyen jogokról beszelunk?

A zigota jogairól.?

Ilyen gondokat mellett ha a ferfi kiveri maganak a wc-be ,akkor a spermák jogai is sérülnek hiszen ha epp a hüvelybe menne adott lennd a lehetőség a "nagy talalkozásra"😁

A 16 evesnek is joga van a normalis elethez.Azert vagyunk emberek hogy gondolkozzunk es az a rivid időt normalisan éljuk le amig itt vagyunk

2023. dec. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
18%

Te egy ostoba ember vagy 24. Mire eljut a nő a műtétre, akkor már 8 hetes a baba. Van mindene! Nem zigóta.


Egy abortusz is óriási trauma. Bántalmazó kapcsolatban teherbe estem 23 évesen. 4 év után lett új párom, depresszióval kezelték az eset után. Ne bagatellizáld el.

2023. dec. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
22%
Mármint engem kellett kezelni. Senkinek sem kívánom ezt. Bár inkább adtam volna örökbe.
2023. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
17%

"Egy abortusz is óriási trauma. Bántalmazó kapcsolatban teherbe estem 23 évesen. 4 év után lett új párom, depresszióval kezelték az eset után. Ne bagatellizáld el."


Ha ez neked trauma, akkor mekkora trauma az, ha nem tudsz a saját gyerekednek enni adni? Nem tudod megvenni neki a Boci csokit? Nem tudod tisztességes tiszta ruhába járatni? De gondolom ez nem érdekel. A férjem ugyan tervezett gyermek volt, de szegény családba született. Igen, egy csokit sem tudott levenni a polcról, mert nem volt pénzük rá. 38 éves, a mai napig rossz érzéssel emlékszik vissza. Dolgozik, mint a hülye, hogy a mi gyerekünk ne kerüljön ilyen helyzetbe és megadja neki a legalapvetőbb dolgokat.


De, ne legyen abortusz, csak adja örökbe. Van gyereked? Tudod te milyen érzés az, hogyha megszületik? Először megfogod, érzed, làtod, hallod őt? Megmagyarázhatatlan. Aztán jön valaki, és elveszik tőled. Pedig tudod, hogy ő a tiéd, hozzád tartozik, de oda kell adnod, mert másnak ígérted. Ha a lányomat tőlem elvették volna ott akkor örökre, a lelkemből egy darabot szakítottak volna ki. Soha nem tudtam volna megemészteni. Na ez a trauma.


Szóval összegezve, akármekkora trauma is volt neked az abortusz, abba biztos lehetsz, hogy még nagyobb lett volna, ha megszülöd és megtartod vagy örökbe adod. Ha megtartod, lehet, hogy őt is lelkileg megnyomorítottad volna, hogy nélkülözésben kelljen felnőnie. Ha meg örökbe adod, soha nem tudod elfelejteni, hogy a gyereked valahol a világban rohangál.


Hadd döntse el mindenki maga, hogy milyen életet szeretne magának és annak a sejtcsomónak, ami a testében van. Ha egy nő úgy dönt, hogy ő ezt nem tudja bevállalni, akkor igen is menjen, abortálja. Inkább, minthogy kukàba dobja, kandallóba tegye, wcn húzza le meg ilyenek.

2023. dec. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
19%

27 tudod elég nagy bajnak tartom, hogy ennyire szélsőségesen tudsz csak gondolkodni.


Trauma volt igen, mert szerettem azt a gyereket "sejtcsomó" korában is, de nem lett volna miből eltartanom. Ha megszültem volna, anyám nem engedte volna odaadni másnak. Képzeld másnak is csúszott be a gyerek már, de ott nem kellett az anyának egyedül lennie, az apa is ott volt, boldogan nevelik. Nekem senkim se lett volna csak a saját lakásom, mert azt vették nekem a szülők szerencsére.


Képzeld az én életem nem hasonlítható a férjedéhez, mert egyetemista koromban sem kellett éheznem soha. Sajnálom az ő traumáit, de ne vetítsd ki a szubjektív meglátásodat másra. nem kell úgy döntenie a kérdezőéknek, ahogy te jónak látnád...


Ha megszültem volna, anyám nevelte volna a picit, nagyon jól keres.


Én viszont nem akartam apa nélkül gyereket nevelni. Ezt meg megértette ő is.


Odaadni másnak nem lenne könnyű. Ki mondott ilyet? De szerintem a halál és az esély az életre kérdésében nem az AB a jobb döntés. Ezernyi nő akar babát de nem tud szülni. Hadd nőjön fel egy baba egy ilyen családban mint a nyomorban.


Szóval az érvelésed túl szubjektív és keserű. Nem kell mindenkinek ezen a tablettán élnie!

2023. dec. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
35%

Nem gondolom a gondolkodásomat szélsőségesnek, csupán csak racionálisnak. A munkám során gyerekekkel foglalkozok. Beteg gyerekeket ápolok kórházban. Tudod te hány gyereket hagynak a kórházban? Hány gyerek marad egyedül? Hány árva gyerek van? Hány marad állami gondozásban, mert mindenki kisbabát akar örökbe fogadni? Elárulom, nagyon sok. Sokkal több, mint amennyit te el tudsz képzelni. Lehet, hogy traumatikusan élted meg, de A LEGJOBB DÖNTÉST HOZTAD MEG! Miért ostorozod magadat és ítéled el az abortuszt? Igen, nagyon sokan kényszerülnek erre, mert muszáj. Pont ezt szerettem volna neked elmagyarázni, hogy sokszor ez a kisebbik rossz a jobb döntés. Ez egy szr élethelyzet. De az biztos, ha megtartod, sokkal nagyobb trauma ért volna téged, mint fentebb említettem, hogy miért. A legtöbb embernek nincsen saját lakása. Nekem sincsen, mert a szüleim nem tudtak venni nekem, én pedig az állami ápolónői fizetésemből örültem, ha az albérlet+ kaja + BKV bérletet ki tudtam fizetni. Félretenni esélytelen volt. Másnak ennyije sincs, mint amennyije neked lenne. Hogy várhatod el, hogy a semmire vállaljon valaki gyereket? Én is 31 éves lettem mire megszületett a lányom, mert nem vállaltam pucér valagra gyereket. Most már magánegészségügyben dolgozom,jobb a fizetésem, de még mindig nem vagyok gazdag. Emiatt tanulok most tovább amíg a gyerekkel itthon vagyok, mert ezzel a szakmai továbbképzéssel akár a 600 ezret is megkereshetem magánegészségügyben. Előtte semmiképpen sem vállaltam volna gyereket, mert a havi 110 ezres fizum arra se lett volna elég, hogy éhen haljak. Nagyon drága a gyerek, csak mondom.


Amúgy nem értelek. Folyamatosan személyeskedsz, pocskondiázolengem, pedig te vagy az, aki borzasztóan korlátoltan és beszűkülten gondolkodik, hogy az abortusz rósssz. Pedig nem! A legjobb dolog, ami növeli az esélyegyenlőséget (emancipációt) a nemek között. Régen, ha egy nőt megerőszakoltak, meg kellett szülnie a gyereket akkor is, mert az abortuszt elítélte az egyház. Azonban ma már nem a középkorban élünk, hanem a modern 21. században! Kicsit lépjél ki a buborékodból! Egy jog a női nemnek, hogy eldönthesd mit akarsz és mit nem akarsz kezdeni a saját életeddel. Hogyha az abortuszt nem dolgoztad fel, akkor keress fel egy pszichológust, aki segít neked, de az, hogy egy anonim fórumom vergődsz az nem megoldás. Azért, mert neked meg kellett anno hoznod felelőtlenség miatt egy szr döntést, attól még bárkinek joga van ahhoz, hogy az abortusz mellett döntsön. És szerencsére nem te döntöd el, hogy ki mit csináljon a saját méhével.


Dobj egy privát üzenetet és adok neked egy pszichológus nevét + telefonszámot, akit felkereshetsz. Neked egyértelműen problémád van, amit kezelni kell!


Minden jót kívánok!

2023. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
80%

Jézusom... :D Te tényleg nem érted a lényeget, hogy NEM KÖTELEZŐ azt választani. Nem ítélem el, én is megtettem, mert muszáj volt. De vannak opciók. Én is gyermekvédelemben dolgoztam. Rossz a magyar rendszer, nem szegény megszületett gyerekek hibája akit nem abortáltak el. De egy újszülöttet hamarabb odaadnak valakinek, ha megfelelőek a körülmények. Roma, beteg gyerekeket kevésbé fogadnak örökbe.


Nem éltem mélyszegénységben. De láttam milyen a Tanítsunk Magyarországért Program által Nógrádban voltam mentor. Én magam is pszichológus lettem. Nem a saját gondjaim miatt, csak alapból azt kezdtem el, viszont az én terápiám itt nem ért véget, elvégeztem az önismereti képzést stb.


Nem vagyok szélsőségesen beteg, problémás ember, csak mert Pro Life vagyok. 10-ből 9 pszichológustársam az. Én mindenkinek elmondom miért.


Amúgy meg megintcsak ítélkezel, hogy nem fogadod el, másképp is lehet csinálni... Igen annak a gyereknek lehet jobb lesz ha nem születik meg. De a kamasz szülei helyett ne akarj döntést hozni helyettük.


Én a klienseimmel is személyeskedem. Rengeteg bunkó szülő jön be, akikkel szemben ki kell fejezzem, hogy most én mondom meg mi a teendő, és nem ők. Pokoli nehéz. Jelenteni is nehéz őket. Kihívni a mentőt ha öngyilkossági hajlama van a gyereknek.


De akkor sem hallgattad meg azt az érvelésemet, hogy egy újszülött babát örökbe lehet fogadnia egy normális családnak.


Abban igazat adok neked, hogy a szülőknek kell eldönteni, mi lesz nekik a kisebb rossz, az AB vagy az örökbeadás, vagy felnevelni.


De az összes negatív érved ellenére sem dönthetsz helyettük. Minden éremnek van A és B oldala.

2023. dec. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!