Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme folytatni?

Figyelt kérdés

Barátom elég szélsőséges, egyszer azt mondja, hogy nem is akar más nőt soha többet, máskor meg előáll azzal, hogy a következő fél évben derüljön ki, hogy örökre együtt leszünk e vagy nem. Ezt egyfajta ultimátumnak érzem. Eleve elég nehéz így kapcsolatban lennem, hogy szélsőségek ingadoznak, nagyon megterhel. Mikor épp már megnyugodnék, akkor jön a hidegzuhany.


Most eléggé szomorú vagyok, nem látom a közös jövőt, csak, hogy majd fél év múlva úgy is ki leszek dobva. Nem tudom, van e értelme küzdeni, vagy engedjem el. Már lassan semmit nem tudok komolyan venni, amit mond.


Lehet csak én ütközök meg az ilyen határidőkön, de ez nem munkahely, hogy ilyen határidők legyenek szabva.



dec. 5. 10:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Miért szereted magad kínozni? Elképsztő, hogy egyesek miket elviselnek az ilyen elmebeteg szardaraboknak. Miért??? Mit ad neked, amiért megéri tönkretenni magad, a lelki békéd, az egészséged?
dec. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem szélsőség. Mindkét mondata pont hogy az elkötelezettségről szól.

Inkább ő van bizonytalanságban veled kapcsolatban, és abban nem biztos, hogy te is ezt szeretnéd-e.


Ha te nem szeretnél iránta elköteleződni, akkor ne legyen most az a keltve, hogy ő alig várja, hogy nemet mondj, hogy végre más nőt keressen.

Egyébként megjegyzem, hogy ez is jogos lenne, nők is csinálják azt, hogy amint kiderül, hogy nem közösek a célok (gyerekvállalás, stb.), azonnal továbblépnek. Fontosak a közös célok.

dec. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Utolsó elkötelezettséget szeretne végre a barátja, de fogalma sincs hogyan kéne állnia hozzá.


Nem mondogat érett ember olyasmit, hogy örökké együtt, mert meghalsz, vagy elválsz a másiktól. Eléggé kontraproduktív a félév mint határidő. Így nem lehet hozzáállni egy kapcsolathoz, nem útmutatók irányítják.


Kérdező szerintem add fel, infantilis a barátod, kár erőltetni.

dec. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

3: máshogy látjuk. Ez nem elnyomás. Ilyenkor derül ki, hogy igazán szereti-e egyik a másikat, vagy csak most ez így kényelmes. Itt nincs elég elszántság.

Szerintem korrekt dolog a határidő. Azért derüljön már ki, hogy valaki komolyan tervez-e a másikkal, vagy nem. Ne állítsuk már be ezt infantilizmusnak, meg elnyomásnak. Ez egy vízválasztó egy kapcsolatban, hogy hosszútávon is biztos-e a másikban, vagy akkor kiderül, hogy nem tudja… még élni akar… stb.

dec. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Jó, de ezt nem kell a másik orrára kötni, se azt, hogy örökké tervez vele. Nem sok értelme van. Inkább élni kellene a jelenben és időközben kitapasztalni, hogy passzolnak-e.
dec. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én elkötelezettebb vagyok mint ő, nem én vagyok, aki folyamatosan billeg, de egy idő után ez már annyira fárasztó és megterhelő érzelmileg, hogy el kell gondolkodnom, hogyan tovább. Semmi értelmét nem látom a határidőnek. És nem reális azt mondani egyik nap, hogy más nőt nem akar, meg elvesz feleségül, két nappal később meg elborult arccal kételkedni.


Lehet nem jól fogalmaztam a kérdésben, de itt ő az, aki időről időre kételkedik bennem, máskor meg az ellenkezője. Igazából minden az aktuális hangulatán múlik. Nem kellene ezeket folyamatosan kihangosítania, kértem is, hogy ne csinálja, mert olyankor nem csak velem van baja, hanem mindennel, munka, hangulat, stb, és akkor már én se vagyok jó. Ha meg épp jó kedve van, akkor én vagyok a leendő felesége.

dec. 5. 11:42
 7/14 anonim ***** válasza:
Beteg szegény a fejére, miért vagy még vele???
dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen örökkön örökké kijelentéseket sem kellene tenni, esetleg majd 30/40 év után..viszont azt se kellene firtatni hogy lehet fél év múlva szakítotok. Inkább a jelennel foglalkozzatok, a többi meg mejd úgyis adja magát.
dec. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem biztos benned, tudok mit mondok én az ilyenre? Akkor legyen ne biztos benned máshol, ne a te idődet vesztegesse. Adjon határidőt magának, amennyit csak akar, de te addig ne legyél vele, ismerkedj másokkal, több mint valószínű, hogy találni fogsz valakit, aki 100% biztos benned. Aztán ha letelt a határidő és menne hozzád esetleg megint, akkor te meg majd szépen eldöntöd, hogy még mindig érdekel-e, vagy már boldog vagy mással. Ezt megmondanám neki.
dec. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem a hataridovel van gond, hanem a kozlessel es a viselkedesevel. Miert vagy egyutt egy ilyennel? Mi mondjuk meg neked, hogy szakits, mert te ezt nem tudod eldonteni, vagy mi?
dec. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!