Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy magyarázzam meg neki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy magyarázzam meg neki hogy szerintem nem normális a veszekedés egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szerinte teljesen normális és ettől lesz erős a kapcsolat. Eddig minden veszekedés nagyon durván elfajult, persze őt nem érdekli, rákérdeztem hogy komolyan kell e neki ez, miért nem tudjuk kulturáltan megvitatni a nézeteltéréseineket. Erre ő azzal jött, hogy teljesen normális egy veszekedés egy párkapcsolatban és nekem kevesebb párkapcsolatom volt mint neki, ezért ő biztosan jobban tudja. Persze erre jöttem azzal hogy hiába volt neki több, ugyanúgy szakítás lett mindegyik vége, szóval valamit akkor rosszul csinált.

Meg persze felhozta erre, hogy "képtelen vagy a másik hibáit elfogadni", meg "túlidealizálod, milyen egy tökéletes párkapcsolat, mert olyan nincs", meg "csak nem volt még normális párkapcsolatod", meg "az a parancsolat amiben nem veszekednek, nagyon felszínes", meg "nem értem miért vagy ennyire veszekedésfób, de ez egy teljesen normális dolog".

Most én tévedek nagyon nagyot vagy ő? Mert szerintem lehet párkapcsolat veszekedésmentes és ki is bírnám, de amíg szerinte ez a normális addig nem lesz közöttünk kiegyensúlyozott kapcsolat. Hogyan győzzem meg?



dec. 11. 17:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%
A vita normális. A veszekedés nem.
dec. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom, de hogyan magyarázzam el neki?
dec. 11. 17:04
 3/34 anonim ***** válasza:
62%
Nem azzal van a baj, hogy nem tudod elmagyarázni, ő nem akarja megérteni.
dec. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
És elfogadható egy párkapcsolatban a veszekedés?
dec. 11. 17:15
 5/34 anonim ***** válasza:
82%

"amíg szerinte ez a normális addig nem lesz közöttünk kiegyensúlyozott kapcsolat. Hogyan győzzem meg?"

Sehogy.


Nem vagytok egymáshoz valók.

dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%

Ritkán veszekszünk a párommal, de volt már rá példa sok év alatt. Szerintem az fontos, hogy a problémákat jelezzük, ne söpörjük a szőnyeg alá, mert a konfliktuskerülés hosszú távon nem kifizetődő. Az is normális, ha néha megharagszunk egymásra. De ha a veszekedés mindennapos és ráadásul mindig eldurvul, akkor az egy rossz kapcsolat.

Nekem volt olyan kapcsolatom, ahol a két véglet volt: először évekig elfojtottam magamban minden problémát, aztán mikor elkezdtem jelezni, akkor durva veszekedés lett belőle. Aztán válás...

A mostani kapcsolatomban alapvetően mindent meg tudunk beszélni, de néha azért jönnek ki indulatok. Mondjuk évente kétszer. Hamar lecsillapodunk, még sose feküdtünk le haraggal.

dec. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
64%

Lehet ez pont valami olyan ember akit a konfliktusok és viták éltetnek, és ezt próbálja épp lenyomni a torkodon hogy ez normális, holott nem az.

Az is vicces hogy a több korábbi párkapcsolatra előnyként hivatkozik, holott erre gondoltam én is már azelőtt is hogy írtad, hogy a vitákkal robbantotta szét mindet valószínűleg. Szóval a több párkapcsolat nem szokott annyira mérvadó lenni, a kapcsolatai hosszúsága már annál inkább. Konkrétan a sok rövid amit előnynek próbál meg előadni, sokkal inkább red flag, ha már itt tartunk.

Illetve az is vicces ahogy azt próbálja meg előadni hogy a párkapcsolatok alapja a veszekedés. El van tévedve, a vitázás ami esetleg alap, abból is lehetőleg a konstruktív vita, ahol meg tudjátok beszélni az ellentéteket, és születik kompromisszumos döntés. Aki meg minden vitából veszekedést kreál, az szintén red flag hogy egy kompromisszumképtelen empátiamentes barom. Hát még ez, hogy szerinte a veszekedés a normális. Nagyon beszédes, intő jelek ezek mind.

Összegezve, szerintem ő tényleg olyan ember lehet aki élvezi a folyamatos feszültséget és vitát, ez neki az otthonos terep, nem tud meglenni nélküle. És ezzel űzhette el a korábbi párjait is. Ha békés életre vágysz, akkor nem ő a te embered.

dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
41%

1

Jaj hagyjuk már, hogy a veszekedés nem normális. Beszarok komolyan... :D Barátok, testvérek, osztálytársak, munkatársak, szomszédok és igen, párok is összevesznek olykor és ez teljesen TERMÉSZETES.


A kérdés az, hogy milyen gyakorisággal és milyen intenzitással történnek ezek a veszekedések. A túl gyakori, túl heves, túl bántó összetűzések valóban tönkreteszik a köteléket két ember közt. De azt mondani, hogy az összeveszés MINT OLYAN nem normális egy hosszútávú kapcsolatban, hát meglehetősen autisztikus.

dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
65%

Én egyetértek vele.


A veszekedés ha nem tart hosszú ideig, vagy eléggé sűrűn nem olyan veszélyes onnan kiindulva, hogy szeretitek egymást és képesek vagytok változásra. Igenis lehet hasznos a veszekedés normális bizonyos kereteken belül.

Azzal sincsen probléma, hogy valaki nem szeret/tud/ veszekedni, de akkor nem illik hozzá olyan ember aki szeret/tud és a kapcsolat egy részének tekinti amely előrehaladást, összecsiszolódást jelent.

Keresned kellene más személyt, mert nem illik hozzád a párod.

Tényleg nem vagy olyan érett, mint ő.

Nem állítom, hogy ő teljes mértékben az, viszont a veszekedést nézve igaza van.

dec. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Szerintem egy érett ember veszekedés nélkül is tud kommunikálni, érzelmileg nem tudom ki az érettebb de kommunikációs szempontból biztos vagyok benne hogy ő, mert mindent meg lehet oldani veszekedés nélkül ha akarjuk
dec. 11. 17:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!