Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért mondja mindig azt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondja mindig azt a férjem, hogy fogjam be a számat?

Figyelt kérdés

Szerinte túl sokat beszélek és feleslegesen és nagyon fárasztja meg unja. Az tény, hogy bőbeszédű vagyok, nem tudok tőmondatokban közölni. Valahogy úgy érzem mindig meg kell magyaráznom a mondanivalómat. Egy ideig beszélgetünk azután elfárad és azt mondja most már elég, ne beszélgessünk. Pedig nekem valamiért olyan közlési kényszerem van, kinek mondjam el, ha nem neki? Szeretek beszélgetni. Másokkal is. A munkámhoz is hozzátartozik. Néha úgy érzem kevés az ilyen interakció az életemben, tehát én több kommunikációt is el bírnék szívesen.

Neki meg kevesebb kell...

Változzak meg a kedvéért? Fogjam vissza magam? Vagy mit tegyek?

Régen is megvolt ez a különbség köztünk, ő gyakorlatias, lényegretörő, én meg szeretek filozofálgatni mindenfélén. De úgy érzem, ahogy idősödöm, tényleg egyre többet beszélek.

Mi a véleményetek mit lehet mindezzel kezdeni?



jan. 17. 21:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%
10-es, nem véletlen összetalálkoztak hanem a férje. Nem kötelező elvenni valakit akit nem bírsz elviselni.
jan. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
A kérdező maga írja, hogy régebben ennyit nem beszélt.
jan. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Sok beszednek sok az alja. Az ures, ertelmetlen locsogast en sem szeretem, plane azt nem, ha egy temat mar ezredjere ragunk at, es mindig ugyanaz a lemez megy. Nekem anyosom ilyen, nem lehet leloni.

De ha igy mondja, hogy fogd be, az bunko. A ferjemnek el tudom mondani, hogy “figyelj kicsim nekem ez most sok/nem tudok figyelni mert faradt vagyok, kerlek beszeljuk meg maskor”.

jan. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%
Azért mondja, mert kuurva idegesítő ha valaki állandóan pofázik. N
jan. 18. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén szólva én is menekülök azoktól, akik állandóan beszélnek a semmiről. (Nő vagyok). Annyira idegesítő tud lenni pl munkahelyen,ahol nem lehet elmenekülni... Egyszerűen leterheli az idegrendszert az a sok ostobaság. Pláne, ha idegesítő hangon mondják. A férjednél már betelt a pohár. Kár volt összeházasodnotok, mert ez egy feloldhatatlan ellentét. Váljatok el és meg lesz oldva.
jan. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan vagyok, hogy aki nem szereti hallgatni a mondanivalómat, azzal nem beszélgetek hosszan.


Valahol biztosan fárasztó neki egy pont után, ha ő le akar ereszteni és csak nézni ki a fejéből. Próbálj te is lényegretörőbb lenni. Tudod, sok beszédnek sok az alja. Nem kell túlkomplikálni.


Vagy oszd meg gondolataidat a neten, hátha találsz közönséget rá.

jan. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Fél, hogy kihülsz.
jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"ahogy idősödöm, tényleg egyre többet beszélek"

És a kapcsolatotok is idősödik. Kevés a közös élmény, nincs új téma. Menjetek el többet együtt otthonról.

De ezt a stílust semmiképp se engedd meg a férjednek.

jan. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Én a 2-essel egyetértek, jók a tanàcsai, nem tudom miért pontoztátok le.

Volt aki azért ráérzett szövegértésben: én változtam meg én beszélek sokkal többet. Nem akarok egy szószátyár vénasszonnyá válni, úgyhogy a 2-es tanácsára naplót fogok írni és visszaolvasom és elemzem az írásomat.

Majd ha megjelenik a könyvem szólok 😅😀😀😀

A férjem stílusa nem bántó, illetve hát nekem zokon esik de a fenti mondatot olyan könyörgő kétségbeesett hangnemben kell elképzelni, hogy árnyaljuk egy kicsit.

jan. 18. 20:27
 20/20 A kérdező kommentje:

"És ha nem fogod be akkor "kapni is fogsz" ugye?


Unalmas már ez a pasitrollkodás hogy mindig ilyen ostoba nőnek adod ki magad"


Erre pedig annyit reagálnék: asszem nem ismerjük egymást ezért kikérem magamnak, hogy leostobanőzöl meg mi az hogy mindig? Kivel beszélsz valami ismerősöddel összekeversz?

Neked valami zavar van a fejedben, menj orvoshoz!

jan. 18. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!