Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan dolgozzam fel, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan dolgozzam fel, hogy a páromnak gyermeke van az első házasságából?

Figyelt kérdés

Tudom, borzasztó vagyok...de hiába elvált a párom és szeret engem, mégis megőrülök a tudattól, hogy az embernek, akit szeretek, aki az én párom, valaki mástól van gyereke. Hogy hány évet lehúztak az exfeleséggel együtt, hogy a fiatal közös életünk oda, túl későn találkozunk. (Én is voltam már házas, szintén hosszú kapcsolat volt, de nekem nincs gyermekem.)

Közös múlt, közös első pillanatok, közös gyermekvárás, szülés, aggodalom, szép pillanatok együtt, mint család, közösen imádni azt a gyermeket...


Én nem vágyom saját közös gyermekre, mégis borzasztóan szenvedek attól, hogy egy másik nővel ilyen téren örökre össze van kötve, hogy belőlük jött létre egy új ember, nem mibelőlünk, ezáltal nyilván minimális kapcsolattartás is muszáj kettejük között...én ezt nem bírom elviselni lelkileg.


A gyerek kedvel engem, sokat nálunk van én mégsem tudom szeretni. Vannak jó pillanatok, de azon kívül inkább kimenekülnék a világból, mikor nálunk van, mert sok, zavar, idegesít. Ebből persze ő semmit nem vesz észre. Csak belül ordítok.


Rossz látni őt, mert csak arra emlékeztet, hogy ő miből jött létre, rossz látni, hogy hasonlít az anyjára és a páromra is. Borzasztó féltékenység gyötör.


A páromat nagyon szeretem, a gyermeknek mindent megadok, amit csak tudok, de a szenvedés a végletekig kikészít.


Más hogyan zárja ezt rövidre magában? Én miért nem tudom? Miért misztifikálom ennyire túl ezt a közös gyermek témát? Azt tudom, hogy borzasztóan nincs önbizalmam. Megbolondulok.


Segítsetek kérlek pár erősítő gondolattal...



jan. 22. 10:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
83%

"mégis megőrülök a tudattól, hogy az embernek, akit szeretek, aki az én párom, valaki mástól van gyereke"


Tovább nem is olvastam.

Szakíts vele, mindkettőtöknek jobb lesz.


Ha nem tudod eleve elfogadni, sőt szeretni (!) korábbi kapcsolatból származó gyerekeit, akkor pokol lesz mindenki élete, de leginkább a gyerekeké.

jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de erre a kínlódásra csak azt tudom javasolni, hogy hagyd a pasit. Durván túl van tolva ez a dráma, hogy "a szenvedés a végletekig kikészít", meg "rossz látni a gyereket, mert arra emlékeztet, miből jött létre". Ha tényleg ennyire megborulsz a gyerek létezésétől - akiről gondolom az elejétől tudtál és így mentél bele a kapcsolatba - akkor ez nagyon nem neked való helyzet.

Te is írod, hogy durva önbizalomhiányod van, én a helyedben magamat raknám kicsit rendbe, mielőtt párkapcsolatot akarnék.

jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
100%

Szakemberrel beszélgess erről.


Sgyetértünk Bban hogy neked ideálisabb lenne egy olyan pár akinek nincs korábbi kapcsolatából gyereke?


Nos, ez lenne az ideális állapot számodra.


De az Élet nem mindig ideális. Közelsem.


Megszoksz, vagy megszöksz.

jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
93%

"a páromnak gyermeke van az első házasságából"

Ezt ismerkedéskor is tudtad. Akkor nem zavart? Akkor most miért?

jan. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
100%
Az önbizalomhiány a problémád, nem a gyerek.
jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
91%

Nem kötelező vele lenned.


Tudod h van neki nem pedig több hónap után tudtad meg,



Ha nem kell ne folytasd.

jan. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
94%
Minek jöttél vele össze, ha ennyire nem tudod ezt kezelni? Szerintem is jobb nektek külön, mert tönkre fogod tenni.
jan. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
100%
Legalább látod, hogy hová is vezethet a nagy élmény, tehát az első gyerek együtt várása.🤷‍♀️Fel kéne már nőni és nem mesékben létezni. A valóság rengeteg esetben teljesen más lesz.
jan. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
88%
"A gyerek kedvel engem, sokat nálunk van én mégsem tudom szeretni. Vannak jó pillanatok, de azon kívül inkább kimenekülnék a világból, mikor nálunk van, mert sok, zavar, idegesít. Ebből persze ő semmit nem vesz észre. Csak belül ordítok."-azt te csak hiszed, hogy ő ebből semmit nem vezs észre. A gyerekek sokkal többet értenek, mint gondolnánk.
jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 A kérdező kommentje:

A gyerekkel jól elvagyok, még szeret is engem, amit mint olvashatjátok nem becsülök meg, ezért is csak magamat ostorozom. Szerencsére ő semmit nem vesz észre a bennem zajló küzdelemből. De a rossz érzések nonstop ott vannak bennem.


Azt érzem, hogy egy csapdába kerültem, a páromat mindennél jobban szeretem, ezért is teszek meg mindent a gyermekéért, amiket most nem részletezek, hogy mik, de sok mindent. De ez rajtam nem segít.


A páromat nem hagyom, szeretem őt. Igen, tudtam, hogy van gyermeke, de más tudni, mint a gyakorlatban megtapasztalni bizonyos dolgokat.


Nem tudom hogyan rakhatnám magamban helyre ezt.

A párommal már beszéltem erről, de nem igazán tud mit kezdeni az érzéseimmel. Nyilván a múltat visszacsinálni nem lehet. De úgy érzem egyedül vagyok, sok támogatást nem kapok, pedig tudja mennyire a padlón vagyok.


Egy szerencsétlen balfasznak érzem magam, aki azt sem érti, hogyan lehet egyáltalán szeretni őt. Miért? Nem érzem magam sem szépnek, sem jónak, sem semminek...

jan. 22. 10:50
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!