Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Második feleségek ki hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Második feleségek ki hogy élte meg a baba születését? Ha van a párodnak gyereke az előző házasságából, te nagyon félted a babád de a párod már nem félti annyira, rád szól hogy hagyd sírni stb, előjön belőle hogy itt mit szeretne máskent,

Figyelt kérdés
Hogy viselted hogy minden második hétvégén itt van az első gyereke és vele foglalkozik a párod? Milyen konfliktusok voltak? Voltál szomorú ezek miatt?

2023. jan. 8. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én igaz egyedülálló apuka vagyok, de úgy érzem hozzá kell szóljak...

Nem szeretnélek megbántani, de neked nem kellett volna gyereket vállalnod ezzel a férfival ha nem tudod feldolgozni és helyén kezelni hogy van gyermeke. A gyermekes ember csomagban érkezik. Szerelem ide vagy oda, nagyon fel kell mérni hogy ez neked mennyire fér bele és tudod-e tolárálni azt az élethelyzetet amiven ő van.

Ráadásul úgy tűnik nagyon sok kérdésben nem egyeztek a saját gyermeketekkel kapcsolatban sem.

2023. jan. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem, nem szabad hagyni sírni.

Olyan alulműveletlenek vannak hogy katasztrofa.

2023. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még nincs gyerekünk, csak kérdezem mire számíthatok valós tapasztalok alapjan
2023. jan. 8. 10:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én Férjemnek van egy előző kapcsolatából gyermeke, de Ő velünk él. Nekem is van két Fiam az előző kapcsolatomból, és van egy közös Fiunk is. Soha nem voltam féltékeny a Fiára, hiszen az élete része, tudtam, hogy mit vállalok, amikor Vele kezdtem közös életet, Ő sem volt az enyémekre.

A gyermekeinket közös elvek alapján neveljük (nem teszünk különbséget köztük, mi így vagyunk egy család).

2023. jan. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én férjemnek is van egy gyereke, az előző házasságából. Jobban kijovunk mi ketten, mint ő az apjával. Mire kéne féltékeny lenni?!?! És van közös gyermekünk is, de soha nem volt probléma az, hogy ő anno hogy nevelte a régi házas ágában a gyereket... Minden gyerek alapból más, ami ott bejott itt nem biztos, hogy működik.
2023. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én páromnak is van egy gyermeke az előző kapcsolatából. Én jól kijövök a kislánnyal nagyon szeret engem is. Köztünk is szóba jött már a babatéma, ő nagyon szeretne a későbbiekben majd gyermeket még. Nem velünk él a kislánya, szintén 2 hetente jön láthatásra, messze is laknak. A párom nagyon vágyik rá ,hogy legyen egy gyermeke aki vele él, akit ő nevel és várja haza. Nem gondolom ,hogy egy második gyerek (egyébként mennyire hülyén hangzik a rangsorolás...) kevesebb örömmel, boldogsággal járna mint az elsőszülött. Ráadásul nálunk más a helyzet is, mert a párom a gyermeke anyjával a gyerek születése után nem sokkal különváltak így mondhatni nem sokáig alkottak egy családot, nincs sok élmény, tapasztalat együtt. (Az okokat most nem részletezném, és a sok okoskodó gyakoris válaszolók megmondanák a frankót ,hogy ilyen férfinek minek akarok szülni aki elhagyta a családját, holott közel sem így történt..) :D

Kérdésedre válaszolva pedig gondolj bele abba ,hogy a ti közös gyereketekkel fog együtt élni, a mindennapjai része lesz a gyermeknek, összességében sokkal több időt fog veletek tölteni mint a másik gyermekével. Minden második hétvégén tudtok 3-an is programozni élményeket szerezni, a másik hétvégén pedig a tesóval együtt.

Bár bevallom őszintén eleinte nekem is megfordultak ezek a gondolatok a fejembe ,hogy fogja e annyira szeretni a közös gyereket, az is egy élmény lesz-e neki stb. de hálistennek mi beszéltünk erről és minden aggályomat eloszlatta. Bár itt gyakori kérdéseken előszeretettel támadják az olyan nőket akik gyerekes férfivel alkotnak egy párt, őket egyből lehúzzák ,hogy biztos szerencsétlen, önbizalomhiányos akinek csak egy ilyen kapcsolat jut. Továbbra sem tudom mivel jobb egy olyan kapcsolat ahol a férfinek nincs gyermeke csak épp esetleg flörtöl fűvel fával a nő háta mögött, vagy éppen egy másik bugyiba matat..

A kommunikáció ilyen kapcsolatban extrán fontos. Neked is ezt tudom javasolni. Egyébként én édesapámnak a második házasságából születtem 3. gyerekként, ugye mondanom sem kell ,hogy nem imád kevésbé mint a két nagyobb tesómat? :))

2023. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó általában azért mondják, hogy nem kaptál más csak gyerekes férfit, mert sok exnek nem tetszik ha apukanak lesz új párja, nyilván már nem lehet úgy ugraltatni sem, és nem az ex lesz az első 😁Legtöbbször féltékenyseg motiválja ezeket a kommenteket. Az exnek is jobb ha apuka egyedül marad, ha már új párja lesz új család, akkor félnek, hiyg kevesebb jut majd a saját gyereküket, sőt még öröktől is az "új poronty"... Hallottam már ilyet ahol az ex ezen volt felhaborodva, hogy lett új gyerek az exenek es most már féltek, hogy is kap és orokol👀😁
2023. jan. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Hahahh :D Igen, én is átlátom ,hogy ezen a fórumon rengeteg a frusztrációjukat itt kiengedő nő és főleg exnő. Nálunk egyébként az ex-szel sincs probléma, teljesen normális a kapcsolatom vele nekem is ha találkozunk. A párommal és velünk pedig a legkevésbé sem foglalkozik, sőt úgy tudom ő kifejezetten örül ,hogy a gyereke szeret engem és jó helyre jön láthatáskor. Ők tényleg a legszükségesebbeket beszélik meg a gyerek miatt. Ő is éli az életét és mi is. Persze biztos van szörnyű ellenpélda is, de nem kell ennyire leírni a gyerekes férfiakat szerintem ahogy itt teszik gyakorin. Nem mindenkinél működik idiótán ez a rendszer. Ja és egyáltalán nem érzem magam sem másodiknak sem utolsónak a páromnál ahogy itt sok frusztrált nő előadja kiabálva ,hogy "teeeee csak második lehetsz". Szerintem megkell találni az egyensúlyt. A párommal és a gyerekével is sok program van ha itt van nálunk, sőt voltunk már nyaralni is együtt 3-an, de külön kettesben is utaztunk már el többször és szereztünk élményeket, mert a páromnak ez ugyanúgy fontos nem csak nekem. És akkor jöjjön most a "hú de szar apa ,hogy nem vitte mindenhova veletek a gyereket" :D Egyébként azt figyeltem meg ,hogy facebookon egy olyan cikk alatt ami a kérdezőével hasonló arccal teljesen pozitív visszajelzések érkeznek, nem tűnik ennyire tragikusnak egy gyerekes férfivel való kapcsolat. Itt gyakorin arc nélkül nincs egy pozítiv vélemény sem ezzel kapcsolatban, tényleg olyan mintha itt vezetnék le az emberek a feszkót mondván úgyse tudják kivagyok. Vagy szimplán csak ebben lelik örömüket ,hogy mást lehúznak.

Ja hát és az öröklés.. nem mintha az exnőnek sok köze lenne hozzá, ő aztán végképp semmit nem örököl főleg ha elváltak :D

2023. jan. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!