Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szomszéd ismerős csaj folyton nekem panaszkodik a férjére. Ha tanácsot kér és adok, sosem fogadja meg, nekem pedig már kezd elegem lenni?

Figyelt kérdés

Én is nő vagyok, normális kapcsolatban a férjemmel. A szomszédunkban lakik a férjem volt osztálytársa csajszi (40 éves), aki hozzáment 8 éve a város legnagyobb baromjàhoz és szült is neki kettő gyereket. A pasi egész nap üvöltözik ha itthon van hol a gyerekekkel, hogy a feleségével és hát már párszor a börtönt is megjárta fiatalabb kora óta. Beszélő viszonyban vagyunk a csajjal, néha átjön kávézni, meg folyton "kölcsön kér" ezt azt a főzéshez, így mindig váltunk pár szót. És hát általában jön a panaszkodàs, hogy a férje már megint megverte a gyerekeket , hogy őt hol verbálisan, hol fizikálisan bántja , de hát elválni nem akar, mert "szereti". Igazából eleinte próbáltam okosat mondani ezekre a dolgokra, de mikor ezt így kijelentette, hogy ő (mármint a csaj) sosem akar elválni, mert bár agresszív a férj, de ő mégis szereti, feladtam a dolgot. Csak az zavaró, hogy mindig engem talál meg az épp aktuális problémàval, plusz mikor nyáron áthallatszik amit a gyerekekkel csinál a férj ,na az is szörnyű. A másik szomszéd, egy idős házaspár már nem egyszer rájuk hívta a gyàmügyeseket, de hát a házuk rendben van, az életkörülmények igazából kifogástalanok mármint ami a külsőségeket illeti, a férj meg nyilván tud viselkedni ha ott vannak ilyen szakemberek náluk. Szóval sosem szokott lenni semmi a dologból. Párszor próbáltam már a csajt leépíteni, hogy ne járkáljon át hozzánk panaszkodni, ha amúgy neki ez valamiért mégis jó, de nem veszi a lapot és jön. Én meg már nem akarok okoskodni neki, mert hiába tudja, hogy egy sz*r amiben él, mégsem akar lépni. De már nincs ötletem hogy építsem le úgy, hogy bunkó se legyek. De nem vagyok kíváncsi az épp aktuális hülyeségre, elég volt évekig hallgatni. Már nem is sajnálom a csajt, mert ha így is jó neki ,az ő baja, csak a gyerekeket tudom sajnálni.

Ti hogyan ignoràlnàtok az életetekből az ilyen embert ? Már az sem érdekel, ha megharagszik, csak engem hagyjon békén.


jan. 31. 13:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
5%
Üzenem neki, hogy minek jött össze egy chaddel..
jan. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem tanácsot kér, csak el akarja valakinek panaszkodni, valaki meghallgassa.


Hogyan kezelném? Akivel nem töltök szívesen időt, annak megmondom, hogy nem érek rá.

jan. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Hívd rájuk a gyermekvédelmit és majd ők rendet tesznek köztük ha egyszer értetlen.

Itt nemrég egy kislány a kisvárosunkból kórházba került lázasan és amikor hazaengedték az apja vitte magával a kocsmába, hajnalig ott volt vele. A nő aki illetékes a gyermekvédelemben a városban "elszedte" tőle és a feleségétől a kicsit, gyermekotthonban van.

Ha bármi baja lesz a gyerekeknek, vagy a nőnek titeket szomszédokat is ki fognak hallgatni szóval ha nem akarsz szresszelni miattuk akkor jelentsd be!

jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Megszakítanám a haverságot vele. Ne panaszkodjon nekem, ne kérjen kölcsön. Energiavámpírra semmi szükségem.

Viszont a gyámügynek biztosan írnék egy részletes e-mailt, hogy hallgatom a gyerekek bántalmazását és tudtommal már a másik szomszéd is jelezte, Önök nem tettek semmit, szeretném én is jelezni, hogy bajban vannak a gyerekek.

jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

De látjátok, hiába jönnek ki, nem találnak fogást a férjen. Persze, ha tudnám, hogy lesz valami belőle, ha én is szólok, megtenném, de itt sajnos nem veszik komolyan a dolgokat én azt vettem észre.

Volt már, hogy csengetett és direkt nem mentem ki. Képes volt fél órát állni a ház előtt a nyári 40 fok melegben és addig nyomni a csengőt. És hiába mondom vagyis mondtam neki, hogy hülye, hogy hagyja, hogy ez legyen a helyzet, mindig az a válasz, hogy tudja, de hát szereti a pasit 🤷.

jan. 31. 14:24
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kerülj semmibe, szólj te is. Mielőtt a mentő viszi el valamelyiket, te meg "úgysincs semmi értelme" alapon hallgattál.


Mondd neki, hogy bocs most nem alkalmas, szexelünk, ne várj, majd kereslek. Addig álljon fél lábon.

jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Azok a kisgyerekek ki vannak szolgáltatva az idióta szüleiknek. Ha egyik bejelentésre nem tettek semmit, majd talán a másikra.
jan. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Sok bejelentés ment már a másik szomszédtól. Kijönnek, mindent okénak találnak és elmennek.

De azért ne én legyek már a felelős, hogy nem szeretnék ebbe az egész ügybe még jogilag is belekeveredni. Vannak családtagok, testvérek, szülők, ők sem tesznek semmit, pedig nekik azért érdekükben is állna. Plusz ez a hapsi mikor kiderült, hogy a szomszéd házaspár nyomta fel őket, megfenyegette őket is, hogy megbánjàk ha újra keverik a sz*rt. Nekem meg ilyen fenyegetésekre minden órás kismamaként nincs szükségem. Bevallom őszintén.

jan. 31. 14:30
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

Akkor hagyd sorsukra a gyerekeket, ne keveredj bele. Ha bejelented a gyámügyön, annak rád nézve nincs jogi következménye. De ne keveredj bele, te életed, nyilván nem kötelező.


A nőt meg zárd ki és ennyi. Nem kell ajtót nyitni.

jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Még jó ,hogy nincs jogi következménye, de most más dolgom van , minthogy a gyàmügyesekkel foglalkozzak, a férjemnek meg nyilván annyi a munkája,hogy ő sem tud ezzel foglalkozni.

Nem én hagyom a gyerekeket sorsukra, hanem az anyjuk tojik rájuk. Nem hinném, hogy az én dolgom lenne a megmentőt játszani. Meg engem aztán utána ne fenyegessen senki, mert bárkinek szóltam. Ha olyan esemény lenne, inkább rendőrt hívnék, bár mondjuk a börtönben kiokosodott a pasi , szóval nehéz rajta fogást találni.

jan. 31. 14:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!