Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak a szeretet miatt érdemes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak a szeretet miatt érdemes küzdeni a kapcsolatért?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő, elvileg ő szeret engem, én szeretem őt. Csiszolódunk egymáshoz, szépen lassan ami jó is lenne, de nem érzem rajta hogy küzdeni akarna a kapcsolatunkért, ez régen is megvolt részéről, van amihez nekem több idő kell, általában szinte mindenhez ő hamarabb képes változtatni akár saját magán

nekem sajnos szükségem van egy kis időre akár nyaralásnál megszokni az új környezetet, vagy egy új napi rutint kialakítani, nekem nem mennek csettintésre a dolgok, ettől függetlenül nem dobnám el a kapcsolatunkat nem mondanám soha hogy jó akkor az egyik erre a másik arra, akkor sem tennék így ha ő lassabb lenne nálam, mert én tényleg szeretem! Előttem nem volt komolyabb kapcsolata. Napokban gyerekek miatt volt kisebb nézeteltérésünk, megbeszéltünk egy új rutint a gyerekekkel kapcsolatban, és nekem úgy felgyorsultak egyéb dolgok miatt az események hogy pár napig nem tudtam érdemben a megbeszélteket a gyerekeknél tartani. Volt egy kisebb vitánk ő mindenre egyből úgy reagál hogy hagyni kell akkor egymást ami nagyon bánt, ha mégis meg tudjuk beszélni mivel eddig sikerült akkor utána érzem hogy szeret újra, de akkor is nyomot hagy bennem, hogy miért nem ad nekem egy kis időt az ilyen elszólások nélkül hogy zárjuk le a kapcsolatot. Mintha én küzdenék egyedül ebben a kapcsolatban, de akkor miért mondja hogy szeret? Ha ő nem akar engem eléggé? Vagy azért van mert nem volt hosszabbtávú kapcsolata és nem tudja hogy kell viselkedni normális párkapcsolatban mert eddig nem kapott ilyesféle stresszesebb vagy rosszabb időszakokat? Itt most nekem kellene neki időt adnom hogy megtanulja hogy azért és úgy lehet hosszútávú párkapcsolatot kialakítani egy emberrel, azért lesz az hosszútávú mert ha probléma van nem az az első hogy elengedik egymást, hanem próbálnak rajta javítani, ezt hogyan tudnám neki megtanítani? Érzem rajta hogy szeret, csak ez a leírt probléma ne lenne..


febr. 14. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem szeretne, akkor miért mondaná ezt az arcodba? Főleg, hogy van közös gyerek is? Azt meg pláne, hogy már az elejétől kezdve nem. Nyilván könnyebb mondogatni, hogy ő szeret.


Szerintem tudod te is a választ, mivel akkor fel sem tetted volna ezt a kérdést, ez a kapcsolat valszeg mindig is egyoldalú volt, legalábbis a fentiek alapján annak tűnik.

febr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ő küszködik a gyerekekkel, valószínűleg már évek óta. Besokallt, jelezte, te megígérted, hogy változtatsz és nem történt semmi, amin kiakadt. Valószínűleg neki is van ezer más dolga is, csak ő nem hivatkozhat arra, hogy összesűrűsödtek a dolgok. Vagy ha már így alakult, az lett volna a minimum, hogy jelzed, hogy figyelj, most ez van, kérlek, most oldjuk meg másképp, de cserébe x idő után többet vállalok.

Valószínűsítem, hogy nem ez az első alkalom, hogy valamit megígérsz és nem tartod be, azon is ki lehet akadni.

febr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hiába mondja, hogy szeret. Ez nem szeretet. Ő már rég nem akarja ezt a kapcsolatot. Nem véletlenül mondja, hogy hagyjátok egymást...Maximum csak még kihúzza melletted, amíg nem talál valakit.
febr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyerekek miatt nem hagy ott. Egyébként ez a kapcsolat rég halott. Senki se szereti a lassú felfogású embereket.
febr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Csak" a KÖLCSÖNÖS szeretet és tisztelet miatt érdemes harcolni MINDKETTŐ FÉLNEK!


Ha az egyik inkább dobna mindent mint fejlődne, elfogadná a másikat akkor nem beszélhetünk egyik fogalomról sem.


Nyilvánvalóan nem szeret és tisztel téged csak vagy neki míg nem akad más.


Fölöslegesen harcolsz egyedül, inkább el kéne hagynod.

febr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem a gyerekekkel van baj, szeretjük őket nagyon, ketten foglalkozunk velük leginkább, nem közösek a gyerekek, mert nem volt párkapcsolatban akitől jött..

nekem előző házasságomból jött gyerek. Nem volt előttem olyan ember az életében aki akart volna hozzá ténylegesen kapcsolódni, azt vettem észre elmondásai alapján a múlttal nézve hogy ő mindenkit nagyon könnyen eldob, barátok.. vagy előttem a nőket..

de tudom hogy szeret! Csak

szerintem nem akarja elhinni legbelül hogy én ténylegesen őt akarom és végleges társnak!

És ténylegesen én is próbálok változtatni a hibáimon hogy ez működőképes legyen, nekem ér annyit az egész, csak időre van szükségem, hogyan tudnám neki megtanítani hogy nem kell azonnal eldobni az embereket magakörül? azért mert érkezik az ember életében egy rosszabb időszak és azért mert rossz tapasztalatai vannak..

Én úgy érzem mindig tudtam változtatni! hogy ez jobb legyen csak idő kellett hozzá…nem értem miért vagyok összehasonlítva az előttem megismert emberekhez, ha ezeket látja és szeret.. csakis kizárólag a rossz hozott tapasztalatai lehet a probléma, amiket eddig nem tudott leküzdeni saját magával.

febr. 14. 11:03
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt kellene valahogy elmagyaráznom neki hogy sokkal gyorsabban fejlődnék én is, ha nem az lenne szinte mindig a reakciója rosszabb időszakokban hogy akkor szevasz” mert nem akar csalódni, meg időt adni az egésznek, hogy akarna így komoly kapcsolatot? Ő nincs azzal tisztában hogy hosszabbtávú komoly kapcsolatnál igenis teljesen normális hogy néha a nehézségek miatt ideiglenesen rosszul érezzük magunkat vagy kiábrándulunk egy időre a másik miatt mert nem lehet tökéletes, de ha tudja hogy akarok változtatni, és ezen van a hangsúly, és eddig is változtattam, változtattunk jelentenie kellene valamit.

Segíteni akarok neki, de nem tudom hogyan tudnék.

febr. 14. 11:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudsz, esetleg pszichológus. De neki kell elsősorban változtatni. Ha nem akar akkor hiába akarsz neki vagy bárki más segíteni.
febr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá,hogy mit kellene tenned ahhoz,hogy ő jobban el köteleződjön

melletted,és azt ki is mutassa.Ennyi.

febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!