Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mikor érdemes szakítani?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor érdemes szakítani? Másfél éve járunk a barátommal. A kapcsolatunk harmonikus, de időről időre felötlik bennem, hogy már csak szeretem, ez nem szerelem. Egyre jobban érdekelnek más férfiak. Van mód, hogy visszahozzam a régi szívdobogást?

Figyelt kérdés
Olyan jól megvagyunk, sose éreztem magam ilyen jól,mint mióta vele vagyok, de úgy hiányzik az érzés, ami a kapcsolatunk elején volt, és nem akarom,hogy soha többé ne érezzek ilyet.Nem maradhatok vele csak a komfort miatt. Most már mintha a részem lenne, vagy egy családtag és nagyon szeretem, de én többet akarok érezni ennél.

2017. nov. 7. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először döntsd el, hogy mit is érzel. Egyik kijelentéssel vágod a másikat. Jól megvagytok, de azért másra vágysz. Sose érezted magad ilyen jól, de többet akarsz. A részed lett, de csak kényelemből vagy vele. Most akkor hogy van ez? Most kell ez a pasi vagy nem?
2017. nov. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

A szerelem mindig elmullik. Átalakul szeretetté ,megszokássá ,ragszkodássá.

Sztm is elég ellentmondásos az írásod.

N25

2017. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Másfél-két év alatt általában elmúlik a rózsaszín köd, a szervezeted nem termeli azokat a hormonokat, amik a szerelem érzéséért felelősek.


Én mentsük meg a kapcsolatot párti vagyok, a problémákat meg kell oldani ha meg lehet, nem eldobni mindent, viszont neked számot kell vetned most magaddal.


Az amit te érzel, az teljesen normális, szinte minden kapcsolatban elérkezik ez az időszak. Két dolgot kell átgondolnod és figyelembe venned.


1. Ha mindig az állandó lángolást keresed és csak az tesz boldoggá, akkor jó eséllyel nem fogsz megállapodni senki mellett, mert ez csak ideig-óriág tart. Ami a hosszú kapcsolatokat összetartja, az az évek során kialakult mély szeretet, összetartás, bizalom. Hogy te mire vágysz, azt csak te tudhatod, azt azonban értsd meg, hogy az évtizedekig tartó lángolás egy ember mellett, az nem opció. Nem lehetséges.


2. Nálatok ez nagyon korán eljött. Pont, mikor a lángoló időszaknak általában vége. Ha most úgy érzed, hogy nem jó helyen vagy, akkor lehet, hogy tényleg nem jó helyen vagy. Másfél év ilyen szempontból nem túl sok, épp abban az időszakban vagy, amikor már nem termelődik szerelemhormon, nem idealizálod túl a partnered és elkezded látni teljes valójában. Ha erre te azt mondod, hogy hát én nem igazán erre vágyom, akkor valószínűleg tényleg nem erre vágysz.


Ülj le, legyél őszinte magaddal, válaszolj ezekre a kérdésekre, tudd, hogy mire vágysz és aszerint cselekedj.

2017. nov. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

A rózsaszín köd elmúlik, a szerelemnek nem kell ezzel együtt elmúlnia.


Én ilyen dilemmák esetében mindig azt tanácsolom, hogy mérlegelni kell.

Van, amikor a szakítást tanácsolom, amikor megjavíthatatlanul rosszá vált az egész (erőszak, zsarolás, kibékíthetetlen ellentétek...).

Van, amikor meg azt, hogy érdemes megpróbálni feléleszteni a tüzet, újra romantikázni, "randizgatni" egymással, vannak erre megfelelő programok, de ha jó a fantáziátok, ti is kitalálhattok ezt-azt. Vannak fizetősök, kuponos lehetőségek, szabaduló szoba, romantikus vacsora, utazás... De mindenek előtt KOMMUNIKÁCIÓ!


Neked most az utóbbit tanácsolom.

2017. nov. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Másfél év az még bőven a rózsaszín felhős, gyomorban pillangós érzések ideje kellene, hogy legyen. Én 8 év és egy gyerek után is elolvadok a férjemtől, alig várom esténként, hogy hazaérjen hozzánk, imádok hozzábújni, belefeledkezni a tekintetébe... Szerelmesebb vagyok most, mint amikor összejöttünk. Nem normális, hogy alig másfél év után már nem érzel semmit, csak kötődést, megszokást. :/
2017. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem te már tudat alatt eldöntötted hogy elhegod és újítasz. Így sose lesz normális kapcsolatod.

A szerelem átalakul azzá amit most érzel, lassan pislákol és időnként fellobban. Ez így normális, de ezt is el kell érni.

Ha tudnád milyen egy rossz kapcsolat akkor nem gondolkodnál iyleneken.

2017. nov. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!