Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet eltérő szocializá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet eltérő szocializációból fakadó nézetkülönbségeket áthidalni egy párkapcsolatban? Átgondoltam, hogy mi zavarhatja a másik felet és erre a következtetésre jutottam.

Figyelt kérdés

A férfi már nagyon ideges, egyre türelmetlenebb. Arra gondoltam, hogy inkább egyik ismerősünket kérem meg a közvetítésre, mert a legutóbb is a szakadék széléről mentett meg minket.


Hogyan húzódjak a háttérbe és legyek tartózkodóbb? (Velem túl sokat foglalkoztak anno otthon, vele pedig alig-alig.)


Már a kapcsolat elején többször említettem neki a párterápiát. Ismerjük be, hogy a sérüléseinkkel együtt kezdtük el az egészet, és amiatt vannak nehézségeink.


Nyilvánvaló, hogy rossz mintát közvetítek és ebből kellene valamilyen módon lefaragni.



#túl sok feszültség felgyülemlik #egyre több nézeteltérés
febr. 22. 07:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kezdetnek lehet, hogy magatokat kéne rendbetenni. Addig amíg mindketten frusztráltak vagytok, nem fog müködni.

Vagy beszéljétek meg, hogy akkor x ideig elnézitek egymás hülyeségeit. Ide nem csak párterápia kell.

febr. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sehogy. Miért kene más jellemét magadra eroltetned, mint amilyen vagy?? Egy ember sem er annyit, hogy miatta ilyen tekintetben megváltott. Apróbb dolgokban lehet idomulni, egymáshoz és kölcsönösen, de te az onfeladasrol beszélsz.
febr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Korábban már elmondtam neki, hogy az imádság (felesleges bőbeszédűség elleni védelem!) rendbe tud tenni sok mindent apránként.


Egészen átformálhatja az ember személyiségét.

febr. 22. 08:11
 4/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy egymásba átlényegüljünk. Most olvastam a második választ, és ez lenne a visszajelzésem.
febr. 22. 08:12
 5/14 A kérdező kommentje:
Arra is kíváncsi lennék, hogy máshol az eltérő szocializálció okozott-e hasonló mértékű problémát, illetve tudtak-e megoldásokat találni a felek?
febr. 22. 08:13
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Mi a gond konkrétan? Nekem elég zavaros ez így.
febr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy, mert pl az egyik félnek nagyon szimpatikus lehet a másikban, ha a másik felemeli úgymond, a gond az, hogy addig az intelligensebb fél agyilag sorvad.

Nálam is így volt ez, én BP-en éltem mindig is, rámtalált a bnőm neten vidékről, de a környezete, szülei, rokonsága az első perctől iszonyat bicskanyitogató volt számomra.

Neveletlenség egyszerűség, kulturálatlanság, stb.


Csak hasonló alomból inkább....


Fiatalság mindezt nem nézi, csak jó legyen a s.gge...

febr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A bizalomhiány rossz kifejeződése. (Egy ismerősünkkel beszéltem az előbb és úgy tűnik, hogy túl sok az elvárás egymás irányába.)
febr. 22. 08:29
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8-es ez mit jelent? Hogyan fejeződik ki rosszul a bizalomhiany? Miért van egyáltalán bizalomhiany a kapcsolatotokban?
febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jeleztem neki, hogy kérjünk segítséget a határaink meghúzásához és annak megtartásához. Szerinte velünk nincs baj, a körülmények rosszak.


Nem akar lényegesen változtatni a helyzetén, mivel már nem lenne ereje komolyabb újrakezdéshez.

febr. 22. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!