Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, ha konfliktus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, ha konfliktus van köztünk én be tudom ismerni a hibámat és bocsánatot tudok kérni, de barátnőm mindig kimagyarázza magát és akkor is rámkeni ha abban tényleg nem vagyok vétkes?

Figyelt kérdés
márc. 7. 23:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Mert nárcisztikus
márc. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tényleg?
márc. 7. 23:59
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
"A nárcisztikus személy soha nem tekinti magát hibásnak, az sértené a grandiozitását. Ezért mindig a másik, az áldozat a hibás. A nárcisztikus személy nem is hajlandó hallani arról, hogy ő bármi hibát elkövetne, soha nem kér bocsánatot másoktól. Ha esetleg kritika éri, nárcisztikus dühkitörést produkál. "
márc. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mikor egyszer el akartam hagyni mert tele lett ezzel a puttonyos akkor még napokig folyamatosan könyörögte vissza magát, irkálta hogy bocsánat, akkor vissza fogadtam. De eltelt kb 2 hét és ugyanúgy foltytatódott minden.
márc. 8. 00:06
 5/13 A kérdező kommentje:
*puttonyom
márc. 8. 00:07
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jellemtelenség, érzelmi éretlenség, egoizmus és a felelősségvállalás teljes hiánya. Ennek a minősített esete amikor nem csak mondja, hanem tényleg el is hiszi hogy ő semmiben nem hibás. Azért kellemetlen ez az egész párkapcsolaton belül, mivel ketten vagytok. És ha ő nem hibás semmiben, akkor értelemszerűen csakis te lehetsz hibás minden problémátokért, akár kimondja így szó szerint, akár nem. További gond mivel ő elhiszi hogy nem hibás semmiért, így a saját hibáiból se fog soha tanulni, elköveti őket akár ellened is újra meg újra. Ráadásul megfigyeléseim szerint ez a típus nagyon is szeret kibújni a közösen megbeszélt szabályok alól, és kifogás és magyarázkodás az mindig lesz neki erre is, miután épp áthágta amit megbeszéltetek, és ártott neked.

Szóval kapcsolatban lenni velük kifejezetten nehéz műfaj tud lenni.

márc. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Figyelj #6 ez olyan pontos jellemzés mintha ismernéd!


Akkor ez is lehet az oka hogy én vagyok az első komoly kapcsolata úgy hogy 30 éves? Hogy előttem mások otthagyták mert velük is ilyen volt?


Annyit még leirnék, ez is a képhez tartozik-e? Sokat sír és sértődik meg apró dolgokon is könnyen.

márc. 8. 00:23
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Valószínű igen, ezért voltak eddig csak rövidebb kapcsolatai. Te vagy az első, aki jól tudod őt kezelni. Nyilván ennek is megvan az ára, és bizonyos személyiségtípust is megkíván a helyzet.

A sírás, apróságokon is megsértődés az pontosan a csomag része, jól látod. A túlzott érzékenység ami sokszor át tud ebbe az egészbe fordulni, és sokszor már korai gyerekkortól hurcolja ezt a fajta örökös sértettséget a hasonló ember. Aztán az évek alatt növekszik és hozzáadódik sok sok apró sérelem, felnagyítva az egója által. Ráadásul legtöbbször konfliktusban lesz a környezetével is, hacsak nem kellően simulékony vagy némileg belátó is mellé, bár itt nála szerintem nem ez a helyzet.

márc. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mégegy kérdés, az hogy az ágyban is olyan semmilyen azt is hozzávehetjük ehhez a "csomaghoz"?


Csak amúgy ami engem megzavar azért sok szituációban meg törődő, gondoskodó, ez viszont fura hogy lehet ilyen bizonyos szituációkban, de más szituációkban pedig amit írsz egoista. És ezért a gondoskodásért, törődésért viszont nagyon tudom szeretni!

márc. 8. 00:37
 10/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nagy eséllyel nárcisztikus és minden leírtat ez okoz azt mondod? Mert akkor utána fogok olvasni még mire számíthatok.
márc. 8. 00:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!