Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak én látom úgy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én látom úgy, hogy eljött az ideje szakítani?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel 12 éve vagyunk együtt. Közös, hatalmas családi ház, nagy udvar, fehér kerítés, mint a filmekben, biztos anyagi háttér, szóval mindenünk megvan látszólag.

Már pár éve úgy érzem, nem érzek iránta semmit. Eleinte azt hittem, ennyi év után ez csak természetes, több mint egy évtizede vagyunk együtt, megszoktuk egymást.

Szeretem, mint embert, tisztelem, de nem tudok rá úgy tekinteni, mint a páromra. Megtesz értem mindent, támogat mindenben, segít bármiről is van szó. Rengetegszer mondja, és ki is fejezi, mennyire szeret, mennyire fontos vagyok neki. Nagyon sok dolgot (jót és rosszat ) átéltünk már együtt, ezek az emlékek is még összekötnek minket. A mai napig támogatjuk egyást.

De én már úgy érzem, nekem ő csak egy barát. Már jópár éve nem kívánom az érintését, szex nagyon ritka (aszexuális vagyok, ezt elfogadta, de mivel fontos nekem, ezért havi 1-2 alkalmat megteszek neki. )

Csak elvagyok mellette, nem vagyok szerelmes.


Nem akarok így leélni egy életet. Hiába van meg mindenem, amire más egész életében vágyik, úgy érzem csak "vagyok".

Ez nem fair vele szemben sem. Hazugságban, tettetett boldogságban lehúzni egymás mellett egy életet...

Mondtam már neki, hogy nálam sokkal jobbat érdemel, azt mondta neki én vagyok a tökéletes, még a szex hiánya sem akadály neki, elfogadja, hogy én nem szeretem az aktust. Nem akar másik nőt helyettem, velem akarja leélni az életét.


Nagyon szomorú vagyok, mert én nem így gondolom. Kedves, törődő, becsüeltes minta férfi, aki semmi rosszat nem csinált soha életében.

Mégsem vágyom rá.

Lakótársként tekintek rá már csak.


Lehet szednem kéne a sátorfámat, mert hiszen így csak átverem őt azzal, hogy mellette maradok.

Tudom, hogy nem fogok nála soha az életben jobb embert találni. Nem is akarok találni. Azért mennék vele szét, mert csak becsapásnak érzem, hogy együtt vagyok még vele.

Tiszteleten és baráti szereteten kívül nem érzek iránta semmit már.


Próbál elvinni kirándulni, közös programot szervezni, romantikus estéket összedobni, de nem vált ki semmit. Mintha egy ismerősömmel lennék együtt, teljesen semleges lett számomra a vőlegényem.

Mint írtam, évek óta fennáll részemről ez a probléma, igyekeztem én is tenni az ügy érdekében, fellobbantani magamban a szerelmet iránta, én is kitaláltam programokat, nagyon sokat beszélgettünk, de nem vezet eredményre. Már nem is erőltetem, jéghideg lett körülöttem minden, az istennek se tudom visszamelegíteni magamban a dolgot.


Mit csináljak?

Én a legkorrektebbnek azt találom, hogy elengedem. Külön folytatom, bár tudom, neki nagyon fájna. De ha együtt maradnék vele, akkor csak csendben szenvedek magamban, hogy egy olyan valakivel élek együtt, akit szinte idegennek tekintek.


márc. 15. 13:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%

Már bocs, de ha aszexuális vagy, akkor mit akarsz?

Keress magadnak barátokat.

99% esélyt teszek rá, hogy nem fogsz másik férfit találni, aki elviseli azt, hogy nem szexeltek és még emellett is szeretettel kitart melletted.

márc. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
70%
Aszexuálisként én sem értem mi a bajod komolyan. Azt hiszed, hogy más majd eltűri, hogy nincs szex, vagy csak olykor? Vagy aszexuális partnert akarsz?
márc. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
17%
Ha néha van szex az azt jelenti, hogy pszichés oka van az aszexualitásodnak. Ad.1. keress fel egy jó szakembert, ne foszd meg magad az élet egyik legjobb örömforrásától. Ad.2. tedd meg ami a boldogságodhoz kell (tudod rá a választ).
márc. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Nincs pszichés oka ha csak azért feküdt le vele, hogy ne hagyja el.
márc. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
65%

Egyetértek az előttem szólókkal. Ha aszexuális vagy, akkor mit akarsz?

Aszexként normális, hogy nem kívánod a szexet és nem tekintesz ő rá szexuálisan, de ha ő ezt elfogadja, akkor aki nem fogadja el, az te vagy.


Mellesleg a szituációdra nem az aszexualitás a megfelelő jelző... hanem nem vonzódsz már hozzá, és újra ismerkedni akarsz, mással akarsz lenni, csak ezt nem mered kijelenteni. Máskülönben meg miért akarnád elhagyni és miért zavar, miért szenvedsz, hogy "nem kívánod a másikat szexuálisan". Ha aszex vagy valójában, akkor nem zavarna, hogy nem kívánod őt.


Bárhogy is, én amondó vagyok, tényleg jobb ha szétváltok, ne rabold az idejét, még itt anonim oldalon se tudod őszintén megfogalmazni, hogy mással akarsz lenni, hanem ráhúzol egy aszex jelzőt ellentmondásosan.

Meg őt se kell sajnálnod, hidd el, jó páran vannak, akik az ilyenért összetennék a két kezüket, mert kevés normális férfi van, szóval nem fog egyedül meghalni ha emiatt féltenéd, bőven lesz olyan aki értékeli az ilyen emberkét.

márc. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
24%
Attól hogy valaki aszexuális akkor máris legyen boldogtalan? Tekintse magát másodrendű embernek aki örüljön neki, hogy valaki elviseli? Talán nem érdemli meg, hogy olyannal legyen egy párban akivel szeret együtt lenni, aki úgymond lelkileg beindítja? Gyerekek nagyon szűklátókörűek vagytok :(
márc. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
61%
16, nem arról van szó, hogy legyen boldogtalan, hanem ellentmondásos, hogy zavarja, hogy nem kívánja, miközben bevallja, hogy aszexuális.
márc. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
64%

Én tőlem szakítson, de akkor keressen aszex embert maga mellé. Egyébként kérdéseket tettem fel neki, egyal nem ítélkeztem felette 16.


12 voltam.

márc. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Nem csak most, soha életemben nem érdekelt a szexualitás.

Nem csak most nem. Tudom mit jelent az aszex kifejezés.

És ennek ellenére azért szexelek vele alkalmanként, mert egy kapcsolatban, ahol fontos neked a másik, megteszel olyan dolgokat, amiket nem szeretsz, de a másik miatt megteszed, mert tudod hogy ez sokat jelent neki.

Hozzáteszem ő is megtesz értem olyan dolgokat, amikhez nem fűlik a foga, de mivel szeret, kérdés nélkül segít.

Nem erről szól az egész?


Vagy ti tojtok otthon a másik fejére, hogy "ezt én nem, bocs"?

Illetve nyilván nem fogok aszex pasit találni, de basszus, nem is erről szól a kérdés :D nem is akarok én most senki mást, nincs harmadik fél sem, egyszerűen csak nem tudok mit kezdeni az érzéseimmel (pontosabban azzal, hogy nincsenek érzéseim), ehhez kértem volna tanácsot.


Igen, ha szétválunk, valószínűleg találni fog egy másik nőt. Én lennék a legboldogabb, ha tudom, hogy esetleg jobban összeillenek.

márc. 15. 15:40
 20/32 anonim ***** válasza:
55%

Hát ne haragudj, de nem értem mit akarsz komolyan. Egyedülálló akarsz maradni, vagy szerelmes lenni másba? Ha a második, a szerelem, izgalom hiányzik akkor aszex illik hozzád.


Te írtál ki kérdést, hogy hiányzik, akkor milyen tanácsot vársz el?

márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!