Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet kijönni egy bántalmazó kapcsolatból?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet kiszállni egy bántalmazó kapcsolatból, ha erős az érzelmi függés, a remény hogy megváltozhat, lehet olyan mint az elején.Folyton szélsőségesen ingadozik a viselkedése,kiszámíthatatlan az illető...néha egy angyal, néha egy ördög.

márc. 19. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ország másik felébe költözz el, úgy!

Telefonod cseréld le, facebookot, instat dobd kukaba

Válts nevet is

márc. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus segítségével és azzal, ha eltűnsz tőle minél messzebbre.


De egyszerűen ez esetben a logika azt diktálja, hogy változni nem fog, csak rosszabb lesz és reménykedni pedig ebben felesleges és erősen önsorsrontó magatartás.

márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésként elengeded a reményt. Nem fog megváltozni, max manipulatív célzattal, ideig-óráig.

Pár hónapja szálltam ki egy bántalmazó kapcsolatból, voltam pszichológusnál is emiatt. Nekem ami még sokat segített, hogy beláttam, mennyire káros hatást gyakorol rám. Autoimmun beteg vagyok, a laboreredményeim drasztikusan romlottak, kialakult pánikbetegség, a szakítás után poszttraumás stressz.

Ha benne maradsz a kapcsolatban, te sem fogod megúszni testi tünetek nélkül, még ha nálad nem is pont ezek jönnek ki...Mérlegelj, megéri-e.

A szakítás piszok nehéz lesz, ezzel legyél tisztában, de lesz majd egy fordulópont, amikor elkezded érezni, hogy mennyivel jobb nélküle, addig tarts ki! Nincs más megoldás!!!

márc. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amég ott az a remény, addig sehogy... Sok-sok ember tapaszta alapján tudatosítsd magadban, hogy nem, nem lesz jobb, nem ő a kivétel. Csak rosszabb lesz, egyre rosszabb, és minél tovább maradsz, annál nehezebb lesz eljönni, és kigyógyulni belőle.


A fő kérdésre: el kell határozni, és a viselkedése súlyosságától függően megszervezni az akár szökést. Ha veszélyes, akkor mindenképp olyan helyre kell menni ahol nem vagy egyedül, legtöbben a szüleikhez mennek, valaki anyaotthonba (ez utobbi nyilván arra vonatkozik akinek van gyereke is).

Lényeg hogyha egyszer eldöntöd és kilépsz, akkor erősnek és határozottnak kell lenned, akkor is ha sírva csuszik előtted (tudd az csak színjáték!), es akkor is ha az életeddel zsarol ("ha nem jössz vissza meg%llek!" Itt tudd hogyha visszamész akkor előbb)

márc. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megszűnsz neki vizuálisan es mindenhogy. De tesz róla ha nem megy hogy menjen. Mindig nagyobb bajokat okoz idővel hogy húzzál el.
márc. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!