Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volt már veletek olyan, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már veletek olyan, hogy a kapcsolat kb első évében minden rendben volt, mindenben passzoltatok, utána viszont sorra jöttek a konfliktusok, amik végül szakításhoz vezettek?

Figyelt kérdés
Mi tudott megváltozni a kapcsolatban? Hiszen ha hónapokig, akár 1-2 évig harmóniában, kiegyensúlyozottságban élsz valakivel, mert olyan sok a közös pont, akkor mégis mi tud megromlani?

márc. 29. 00:37
 1/6 anonim válasza:
90%
Volt. Skizofrén lett a nővére, akinek ráadásul értelmi problémái is vannak. Ráadásul a nővérnek is van egy gyereke. Azt mondta, hogy a nyakába veszi őket, így én (egy párkapcsolat) már nem fog beleférni az életébe.
márc. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan volt csak hogy eleinte nem kezdenek el nőzni mellettem, hanem csak később. Sok pasinak elég pár év aztán beint.
márc. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt igen. Aztán szépen lassan kiderülnek titkok mint az is hogy én csak második lehetőség voltam mert akivel kapcsolatot akart az kikosarazta. Aztán újra elkezdtek beszélgetni megcsalt vele és összejöttek.
márc. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Minden kapcsolat ilyen, csak a felek néha toleránsabbak és nem szakítás a vége...
márc. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Az első fél-egy év a rózsaszín köd, amikor még nem látják egymást a felek reálisan, nagy része idealizálás. Ilyenkor is ott vannak azok a hibák, csak nem veszünk róla tudomást, illetve a rózsaszín köd miatt sokkal alkalmazkodóbbak (vagy akar alárendelőbbek) vagyunk a kapcsolatban. Aztán egyre racionálisabban látjuk a másikat. Pont a konfliktusok azok, ahol kiderül, mennyire illenek egymáshoz a felek. Mert konfliktus minden kapcsolatban van, kérdés az, hogy hogy tudják kezelni.

Az ilyen helyzetek elkerülésére nekem az vált be, hogy már az ismerkedés során igyekszem nagyon tudatosan kiismerni a másikat, figyelni az intő jeleket, pl. hogy beszél az exekről, hogy bánik másokkal, stb. Még mielőtt belezúgnék, már igyekszem megismerni. Nem mindig jön be, de akkor is sokkal kisebb a csalódás.

márc. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt ilyen. Az exemmel az első egy év az csodálatos volt. Aztán kiderült, hogy megjátszotta magát. Nárcisztikus, önimádó impulzus kontroll hiányos ember volt, aki az önbizalom hiányát és a helytelen kötődési mintáját rám vetítette ki. Az első év után nem tudta magát tovább megjátszani és évről évre szépen lassan emésztett fel engem és tett tönkre. Először csak kicsit volt féltékeny. Nem beszélhettem a férfiakkal (kollégákkal sem, ami a munkámat tekintve mivel ápolónő vagyok, nevetséges és nem elvárható), aztán elkezdett kutakodni minden alkalommal a telefonomba. Bezárt a szobába, nem engedett ki. Megszabta, hogy milyen ruhát viselhetek, milyen legyen a hajam színe, hossza, nem viselhettem szép ruhákat, magas sarkút és sminket sem. Az utolsó években már fizikailag bàntalmazott. Az első egy évben ennek nem volt nyoma. Utána lett egyre bátrabb és vette észre, hogy teljes mértékben hát rám a kontrollja és hogy meg tud félemlíteni. 7 évből 6 pokol volt vele. Amikor szakítottam vele, egy hónapig még tudta a beosztásomat, féltem, hogy bántani fog. A férfi kollégáim kísértek el a vasútállomásig. Ő az első volt nekem 18 évesen és nagyon jó lecke volt, hogy mi az amit soha ne engedjek meg a másiknak.
márc. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!