Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Konfliktuskezelési kérdés, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Konfliktuskezelési kérdés, ha a probléma a páromé, velem van baja, akkor nekem kell megvárnom, amíg felhozza és tud róla beszélni, amit okoztam neki vagy nekem illik inkább "faggatni" meg sűrűn elnézést kérni (többi lent)?

Figyelt kérdés

Nem élünk együtt. 2 napja reggel 1 órát kesett miattam a saját munkahelyéről, mert én okos, elaludtam, és ha nem vitt volna el kocsival az állomásra, akkor én 2 órát késtem volna a munkából.


Mondtam neki, hogy nem kell segítenie ha ő is elkésik, de ő mindenképpen segíteni szeretett volna.


Aztán ma reggel egy együtt töltött este meg 2 szex után el tudta mondani, hogy az a nap nem kis szívás volt neki, mivel nyilván annyival többet maradt benn, hogy végezzen a dolgokkal, amennyit késett.


Már eleve baromi rosszul éreztem magam már 2 napja, nem tudtam mit mondhatnék, hogy elszúrtam egy egész napját (és tényleg jó volt a megérzésem, tényleg rosszul élte meg).


Annyit mondtam, hogy rémesen szégyelltem magam, de sajnos arra fel kell készülni, hogy én nem vagyok egy logikus, praktikus és racionális személyiség, nem is tudom megígérni, hogy nem okozok ilyen és ehhez hasonló csalódásokat.


Ezt azèrt is kezelem én magamban nehezen, mert máskor is késtem màr munkából, volt olyan hely, ahol elfogadták hogy ilyen van, volt ahol a közlekedési indok se érdekelte őket, mert el lehetett volna indulni 30 perccel korábban is...


Eleve utalom, hogy ez egy rossz tulajdonságom es még párom is bajba kevertem ezzel. :(



márc. 10. 10:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

"...sajnos arra fel kell készülni, hogy én nem vagyok egy logikus, praktikus és racionális személyiség, nem is tudom megígérni, hogy nem okozok ilyen és ehhez hasonló csalódásokat."


"Sajnos" nyugodtan szakíthat veled ha te arra nem vagy képes, hogy emberként viselkedj!

Lusta vagy változni, fejlődni jobb irányba és nem lesz olyan ember, aki neked ezt tűrje hosszú távon. Szóval döntsd el, hogy továbbra is gyenge "érvekkel" védekezel, vagy elkezdesz érett, normális felnőttként élni.

márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy gyerekes vagyok. Nem lusta vagyok, hanem 2 éve depresszióval diagnosztizáltak. Ezt ő neki is elmondtam, ez egy életen át tartó dolog lesz, vannak nagyon vacak heteim, hónapjaim, napjaim, mindentől függetlenül is. Mintha nem lenne felette kontrollom. Van amikor csak egy fél napos sírás segít. Nem kell elviselnie, én ezt tudom. Fárasztó lesz ez neki hosszabb távon, mert ő ezt a fajta szorongast hírből se ismeri. Nem dolga megküzdeni velem meg az önbizalomhiányommal. Azért mondtam neki, hogy sokat fogok hibazni, mert tényleg elég sok dolgot el tudok rontani. Pl: jogosítványomat sem tudtam megszerezni, ő ezzel sem ért egyet, szerinte kell a jogsi, én viszont baromira nem hiszem hogy akarnék vezetni, egyszerűen rosszul érint az egész, nem akarok több sikertelen vizsgat, elég volt 5 bukás.
márc. 10. 11:25
 3/21 A kérdező kommentje:
Plusz miért gondolkodna nagyon a velem való kapcsolatán, fél éve tart... szerintem ha azt mondanám, hogy tudom jobban járna nélkülem, elég hamar túltenné magát ezen.
márc. 10. 11:26
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Én nem tudom, hogy minek neked párkapcsolat ha ennyire trotyon vagy. Nem helyettesíti neked senki az önbecsülésed. Ráadásul ki foghatsz olyan palit, aki kihasználja az állapotodat simán. Tedd magad helyre. A depresszió nem törvényszerűen évekig tart. Tenni kell érte, hogy felnőttként állj az élethez. Munkanélküli akarsz lenni? Kelj fel időben! Igaza van.
márc. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen, igaza van. Nem, nem akarok munkanélküli lenni. Szexeltünk és utana bealudtunk kb. 21:30-kor őnála. Nem állítottam be az ébresztőm előtte, nem terveztem hogy bealszunk egyből az aktus után mert nem szoktunk így. Elcsesztem. Az életben nem lehetnek mindig kifogások, tudom. De nem is akarok örökké egyedül lenni. Ő nem használja ki az állapotom, de tudom, hogy nem igazán bírja elviselni se a dolgaim. Vannak empatikus emberek, en latom hogy neki ez sok, ami velem van, csalódott bennem, de egyszerűen nem akar őszinte lenni, és azt érzem, ha én nem mondom ki, hogy "figyelj, biztosan te is erzed, hogy neked ez így annyira nem jó" ő kibírná csak azert hogy legyen szex 2-3x hetente.
márc. 10. 11:45
 6/21 A kérdező kommentje:
Neki előtte nem volt kapcsolata, nekem volt, azokban is sérültem.
márc. 10. 11:45
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Hát kérdező úgy jön le ezek után, hogy te azt hiszed, hogy csak azért van veled, hogy legyen valakije. Szóval fölöslegesen vagy vele együtt. Persze a problémával kapcsolatban igaza van, mert nem lehet, hogy érted majd mindent eldob, neked felel meg.

Nem kell örökké egyedül lenned. De előbb légy egészségesebb lelki téren! Nem lehet fenntartani kapcsolatot ha szorongsz, depressziós vagy kérdező. Még akkor se ha pszichológushoz jársz, mert az "én idő" munka.

márc. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Hoztam egy fontos döntést, több énidő kell nekem, megmondtam a nálam lakó baràtnőmnek, hogy nem szeretnék többet vele lakni, meg úgy már más nőkkel sem. Nagyon sok évig voltak lakótársaim, folyamatos alkalmazkodás, nem lehetek önmagam eleget, nem is rendezhetem be a lakásom, ahogy akarom, mert amúgy saját lakásom van, mindig féltem az éhenhalastól (1. Szamú szorongás, ami nálam irracionális), emiatt bebiztosítottam. De nem ér ennyit az egész, hogy rosszul érezzem magam a saját otthonomban. A pszichológusom büszke volt erre a döntésemre. Nagyon pici lépés, de megtettem.


Jöhet a többi. Nem tudom, ezt a kapcsolatot lehet nem tudom már megmenteni. Talán őszinte kéne lennem vele, hogy igen, önbizalomhiányos vagyok, mert sok szempontból nem tartok ott, ahol ő, pedig egyidősek vagyunk. Amúgy nem, objektíve, szubjektíve sem èreztem rajta sosem a lelkesedést, sosem tervezett velem semmilyen szinten, a jövőbeli terveibe egyszer sem avatott be. A randijaink 80%-át én szerveztem meg. Vannak jó kapcsolatban élő baràtnőim, ott sokkal őszintébb, mélyebb, proaktívabb kapcsolatra törekedett a férfi fél. Az én önbizalomhiányomat csak tovább rontotta a fél évbeb hogy látom ő "nem teper". Hát akkor mi másra tudnék kővetkeztetni, én nem vagyok elég jó neki ahhoz, hogy teperjen értem. Az hogy elvitt kocsival és elkésett miattam... szinte ez volt az első, a legeslegelső kellemetlen dolog, amit merészeltem kérni tőle.

márc. 10. 12:04
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Na látod mégiscsak olyan palinak adtál- fogsz esélyt adni - aki kihasználja az állapotod:


"Ráadásul ki foghatsz olyan palit, aki kihasználja az állapotodat simán."


Szakíts és inkább magaddal törődj.

márc. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem finoman óvatosan próbálkozhatsz te is.
márc. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!