Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire normális ez a mennyis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális ez a mennyiségű külön töltött idő a párodtól? Nálatok ez hogy van?

Figyelt kérdés

A párommal már fél éve együtt lakunk Pesten, és ő tipikus olyan, hogy nélkülem kb. képtelen meglenni 2-3 óránál több ideig. Mindent velem szeret csinálni, és az ideje 95%-át velem akarja tölteni. És ezzel nyilván nincsen gond, mivel nagyon szeret engem, és én is őt. Viszont nekem sokkal több külön időre lenne szükségem mint neki. Elsősorban azért, mert amikor együtt is vagyunk, akkor legtöbbször az ő dolgaival foglalkozunk, minden 2. órában van valami kis problémája amit nem tud megoldani, vagy pedig rám sértődik be valamiért. És akármennyire is szeretem, azért ez eléggé lefáraszt. Ezért sose pihenek ha együtt vagyunk, csak azon idegeskedek állandóan, hogy az adott órában éppen mi baja van.

A másik, hogy minden héten, vagy második héten szeretek hazamenni a szüleimhez egy napot, mivel idősek már, és hálistennek egészségesek, de kb. semmi szociális interakció nem éri őket, és szeretném a mentális egészségüket is minél tovább egészségesen tartani.

A harmadik, hogy szeretek nyelveket tanulni a szabadidőmben, fejleszteni magamat, illetve befektetéssel kapcsolatos tanulmányokat olvasni, mivel összegyűjtöttem egy nagyobb összeget, amit szeretnék kamatoztatni. És sokszor ilyenekre elszokott menni egy-két nap, amikor nem csinálunk programokat. De hosszútávon szerintem megéri.


És a lényeg, hogy akárhányszor külön szeretnék tölteni 1-2 napot a barátnőmtől, hogy ezeket a dolgokat elintézhessem, akkor folyamatosan megsértődik, hogy én már nem szeretem őt. Plusz az ismerősi körömből is furcsán néztek rám, hogy mi az hogy nem szeretnék folyamatosan a barátnőmmel lenni. De pedig ugyanúgy szeretem, csak szimplán máshogy működöm. Úgy érzem senki nem ért meg.


Én 25/F, a barátnőm 21/L.



ápr. 12. 16:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez a lány még nagyon éretlen, megrekedt a kamasz kori kapcsolatok szintjén, te pedig már erettebben gondolkozol, úgymond előrébb tartasz, mint ő. Hosszútávon ez teljesen tönkre fogja tenni az idegeidet, hogy folyamatosan az ő kénye kedvet lesed, illetve már most írod, hogy szorongsz/idegeskedsz emiatt. Szerintem nem er annyit egy kapcsolat sem, hogy ramenjen a mentális egeszsegedre, így nagyon komolyan leültetném a lányt és elmondanám neki a helyedben, hogy mi fontos neked, kell a több szabadidő és miért van rá szükséged. Ha ezt nem érti meg vagy nem hajlandó rajta változtatni, akkor egyszerűen nincs közös jovotok. Ő nem dolgozik? Nincsenek barátai? Nincs hobbija? Miért akarja az egész lényét alá rendelni a kapcsolatnak?

ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"ő tipikus olyan, hogy nélkülem kb. képtelen meglenni 2-3 óránál több ideig" Én nem tudnék huzamosabb ideig együtt lenni egy ilyen emberrel, és nekem is az az első gondolatom, hogy NEKI nincs külön élete? Tanulás, olvasás, filmek, bármilyen hobbi, barátok/barátnők, család, haverok, mozi, színház, koncert, kirándulás... BÁRMI? 21 évesen ez az egyetlen szabadidős program, hogy a párjával van non-stop? Lehet introvertáltabb típus, aki nem szeret kimozdulni, de akkor sincs igénye az egyedüllétre?


Az meg pláne figyelmeztető jel, hogy nem simán azt szeretné, hogy te is legyél ott, legyetek egy légtérbe, de mindenki foglalkozzon a saját dolgaival, hanem, hogy az ő problémáival foglalkozz. :(

ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!