Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Más is besokallna hasonló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is besokallna hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Folyton panaszkodik párom hogy mi van a munkahelyén; hogy be kell segítenie az ő régi munkakörébe is, amit most ketten csinálnak másik kollégái. Viszont ők nem hajlandóak normálisan csinálni pláne ha mondjuk az egyik ép szabin van.


Viszont mikor párom áttették az új munkakörbe azt mondták a régit nem kell csinálja. Na most ez nincs így, be kell segítsen és amikor ő volt ott egyedül neki senki nem segített be ( és ezt szóvá tette)


Én megértem párom. De nem voltam ott. Annyit mondtam hogy ilyen mindenhol van. Ezenkívül minden mást intézek helyette, még az ő egyéb dolgaiból is.

Szóval nem igazán értem hogy miért háborog mostanában mindenen annak ellenére hogy átveszek tőle sok más terhet.


ápr. 23. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Tűrőképesség kérdése. Ezt nem nektek otthon, hanem neki kellene megbeszélnie a munkahelyén.


Én speciel jobban terhelhető vagyok, eleve 5 munkaköröm van és másoknak is besegítek, pedig semmi közöm papíron azokhoz a nunkakörökhöz. Én a tétlenséger sokkal kevésbé tűröm.


És közben meg látom, hogy más kollégák tized annyit sem csinálnak, ülnek egész nap, de nem izgat. Én amit vállaltam/vállalok, azt megcsinálom.


A másik, a kereset kérdése. Sokan panaszkodnak nálunk, hogy ugyanannyit, vagy többet keres XYZ munkatárs, pedig kevesebb dolga van. Én ezzel sem foglalkozom sosem, amit aláírtam, azt kapjam meg, nem fárasztom magam azzal, hogy mások dolgai miatt keseregjek.


De persze nem kell, hogy ez legyen a példa, én ilyen vagyok, de ha a párodat zavarja ez a helyzet, álljon ki magáért.

ápr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 BeefEater ***** válasza:
100%

A párod hazamegy egy túlhajszolt munkahelyről és valószínűleg azt várja tőled, hogy meghallgasd és megértsed, hogy egy kicsit kiadhassa magából.


Ha te ezt háborgásnak tekinted akkor szerintem valami nagyon félrement a kommunikációban.

ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok ismét, 2-es: amúgy ebben igazad van. Én sosem panaszkodom otthon, mert bár tényleg extra nagy a tűrőképességem, de azért sokszor nálam is gurul a gyógyszer... Viszont a feleségem sokszor panaszkodik, hogy mennyire stresszes, nehéz a munkája és milyenek a kolléganői. Szereti kiadni magából és én igazából szeretem meghallgatni, mert tudom, hogy így megkönnyebbül és lelazul. Mondjuk ő sem viszi túlzásba, azért nem állandóan és nem mindennap panaszkodik. De olyankor jól esik neki, ha meghallgatom.
ápr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Leclerc ***** válasza:
100%
Ha neked lenne hasonló időszakod, akkor mit várnál tőle? Azt hogy közölje veled, hogy ne háborogjál? Vagy azt hogy megvigasztaljon? Vagy mégis mit?
ápr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokkalnék be, megértő lennék vele, esetleg munkahely cserét javasolnék.
ápr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Ennyit arról, hogy te támogatod őt mindenben és számíthat rád. Egy dolog, hogy sorra gyártod róla az őt megalázó kérdéseket. De arra az alap dologra se vagy képes, hogy meghallgasd, amikor gondja van.

Azt meg se említem, hogy egy támogató partner ilyenkor elkezdi bíztatni, hogy keressen jobb munkát, mellette lesz, ha kell, esetleg anyagilag is tud rá számítani, amíg talál valamit.

De neeem, te kiakadsz, amiért elmondja neked a problémáit.


Azt ugye tudod, hogy részben a munkahelye tartja melletted? Ha fogja magát és felmond, igazából már sok oka nem lesz, hogy nálad lakjon.

ápr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

“Szóval nem igazán értem hogy miért háborog mostanában mindenen annak ellenére hogy átveszek tőle sok más terhet.“


Az, hogy otthon te milyen terheket veszel le róla, az egy dolog, attól még a munkahelyén lehetnek idegesítő dolgok. Mégis ki másnak öntse ki az ember a lelkét, ha nem a párjának? Mi is szoktunk ilyet, jól esik kiadni magunkból, és jól esik a másik együttérzése.

Gondolom az zavarhatja, hogy felteszem ugyanazért a fizetésért most ketten osztoznak ugyanazon a feladaton, amit anno ő egyedül ellátott, és még azt se csinálják normálisan, mert még így is szükség van az ő segítségére pluszban. És emellett persze a saját munkakörét is el kell látnia. Ez igenis lehet bosszantó, főleg ha nem is ő maga döntött az új munkakör mellett, hanem felsőbb döntés alapján átrakták. Lehetne sokkal több megértés és empátia benned, és nem háborgásnak kellene ezt felfognod.

ápr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ezt nem mondtam neki hogy én erről mit érzek.

Annyit mondtam próbálja meg megbeszélni, de megértem őt is. Összességében tud nagyon kényelmes ember lenni.

ápr. 23. 18:26
 9/14 A kérdező kommentje:

Sokszor voltam bent nála különböző időben és egyszer sem tűnt úgy mint aki ki se látszik a munkából.


Telefonozni is facebookozni is tud bármikor munka alatt

ápr. 23. 18:28
 10/14 A kérdező kommentje:
Amúgy irodai munkakör, meg posta kezelés.
ápr. 23. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!