Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem minden nap iszik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem minden nap iszik alkoholt. Ez engem zavar. Hogyan tudnék hatni rá?

Figyelt kérdés

Én a 2 gyerekkel még otthon vagyok. Ő dolgozik. Egy nagyobb cégben műszakvezető.


Tavaly kezdődött. Azelőtt szinte sosem ivott. Havonta 2-3 hétvége van hogy találkozik a haverokkal, munkatársakkal. Korábban nem volt probléma. Aztán tavaly jött elő az, hogy elkezdtek ezek a hétvégi meccsnézések egyre hosszabbak lenni, éjjeli piálásokba átmenni. De még ez sem zavart. Aztán ez már átment bebaszásba. Amúgy normális, nem agresszív részegen sem. Csak ilyenkor másnap meg olyan mint egy élőhalott, tehát a hétvégénknek is lőttek...

Most 6-7 hónapja viszont nem rúg be, de most meg elkezdett minden nap inni de keveset. 2 doboz Heineken minden nap lemegy, néha mellé egy pálinka. Hétvégén szombaton 5-6 sör 2-3 pálinka itthon.


Próbáltam hatni rá. Szerinte ez nem alkoholizmus, mivel nem részegedik le. Ő tartja el a családot, 3 műszakban felel 40-50 emberért, óriási a nyomás rajta mindig ezek az érvek jönnek. Na meg ugye azzal jön, hogy ő keresi meg erre a pénzt.


Tartok tőle, hogy ebből gondok lehetnek később



máj. 11. 09:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%
Full alkoholista.Attól,hogy nem baszik beint az albán szamár,még az.Megjegyzem,az 5-6 sőt,mellé a feles,az rengeteg,ha ezt nem érzi még, akkor az is egy jel,hogy nagyon is hozzá van szokva.Na mindegy.Ha ezt nem fejezi be, akkor én válnék.Nekem zéró tolerancia van ezzel kapcsolatban,elég volt a fatert látni,nem tenném ki ennek sem magamat,sem a gyerekeimet.Akkor sem ,ha amúgy nem agresszív.(Még)
máj. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen mindegy, mit akarsz vagy nem, a férjed alkoholista, de úgysem látja be.


Tudod, amíg nem "részeg minden nap", addig nem alkoholista - dehogynem.

Iszik minden nap? Igen. Akkor alkoholista.


Változtatni nem fog, csak ígérget majd (van 3 alkesz is a családban, tudom, miről beszélek), szóval jó, ha hétfőn kezded intézni a válást.

máj. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk a "csak napi 2 Heineken meg egy feles" - hát bsszus, az nem kezdődő alkoholizmus, hanem nagyon keményen piál.


Minden nap. Azt akarod, hogy a gyereked ebben nőjön fel? Hogy a pia az megoldás mindenre?


A férjed nem agresszív - még. Lehet, sosem lesz, lehet félév múlva megüt, ha tudja beverni a napi adag piáját.


A gyereked érdekében válj el! Nem "majd, kivárok még, stb." hanem lehetőleg minél előbb, mert ez nem lesz jobb.

máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
62%

"Hétvégén szombaton 5-6 sör 2-3 pálinka itthon"



En ennyitol intenzivre mennek. Jo, ha majd' 40 ev alatt osszesen megittam kb. 3 korty pezsgot, meg ugyanennyi palinkat, azt is udvariassagbol. Nem alkoholizmus, mi? :)



39F incel

máj. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ez csak rosszabb lesz:(

Én felvetném neki, ha nem áll le, beadod a válást… leírás alapján nem igazán törődik sem veled sem a gyerekekkel. Legalábbis aki hétvégén részeg vagy másnapos, abból nem nézek ki semmi jót. Ez full gáz sajnos, viszont időben lépj, a gyerekeidet ne tedd ki ennek…

máj. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
47%
Ha jól értem, a kedves kérdező anyagilag igencsak ki van szolgáltatva a férjének. Talán ezért sem rögtön a válást tartja megoldásnak.
máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, amint lehet menj el dolgozni, legyen félretett pénzed, mert ha nem fekszik a férj a pszichire, vagy nem megy elvonóra válás lesz.
máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem érdemes lenne párterápiára menni, vagy mediációra, amit a helyi családsegítőben lehet indítványozni.
máj. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
71%
Pontozzátok le még jobban az értelmes válaszokat.
máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
69%
ULTIMÁTUM!! Ha nem változik, MENEKÜLJ!
máj. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!