Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egyetemista párok! Hogy lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemista párok! Hogy lehet túlélni a vizsgaidőszakot?

Figyelt kérdés
A gond az, hogy ilyenkor a párom teljesen "zombivá" alakul. Közölte, hogy nem akar hazajönni a kollégiumból 3 hétig, mert tanul (és tényleg, egyfolytában, szinte kényszeresen), ne is számítsak arra, hogy találkozunk. Oké, én is tanulok, szerintem nehezebb szakon vagyok, de azért nem állandóan, és tudok x+1 vizsga között is időt szakítani más dolgokra... Ő pedig teljesen tönkreteszi magát: éjszakába nyúlóan tanul, nem törődik semmivel. Mit tehetnék? Ja és közben azon siránkozik, hogy mennyire hiányzom neki...
2009. jan. 7. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Barátnőmnek nagyon szar lehet, de jövőre majd együtt szenvedünk. :D
2009. jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mi barátnőmmel mindíg sikerül időt szakítani egymásra. Máshogy ne is bírnánk :)

Egyébként mi már egyre kevésbé stresszelünk a vizsgákon(Ő még inkább, de negem már nem izgatnak egyáltalán) Ami a te gondodat illeti nem tehetsz mást, mint támogatod. Remélhetőleg nem fog kimerülni teljesen a sok tanulástól...

2009. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki másképp éli meg a vizsgaidőszakot. lehet hogy te úgy gondolod, hogy nehezebb a szakod (mondjuk mki azt hiszi a saját szakja a legnehezebb) és neki könnyebb, de ő így tanul, így készül, kifordul önmagából, idegeskedik, ilyeneket mond, hogy inkább ne is találkozzatok. ezt ne vedd komolyan, ha vége a v.időszaknak, újra normális lesz.

én is kényszeres tanuló vagyok, éjszakába nyúlóan tanulok, stresszelek, energiaitalozom. én ilyenkor vegetatív ösztönállat szintjén élek: tanulok, vizsgázok, alszom. és csak néha eszem, ha nagyon muszáj, boltba se nagyon megyek, nem érintkezem emberekkel. fogadd el, hogy ilyen a barátod, ne aggódj miatta, és semmiképpen ne csesztesd. mkinek más a túlélő stratégiája v.időszakra, neki ilyen.

2009. jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

OK, értem, hogy így tanul, de aggódom érte! Szeretem és iszonyú látni, hogy zombit csinál magából...

Támogassam? De hogy? Elutasít, nem hajlandó felkelni a könyvei mellől, hogy találkozzon velem.

2009. jan. 7. 20:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azzal tudod támogatni, hogy hagyod tanulni (második válaszoló vagyok)
2009. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát hagyom én, nem is tehetek mást! Azért elég rosszul esik, hogy 3 hétig nem akar rám egy percet sem szakítani... De mindegy, legfeljebb majd én sem fogok.
2009. jan. 7. 21:35
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

figyelj. aki komolyan veszi a v.időszakot, az bizony zombit csinál magából. ne aggódj érte, hagyd békén.

inkább tanulj te is.

2009. jan. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, miért stresszelitek magatokat túl.. Mi a vizsgaidőszakok alatt (is) minden nap találkoztunk :-) Jól is esik az embernek néhány óra kikapcsolódás az egész napos tanulás közben.
2009. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én is komolyan veszem a vizsgaidőszakot és sokat tanulok (meg is lett minden eddig elsőre, már az előző félévekben is). DE azért nem teszem tönkre az egészségemet és másra is szakítok időt. Azért alvásra, szexre és minimális kikapcsolódásra szükség lenne, nem? Legalábbis szerintem...

Ja és nem tudom nem békén hagyni, mert mint már mondtam, kollégista!

2009. jan. 8. 16:03
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
ha most kezdte az egyetemet a barátod, még biztos nagyon izgul. nekem is ez az első félévem és eléggé készen vagyok tőle. Az én barátom mostmár végzős és egyre nyugodtabb, szinte gyáltalán nem idegeskedik már, annyira belejött. de még 2 éve ő is ilyen volt. ő sem akart találkozni. szerintem a fiúk - már ha ambíciózus és nem link fiúról van szó-eleve steszesebbek, jobban meg akarnak felelni mint a lányok, sokan a tökéletesre vágynak, szóval ilyen ha egy férfi valamit komolyan vesz. csak arra tud koncentrálni és másra nem. én is mondtam a barátomnak, hogy de találkozzunk, addig is tanulhatott volna. de nem akart, merthogy én elterelem a figyelmét. szerintem a fiúk, férfiak alapvetően ilyen végletesek, vagyis hajlamosabbak rá mint a lányok. de remélem el változni fog, ha már tapasztaltabb lesz. amúgy én nem bírnék ki három hetet, és tuti meglátogatnám egy tábla csokival, aztán persze időben magára hagynám-mondjuk ha kollégista nehezebb helyzetben vagy.
2009. jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!