Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire gáz, ha az ideális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gáz, ha az ideális feleségjelöltnek genetikai feltételeket is szabok?

Figyelt kérdés

Ezt úgy kell érteni, hogy szívem szerint csak olyannal élném le az életem, és csak olyannal vállalnék gyereket, aki nem hordoz semmi örökölhető, számomra negatív dolgot. Amolyan tudatos szelekció. Pl. nem fehér bőrű nőt semmilyen körülmények között nem vennék el, hogy a fehér vérvonal ne "szennyeződjön". Mint ahogy öröklődő betegséget, vagy bármilyen más negatív tulajdonságot hordozót sem szívesen. Van más is, aki hasonlóan gondolkozik? Mennyire elfogadott dolog az eugenika? Elítélendő, hogy ha nekem "tiszta" a génkészletem, akkor hasonlóra vágyom?

A kérdésemmel egy kulturált diskurzust szeretnék elindítani, nem pedig anyázást!


2010. nov. 7. 23:10
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Nekem is az árja jutott rólad eszembe, meg ami ehhez tartozik, és ez nem valami jó asszociáció. Mindenesetre az alapgondolat nem elítélendő, mert mindannyian erre vágyunk hogy minél egészségesebb utódokat hozzunk létre. Csak hát itt van az a picike tényező hogy emberek vagyunk, érzelmekkel, gyengeségekkel, furcsaságokkal, nem pedig gépek egyentulajdonságokkal. Nem kívánom neked, de pont az ilyen embernek mint te szoktak születni szellemi meg egyéb fogyatékos gyerekei, mert a sors visszaüt arra aki uralkodni akar azon amint nem lehet, és irányítani azt ami nem az ő feladatköre.
2010. nov. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
77%

Ha külön nem kérted volna, én akkor se anyáznék, de azt muszáj elmondanom, hogy elég primitív az elméleted. Nézz utána alaposabban az öröklődésnek. Tegyük fel, hogy megpróbálsz valakit a felmenőivel együtt minél alaposabban feltérképezni, intelligenciára, előnyös külső-belső tulajdonságokra visszamenőleg x generációig. Eleve ott bukik a dolog, hogy létezhetnek az illetőnek olyan távoli felmenői is, akikről már lehetetlen megállapítani, hogy megfelelnek-e az elképzelésidnek. Másfelől meg az öröklődés annyira bonyolult folyamat, hogy még ha meg is találtad a számodra tökéletes génállományú személyt, akivel létrehozod az új egyedet, semmi se garantálja, hogy az beváltja a hozzáfűzött reményeidet. Pl. azt gondolod, hogy hozzád hasonló, szőke-kék szeművel neked is hasonló utódaid lesznek, állati nagyot tévedhetsz, mert nem tudhatod, hogy nálad vagy náluk nem volt-e (dominánsan öröklődő) barna szem vagy hajszín. Ugyanide tartozik, hogy kiemelkedő intelligenciájú szülőknek is születhet butácska, sőt értelmi fogyatékos utóda vagy csodaszép külsejű párokat is érheti az a meglepetés, hogy a gyermekük csúnyácska lesz mint a bűn.

Úgyhogy az egész egy hihetetlen nagy marhaság, ilyenre kész elmebetegség alapozni a párválasztásodat, mert óriásit bukhatsz!!!

24 N

2010. nov. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

a szüleidnek kellett volna genetikai feltételeket adnia,mikor világra jöttél,te tuskó.


szép hetet :)

2010. nov. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

A hiba tényleg ott bújuk meg az "elméletben", hogy viszonylag sok betegség később jön elő, mutatkozik meg. Sok esetben maga a betegség nem örökölhető, hanem a hajlam.

A tiszta génkészletben sosem lehetsz biztos, te is lehetsz pl. autoimmun beteg 35 évesen (nem kívánom, nehogy félreérts!), a hajlamod előtte is megvolt rá, de valami akkor indítja be, és mutatkozik meg a kór. (Előidézheti pl. a változókor vagy sok egyéb tényező is.)


Az, hogy ez elítélendő-e...? Nem tudom, a párválasztásban szerintem mindenkinek szabad kezet kell adni, ki pénz alapján szelektál, ki testi adottságok alapján, ki így.

2010. nov. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
ez hülyeség, ha megtalálod az igazit, akkor nem fog érdekelni, hogy fél lába van vagy bolond..
2010. nov. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
Ezt hívják eugenikának, olvass utána Galton munkásságának.
2010. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
Nagyjából én is így gondolom (igaz, én fekete hajú vagyok, sárga szemekkel, meg én nem zárom ki a nem fehér bőrt). Nem mondom, hogy az, hogy a jobb génkészletű párt választjuk megold minden problémát(feljebb leírtak pár példát, nekem is van egy pár egyedi mutációm, igaz, ezek számomra hasznosak, vagy még nem derült ki, hogy lenne haszontalan.), de például ha nem veszünk el vérzékeny nőt, akkor csökkenti a vérzékenység valószínűségét a gyerekeknél, stb.
2010. nov. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

Utolsó:

A vérzékenység X-hez kötött, recesszíven öröklődő betegség.

A vérzékeny nő, ritka, mivel már általában méhen belül meghalnak. (Amúgy sem hiszem, hogy vállalhat gyereket...)


Te biztos, hogy nem hordozod a betegséget, hisz férfiakon 100%, hogy kijön. (Mivel csak egy x kromoszómájuk van ugye).


Tehát te egészséges vagy, a nőről pedig nem tudhatod, hogy hordozza-e a betegséget vagy sem. (Hisz ha csak hordozza, akkor nincs semmi baja, ha meg beteg, akkor vszínűleg nem is él:D).


Innentől kezdve ha összejössz egy nővel, és lányotok lesz, az is csak hordozhatja maximum, viszont ha fiatok lesz, lehetséges, hogy vérzékeny lesz.

2010. nov. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
81%

Újabb diliházakból szórták ki a kezelteket, hogy ennyi mostanában a mentális sérült itt? Tegnap ez az árja Übermensch, akinek nem jó a barna menyecske, ma meg egy másik aberrált, aki szerint minden nő születésétől fogva k.rva, kivéve a saját anyja:D:D

Beszarok:D

2010. nov. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 Fish1 ***** válasza:
Alapból nem értek egyet a nézeteddel, valóban nem fogsz tökéletest találni. Gondolj bele, hogy mi történik akkor, ha valakibe beleszeretsz, és kiderül, mégsem "tökéletes". Dobod csak ezért? ...ember tervez, Isten végez...
2010. nov. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!