Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hülye a pszichológus? Mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hülye a pszichológus? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyok a barátommal, korai magömléssel küzd(ünk). Általában fél percesek a menetek...Aztán jött persze a merevedési zavar, stb, ahogy ilyenkor lenni szokott. Egy éven át mindenben mellette álltam, támogattam, nem hiszem hogy tudtam volna többet tenni érte, értünk. Tegnapra kaptunk időpontot szexuálpszichológushoz, mert ez volt az utolsó reményünk... Idő közben összevesztünk (a múlt héten), mert más lányt fűzögetett egy buliban, amin én eléggé kiborultam. Nem értem, más pasi örülne ha ilyen barátnője lenne , főleg ilyen problémákkal... És hát elég csúnya dolgokat vágtam a fejéhez, pl. hogy nem képes kielégíteni egy nőt stb. Lehet hogy nem kellett volna, de úgy éreztem, elárult és "hálátlan" . A pszichológus tegnap teljesen rám szállt, persze én nem voltam ott. Szerinte vissza kellene magam fognom, és hisztis vagyok és ez nem tesz jót a kapcsolatunknak és a barátom problémájának. Komolyan én érzem csak hogy ez már szinte vicces?
2010. nov. 12. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A barátod egy hálátlan alak, ahelyett, hogy neked köszönné meg, aki mellette állt minden rosszban és próbál neki segíteni, helyette más csajt fűzöget...

Csak gratulálni tudok neki. A pszichológusnak meg nyugodtan elmondhatod, hogy miért mondtad ezt, hogy mi bánt téged... Ha nem érti meg, ez van.

Tudod, ilyenkor én is kiborulnék, hogy ha a barátom ilyen problémákkal küzdene én mellette állnék, de ha azt látom, hogy más csajokkat is fűz , akkor biztos, hogy kiborulnék. Hogy próbálok segíteni a baján, erre ő így hálálja meg?

2010. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Toreador ***** válasza:
80%

Sosem, semmilyen körülmények között nem szabad belemenni, hogy pszichológushoz küldjenek/menjél/tanácsoljanak. Se kriminál, se szexuál, se családterapeuta, semmilyen agyturkászhoz. Erre akkor jöttem rá, mikor egy eset kapcsán elküldtek pszichológushoz. Ő olyan dolgokat kérdezett, mondott, amit egyszerűen kinevettem és távoztam a helyszínről. Amikor ismét megkerestek és a fejükhöz vágtam, hogy azért próbálnak hülyének nézni, hogy több alkalomra menjek, ezáltal több pénzt tudjanak kicsikarni belőlem, befogta mind a pofáját. Ez csak egy eset a sok közül (persze nem lenne szabad általánosítanom, de én általánosítok akkor is), de én ezek után soha semmilyen körülmények között nem fogok semmiféle agyturkászhoz elmenni, megoldom egyedül a problémám. Bár azóta megint történtek olyan dolgok, amik után tanácsos lett volna leülni egy dokival beszélgetni, de én megoldottam, a pénzem is megmaradt.

Amúgy tényleg szánalmas és nevetséges a helyzet, amit leírtál. Nem ti vagytok az egyetlen pár, ahol nem felhőtlen a szex, akár a pasi miatt, akár a csaj miatt, nem kell azonnal rohangálni orvoshoz. A korai magömléseknek a nagy része teljesen "normális". A merevedési zavaros részhez nem tudok mit szólni. Én is majdnem 1 éve vagyok a mostani barátommal, és nagyon jó a szex. Van, hogy neki is elég fél perc, 2 perc, de utána képes folytatni azonnal, vagy pár perc elteltével, és utána sokáig bírja. Szóval egyáltalán nem gáz.

Mellesleg, nincs az a lelki és párkapcsolati probléma, amit egy kívülálló meg tudna oldani teljes mértékben (pszichodoki), maximum tanácsokat tudna adni. Főleg, ha szervi problémák vannak a barátodnál, akkor ahhoz neki az égvilágon semmi köze.

2010. nov. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
A pszihomókusnak az a dolga hogy a barátod merevedési problémáját rendbe tegye, neki teljesen mind1, hogy ezt hogyan éri el. Erősítenie kell a srácot, önbizalmat kell növelnie, sajos ez bevált módszer, még párterápiában is előfordul, hogy a másikat (gyengébb lelkisebb) hibáztatja a pszih. persze nem szemtől szembe, de ezt érzik. Ettől függetlenül a barátod szemét volt, de te is durván beszóltál, ez lehet szakítás oka, totál mind1 ,h eddig mit tettél érte, sajnálom.
2010. nov. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Sajnos ha többször csináljuk egymás után, akkor sem bírja tovább. Egyébként én úgy gondolom, hogy mivel a párom viszi a pénz a pszichológushoz, így ő azt mondja neki, amit hallani szeretne... Így a legegyszerűbb. Mit tegyek? Legközelebb menjek vele? Védjem magam? Fogalmam sincs.

Amúgy...:) Nem hiszem hogy normális a korai magömlés, és hogy egy év alatt nem tudtunk egy percnél tovább szeretkezni, még akkor sem, ha a harmadik menet volt...

2010. nov. 12. 11:37
 5/15 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem még azt írni, hogy nincs szervi baja, urológusnál kezdtük a dolgokat... Azóta meg már kb. mindent kipróbáltunk, de semmi haszna.
2010. nov. 12. 11:39
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Hát én pl. nem örülnék egy ilyen barátnőnek. Vagy mellette állsz önként, de akkor nem hánytorgatod fel (nem érzed hálátlannak), nem kérsz cserébe semmit. Vagy nem állsz mellé, jogod van elmenni. De nem kell mártírkodni.


Más kérdés, hogy mást fűzött, ha ezt megcsalásnak érzed, akkor mi a kérdés? Mindenki oldja meg a saját problémáit, te elhagyod azt, aki már láthatóan másfelé kancsingat, ő meg keres egy másik lányt és látogatja a pszichológust.

Ennyi.


Ilyen hozzáállással csak rontasz a helyzeten - igaza van a pszichológusnak. Más kérdés, hogy érthető, hogy 1 év kielégítetlenség után nem bírod fékezni magad - de mondom, ott a lehetőség, hogy keresel egy olyan pasit, akivel elégedett vagy. A megoldás ez, és nem az, hogy a mostani párodat kiszekálod a világból, és még tovább rombolod az önbizalmát, erősíted a gátlásait és rögzítitek együtt a kudarélményeit.

2010. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
ui: ha igazad lenne, és valóban olyan tökéletes lennél a pasid számára, mint hiszed, és valóban nem lenne igaza a pszichológusnak, már rég "meggyógyult" volna, hiszen szervi baja nincs. Tehát lelki okai vannak. Ehhez meg neked van a legtöbb közöd, gondolom.
2010. nov. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Valószínűleg azért fűzöget másik csajt, mert veled kapcsolatban már tele van kudarcélménnyel, és ez kellett az önbizalmának. A te szempontodból teljesen érthető, hogy hálát vársz tőle, amiért ennyit megtettél érte, az ő szempontjai viszont mások. Egy férfinek nagyon érzékeny pontja a szexuális teljesítőképessége, és ha nem képes kielégíteni téged, azért - sajátos módon - végül rád fog haragudni. Elvégre te vagy az, aki miatt vizsgálatokra, kezelésekre kell járnia, aki miatt az ő féfriassága megkérdőjeleződött. Még ha nem is te tehetsz róla, a férfiak már csak így működnek.

Talán neked is el kellene beszélgetned négyszemközt a pszichológussal, hogy esetleg pont ennek tudatában, terápiás céllal mondta-e, amiket mondott. Ha nem, akkor valószínűleg egy pancser.

Egyébként nem irígyellek!

N31


Erre a szakember nem gondolt?

2010. nov. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:49


Gyermekkorában érték traumák, ráadásul volt már olyan barátnője, aki emiatt hagyta el... Engem 7 hónap után mert először kézzel vagy szájjal kielégíteni, mert félt, hogy elrontja!!! És az én hibám? Hidd el, mindent megtettem...

Eddig nem is vártam semmit érte, természetesnek gondoltam hogy mellette vagyok. Most már változott az álláspontom, kérek érte valamit... Becsüljön meg és ne kelljen neki más nő, vagy ha mégis, akkor szakítson velem és ne sírjon hogy szüksége van rám... Nem nagy kérés szerintem, nem azt kértem hogy hordozzon a tenyerén és hozza le a csillagokat.

2010. nov. 12. 12:20
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

Minden pszichomókus hülye. :D Szerinted miért foglalkozik mindegyik a lélek betegségeivel? Mert mindegyiket érte valami hatás fiatalabb, vagy gyerekkorában, aminek a hatását elkezdte kutatni, aztán pszichomókusként végezte. :)


Hogy mit tegyél: első körben meg kell győződnöd, hogy a barátod hűséges, és szeret-e téged. Minden másnak csak azután lehet értelme.

2010. nov. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!