Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Punnyadt házasság - változatos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Punnyadt házasság - változatosságot szeretnék. Normális dolog?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tíz éve élek házasságban. Nincs semmi komoly baj, a férjem rendes, de eléggé morcos, alig van közös témánk.A szerelmi életünk is egysíkú. Gyerekek is vannak. Sajnos - szégyenlem, de így van - el kezdtek érdekelni más férfiak. Még nincs konkrétum, de kacérkodom a gondolattal, hogy szeretőt kéne tattani. A házasságomat nem szeretném felrúgni - főleg a gyerekek miatt, de lassan nem bírom tovább a punnyadást. Fiatal, csinos nő vagyok, ijesztő belegondolni, hogy le vagyok írva nőként, a férjem alig vesz észre. Beregeltem társkeresőbe, rengeteg ajánlatot kaptam, de mindig visszariasztott a kötelességtudat. Próbáltam rábeszélni a férjemet, hogy éljünk nyitott házasságban, de hallani sem akar róla - noha többször mondta, hogy nem vagyunk egymáshoz illők. Csak a gyerek ,és az anyagi helyzet tart össze.


Szerintetek mi a jobb: hangzatos, régimódi nézetek miatt legyek sírig hű egy rendes, de unalmas férjjel szemben.

Vagy: engedjek meg néha magamnak egy kis kalandot, hogy ne fulladjak unalomba, és kicsit élhessek.


Légyszi, aki ír, ne írjon durva elítélő sorokat - én is szenvedek emiatt a dilemma miatt. Ha ellenvéleményed van, normális stílusba tedd!


2010. dec. 2. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom hány éves vagy - én 18 -, így bocs hogy tegezlek. Amit írtál eléggé elborzasztó. Körülöttem sok olyan család van, ahol a szülők csak a gyerekek miatt élnek együtt. Van egy nagyon jó barátom, 19 éves és szenved amiatt ami otthon náluk megy. Inkább elköltözött és néha hétvégén hazamegy, mert nem tudja elviselni azt a hangulatot, ami otthon van. Van hogy átmegyek hozzá, s bár én kívülálló vagyok, én is látom, hogy valami nincs rendben. Már évek óta...

Ha már nem érdekel a férjed, inkább válj el tőle. A gyerekeknek nehéz lesz biztos, de ha mindketten szeretitek őket és normálisan oldjátok meg a dolgokat, akkor nem fogja őket olyan törés érni, mintha később nap mint nap azt látnák, hogy a szüleinek rossz a kapcsolatuk.

Viszont amíg együtt vagy a férjeddel, addig ne alakíts kii kapcsolatot más férfiakkal, mert a váláskor a gyerekelhelyezési ügyben megsínyled :S

Beszélj a férjeddel! Változni, ahogy látom, nem nagyon fog. Lépj ki ebből a rossz kapcsolatból.

Azt még hagy kérdezzem már meg, hogy a gyerekek hány évesek? :)

2010. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem először ne azzal rukkolj elő, hogy szeretőt akarsz tartani. Mármint ne ez legyen az első gondolatod.

Menjetek kirándulni, akár kettecskén, Wellness-hétvégére, vagy a gyerekekkel családi túrára a hegyekbe, akárhova, ahol szerettek nézelődni, amit szerettek csinálni. Ha ketten mentek valahova, csípd ki magad, még akkor is, ha a férjed nem várja el tőled, mert te vagy a gyermekei anyja, és azt mondja, hogy neki így is tetszel.

Ez csak egy lehetőség, de nagyon sok más dolog van, amit szerintem a "megcsalás" előtt ki kellene próbálnotok. Még az is jobb, ha bevesztek egy harmadikat a szexbe, akár nőt, akár férfit, minthogy szeretőt kezdj tartani (legalábbis szerintem). De ezzel is, és a szeretővel is csak a szexuális életedet tudnád megoldani, és csakis a sajátodat, hogy te megkapd azt, amire vágysz, a férjedét nem. De ha csak téged veszünk figyelembe, akkor is csak szexualitás terén hozna változást, másban nem, és szerintem ez épp ezért nem a megfelelő problémamegoldás. Plusz, az írásodból én azt szűrtem le, hogy elég lelkiismeretes, odaadó, ragaszkodó feleség vagy. Hiába beszélnéd be magadnak, hogy jogosan "csaltad meg" a férjedet, a tudatalattidba biztos, hogy ott lenne a stressz, hogy megtetted.

2010. dec. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a házasság egy üzlet.két ember érdekből házasodik össze,ez az igazság.ha igényed van egy kis kalandra,a férjednek nincs joga megtiltani,mert nem a tulajdona vagy.a társadalom nagyon képmutató ebből a szempontból,szent dolognak tarják a házasságot,de közben önző módon birtokolják a másik embert,és ez főleg a férfiakra jellemző.a férfiak élből lek...vázzák azt a nőt aki mással is lefekszik a férjén kívül,de ők maguk gátlások nélkül lefekszenek más nőkkel.szerintem ha nem érzed így jól magad,akkor nincs értelme szenvedned.jómagam is férfi vagyok,de nem ítéllek el.
2010. dec. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%

Te már eldöntötted, hogy szeretőt fogsz tartani, méghozzá elég régen. Megpróbáltad ezt nyitott házassággal álcázni, de nem sikerült, tehát jön a klasszikus szeretői státusz. Már a társkeresőn is fent vagy. Innentől egy dolog miatt kérdezel itt, mégpedig amiatt, hogy döntéseidet, tetteidet megindokold, pedig te is tudod, hogy azok rosszak, helytelenek. A klasszikus házasságban a nyitottság és szerető tartása sosem lesz elfogadott vagy erkölcsös, mert nem arról szól. Jelenlegi cselekedeteid elárulják, hogy már nem érzel ugyanúgy a párod iránt, neked több kell, amit ő nem tud megadni.

De arról is el kell gondolkodni, hogy mindezen kalandok megérik -e majd mindazt a veszteséget, amit el fogsz szenvedni? A válást, az eddigi életed gyökeres felfordulását, és nem feltétlenül pozitív irányba való elmozdulását. Ugyanis a megcsalás kiderül, mindig.

Ha úgy érzed, hogy egy új farok(mert erre vágysz) többet ér, mint az elmúlt 10 év, akkor lépj.

2010. dec. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors, és kedves válaszokat! Sajnos elég nehéz a helyzetem: egy másfél szobás kis lakásban lakunk, a szüleim nem élnek - ha elválnánk, nem tudnánk hol lakni. Minimálbérért dolgozom, nem tudnék belőle albérletet fizetni. De ha még maradhatnék a lakásban, a rezsit sem tudnám fizetni. A gyerekekről meg ne i beszéljünk - ők nagyon ragaszkodnak az apjukhoz.

Az is gond, hogy a férjem hol rendes velem, hol nem. Voltak nagyos súlyos, durva veszekedéseink, de csak úgy évente kétszer. De szinte naponta szurkálóik velem. Valahogy nem érzem, hogy nőnek nézne, ha új frizurám van, észre sem veszi. Pedig csinos, 28 éves nő vagyok - bocs a szerénytelenségért. Igyekszek igényesen öltözni, a szokásos trükköket (szexi fehérnemű és társai) mind bevetettem, de semmi eredménye. A férjem elzárkózik minden kettesben tölthető programtól - mozi, wellness hétvége szóba sem jöhet - nem sikerül rábeszélnem. Ha beszélgetünk, jóformán csak a gyerekekről van szó (Két fiú öt, és négy éves).

Igen, próbáltam rábeszélni, hogy időnként vonjunk be egy harmadik személyt (elég nyitott vagyok), egy lányt a szexuális életünkbe - de hallani sem akar róla, szerinte ez beteges, és erkölcstelen.

Pedig nyitott lennék mindenre - noha nagyon prűd nevelést kaptam - a férjem az első férfi az életemben - ez is nagyon zavar, nagyon kíváncsi lennék, milyen lenne mással.

2010. dec. 2. 11:58
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként társkeresőn nem vagyok fent - pár hónapja egy csúnya veszekedés után felregeltem egyre, úgy egy hétig voltam csak rajta. Csak a gondolattal játszom.
2010. dec. 2. 11:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy vagyok a párommal, a másik oldalról. Egyszerűen unom a szexuális életünket, hogy magától nem kezdeményez semmit, hogy minden egyes együttlét ugyanarra a sémára épül, és hamar véget is ér. Észrevettem, hogy egyre gyakrabban gondolok más nőkre, olyanokra is, akikre addig sosem tekintettem úgy. Valamiért mégsem csalom meg, talán túlságosan félek a váltástól, és hogy egyedül maradok. A párom ugyanúgy gondolkodik a nyitott házasságról, mint a te párod. Meg is értem.

De mit lehetne tenni? Semmi sem garantálja, hogy egy idő után a következő párommal nem jönne elő ugyanilyen gond. Akkor mindig váljak el? A jó szexuális életet inkább feláldoztam annak oltárán, hogy együtt legyünk és együtt is öregedjünk meg. A vágyakat meg elnyomom, mást nem tehetek.

2010. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

4 éve vagyok együtt a párommal, és be kel valljam, néha szívesen odavágnék másoknak, aztán bűntudattól szenvedve visszabújnék mellé.

Ezen nem kell csodálkozni, ilyenek vagyunk, emberek. Megunjuk a dolgokat, nem is lehet elvárni, hogy ne tegyük.

Aki azt mondja, hogy 10-20 éve él együtt a párjával, és minden frankó, nagy valószínűséggel hazudik.


Megnyugtatlak, a férfiak nem úgy tekintenek a házas nőkre, mint egy megbélyegzett tulajdonra. Mikor hallom, hogy egy nő házas, szívom a fogam, de ha ő ennek tudatában akar tőlem valamit, miért ne.

Egyetemista koromban volt pár cimborám, akikkel úgymond besegítettünk pár házasságba. 30-40 közötti nők, akik már nem kaptak mást, csak a házimunkát, a lebaszást, és egy alkoholtól bűzlő, horkoló férfit. Nem volt semmi szerelem, meg mély kötődés, csak jöttek a nők, és tettük amit tenni kellett. Imádtak minket, mi is őket.


Amit javaslok, gondold át,mit veszíthetsz, mit nyerhetsz. Majd ennek tükrében lépj, és soha ne nézz hátra!

2010. dec. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 katt78 válasza:
Teljesen normális,hogy változatosságot szeretnél.Nálunk ugyanez volt a helyzet,szerencsére egy ismerősünk javasolt egy szexuális párterápiát.Azóta sokkal jobb minden.
2012. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!