Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egyetem, főiskola gyakran...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetem, főiskola gyakran elválaszt két szerelmest?

Figyelt kérdés
Ha pl régóta vannak együtt és a lány fiatalabb jövőre fősulira.Lehet hogy a kapcsolat végét jelentené?Gyakran fordul elő ez?miért?
2010. dec. 2. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Hát mikor én voltam fősulis azt vettem észre, hogy igen mire végeztünk nagyon sokan nem azzal voltak akivel indultak. Köztük én sem... az ok talán az lehet, hogy kiszakad egy közegből és ha az akkori kapcsolatban vmi nem jó, felfedez egy másikat aki ott van és többet van vele, és máris jobban érzi magát, és nem kell neki az előző, sztem. MOndjuk velem nem ez volt, és lehet hogy az ok nem is ez, de elég gyakori sztem a szakítás ezalatt. Persze ha minden ok a kapcsolatban semmi nem választhatja szét őket ilyet is ismerek. Szóval a kapcsolaton múlik, hogy mennyire erős.
2010. dec. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az erős érzelmek ezt kibírják. Nem írtad, hogy távolabbi város fősulijáról lenne szó, vagy nem. De ha távoli, és távkapcsolattá alakul a szerelem, akkor is működhet. Ismerek olyanokat, akik minden hétvégén utaztak az ország másik végébe a párjukhoz (fiút és lányt is), és azóta is együtt vannak.

A távolság olyan, mint a szél: a kis tüzeket eloltja, a nagyot feléleszti. :)

2010. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem távolabbi,cska ugye magaa változás,az új közeg
2010. dec. 2. 16:03
 4/9 Éjhozó válasza:
Szóval én azt mondom,hogy amíg én fősulira jártam az összes barátomnak-barátnőmnek más párja lett.Akár többször is.Elképzelhetetlennek tartom ,hogy kibírjon egy kapcsolat egy fősulit.Én meg se próbáltam ott kapcsolatban élni...ha valakinek egy kicsit is hevesebb a vére és bulizósabb típus,akkor kizárt.
2010. dec. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én Röviden annyit írok,ha két ember igazán Szereti egymást,akkor a Szerelem mindent legyőz.

Bár ez ritka,de lehetséges.

2010. dec. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én meg röviden annyit írok, hogy amelyik kapcsolat nem bírja ki, azzal nem is igazán érdemes foglalkozni. Ha abban a helyzetben is vagy hogy előtte jöttetek össze, és igazán egymáshoz illőek vagytok, szeretitek egymást, akkor le van tojva h mennyire "bulizós" a vére (bár ezt általában azokra a csajokra mondják akik könnyen kaphatóak és köbö 40 cm^3 etilalkoholtól ha kapcsolatban is vannak bármibe belemennek - NC - )úgy is veled akar majd lenni. Te, mivel feltetted ezt a kérdést, valószínűleg nem szándékozol szakítani vele, mert szereted. Majd eldől megérdemel e. Ha nem, ne keseredj el, csak ne bulihelyen ismerkedj...
2010. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! A saját példánkat hozom fel, mint pozitív pl-t

Mi 16-17 éves korunk óta vagyunk együtt, gimi 3. óta.

Akkor el se tudtuk képzelni, hogy ha egyszer fősulira, egyetemre megyünk miként fog alakulni, vagy alakul-e egyáltalán a kapcsolatunk. Aztán eltelt két év, és dönteni kellett, hogy egyikünk álma se maradjon puszta álom, egymástól 15o km-re kezdtünk új életet, új társasággal, egyetemmel a nyakunkon. Természetes, hogy voltak aggodalmaink, kinek nincsenek. De ezek sem féltékenység, bizalmatlanságból fakadtak, inkább az ismeretlentől, újtól való félelem. na meg a hiányérzet...:-S Aztán eltelt egy félév, 2-3 hetente találkoztunk és szünetben...aztán eltelt még egy félév és hétvégéket együtt töltöttük. Sosem volt problémánk. Hétközben tanultunk, hétvégén együtt voltunk, vizsgaidőszakban meg mindenki a seggén maradt:D

Aztán eltelt még egy félév idén minden héten találkoztunk 3-4 napot együtt töltöttünk.

Ha van szeretet minden van....mármint egy kapcsolatban.

Karácsony után ismét nem találkozunk másfél hónapot vizsgaidőszak miatt, de nem is bánom, mert a jó jegyek kellenek elsősorban aztán egyetem után leszünk együtt eleget:D



Viszont ellenpéldám is van. A barátnőmék kapcsolata fél évet se bírta távkapcsolatban. A srác megcsalta, csúnyán végezték. Ha nem elég erős a kapcsolat, a távkapcsolat győz, tudniillik a távkapcsolat igazi próbatétel...



Ha csak azért aggódsz mert új társaság de a távolság nem lesz nagyobb akkor ne aggódj...olyan mint egy új munkahely...:)

Ha szeret veled marad. Ha nem akkor hadd menjen:)

2o-L

2010. dec. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy örülök, hogy én ezen már túl vagyok, igaz 2 kapcsolatom bánja, de mostmár nem bánom, így kellett történnie, hogy megtalálja az igazit. Ha neked ő az akkor ki fogjátok bírni, az fix.
2010. dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem nagyon feldobott a közegváltás. 12 évig ugyanabba a városba jártam iskolába. A gimnázium idején csak az úttesten kellett átmennem és ott voltam a suliban. A Párom kb. 2 órás útra lakott tőlem. Nem légvonalban nagy a távolság, hanem a budapesti BKV közlekedés...hát hadd ne ecseteljem. Aki ismeri, tudja, aki nem ismeri, úgyse hiszi el.

Vége lett a gimnáziumnak. Elegem lett, ki akartam mozdulni. Én egy idegenvezető képzést választottam. A fősuli elsőre nem jött össze, de már nem bánom. Idegenvezető képzés, ahol kinyílt a világ. Minden tanár bátorított, hogy szép vagyok, és van tehetségem, hogy az emberekkel foglalkozzak. Valahogy olyan volt a közeg, hogy egyre bátrabban vettem fel nőies ruhákat. Azelőtt gatya, bakancs, póló...néha szoknya. Bár kóstolgattam a magassarkú létet is, nem éreztem az enyémnek. Na de itt...Rádöbbentem, hogy nő vagyok. Észrevettem, hogy megbámulnak a buszon. Erre persze még nagyobb lett a mellényem, még bátrabban választok merész darabokat. Még magabiztosabb vagyok. És ez az önbizalom* löket nagyon kellett a kapcsolatunkba. Arról nem is beszélve, hogy azt tanultam, ami érdekelt, így minden reggel jókedvűen ébredtem, és jókedvűen távoztam az iskolából. Ami szintén jót tett a kapcsolatnak.

Remélem érthető volt, hogy azt akartam kihozni, hogy a közegváltás akár pozitívan is befolyásolhatja a kapcsolatot.

2010. dec. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!