Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összevesztem a barátommal egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összevesztem a barátommal egy apróságon. Mit tegyek? Kikészítenek a megjegyzései!

Figyelt kérdés

Másfél éve járunk. Amikor utoljára náluk voltam, akkor evés közben csörgött a telefonom, és gyorsan felvettem. Amíg beszéltem, anyukája pantomimmal elmutogatta a kérdést, hogy kérem-e még a kaját, nem kértem, kivitte a tányéromat. A ma reggeli beszélgetés a barátommal:

Ő: de amikor itt leszel, akkor segítesz kitenni a tányérokat.

Én: milyen tányérokat?XD

Ő: hát múltkor is b@sztad kivinni magad után...meg 1x nem hallottam, hogy azt mondtad volna minimum, h "kösszb@zmeg".

Én: jótudodmit? akkor nem is megyek hozzátok, úgyis felidegesítem anyukádat...

Ő: akkor ne gyere. délutánra döntsd el mit akarsz. jössz, vagy maradsz otthon.


Most ezen így kiakadni? 2 évig EGYÁLTALÁN NEM voltam emberek között, vendégségben meg pláne, most szocializálódom, néha még elfelejtek megköszönni dolgokat. Amúgy általában ha vendégségben vagyok több napig, mosogatok magam után, stb. Most mi a fenét csináljak? Már szinte szégyellek elmenni hozzájuk. Itthon mindent én csinálok - mosok, takarítok, főzök, etetem a kutyát, a családot...És jah, néha előfordul, hogy elfelejtem megköszönni a kaját, amit elém b@sznak. Szerintetek?


18 évesek vagyunk


2010. dec. 17. 06:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is vendégségbe ugye nem a vendégnek kell maga után pakolni /általában, mifelénk/. Én meg is őrülök ha a vendégem megpróbál segíteni nekem. Az ételt pedig mindig meg KELL köszönni, mondjuk ez engem is zavarna. De, ha most kezdesz szocializálódni, akkor még belefér, de ha a szülei ezt nem tudják, akkor világosítsd fel őket, kérj elnézést esetleg, és próbálj meg szocializálódni, így 18 évesen.
2010. dec. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaza van. A vendégnek tényleg nem kell mosogatni takarítani stb. de ha gyakran vagy nálunk annyit segíthetsz az anyukájának h elpakolod magad után a tányért!

Nem megköszönni pedig tényleg nagy bunkóság!!!


"2 évig EGYÁLTALÁN NEM voltam emberek között, vendégségben meg pláne, most szocializálódom"

Ez csak duma! Ha valóban tudnál róla h bunkó vagy, de szeretnél ezen változtatni, akkor annyit mondanál a barátodnak, hogy "bocsi, igazad van, de tudod, hogy most szocializálódok, szólj rám nyugodtan, és legközelebb megcsinálom". Ehhez képest nem, hanem neked áll feljebb, mert nem is akarsz szocializálódni. Ez csak kifogás így.

2010. dec. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként meg a 2 év nem kifogás mert ezt már a 8 éves gyereknek kéne tudnia, nemhogy a 16nak!
2010. dec. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy igaza van, de az már nem érdekelte, lelépett suliba. (énmost betegen vok itthon) Azért rosszul esik. Én is úgy vagyok vele, hogy vendégségben a vendéglátó mosogasson a vendég után...Ez így illendő, legalábbis amennyit tudok illemtanból.
2010. dec. 17. 07:36
 5/14 anonim ***** válasza:

1. Megköszönni már egy 3 éves gyerek is tud.

2. Ha a barátodéknál vagy, akkor ott nem vendégként kell viselkedni - a kisebb segitség böven belefér.

3. Ha ez csak EGY eset, akkor nem gond, de ha rendszeresen elvárod, hogy kiszolgáljanak, akkor azért valami nincs rendben.

4. Ha viszont VELEM a barátok ilyen stilusban beszélne, akkor azonnal otthagynám, mert elég bunkó lehet.

2010. dec. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A barátodnak igaza van. Én ezt nem nevezném olyan apróságnak, lehet, hogy bántja őt a dolog. Az a minimum, hogy ha az ételt a szádba rakják legalább köszönd meg utána. Tök mindegy kiről van szó, szüleid, ismerős, barátodék, mindegy.... Azért az ételért más ember megdolgozott (pénze lett), illetve azon felül, hogy megvette az alapanyagokat el is kellett készítenie az ételt az is plusz idő és munka. Úgyhogy legalább annyi legyen benned, hogy tényleg megköszönöd ha valakitől "kapsz" valamit. Nálunk úgy senki nem áll fel az asztaltól, hogy az elfogyasztott ételt ne köszönte volna meg a szülőnek. Úgyhogy ezt nemcsak vendégségbe járás alatt kellett volna megtanulnod.


A mosogatás már más téma, de ezt így nagyon egyszerűen meg lehet oldani, és nincs belőle probléma. Egyszerűen ha befejezte mindenki az evést megkérdezed az anyukáját, hogy segíthetsz-e valamibe? Ha azt mondja, hogy nem akkor megúsztad a mosogatást, és még azt se mondhatják, hogy bunkó voltál. Amúgy a vendégek nem szoktak maguk után mosogatni...


* És jah, néha előfordul, hogy elfelejtem megköszönni a kaját, amit elém b@sznak.


A kaját nem szokták az emberek elé b@szni, ha te főzöl, akkor tudhatod, hogy mennyi munka van a főzéssel....


Azért még kicsit csiszolj magadon, kérj bocsánatot a barátodtól és próbálj meg ezekután jobban figyelni ezekre a dolgokra. Na sok sikert! :)

2010. dec. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De most annyira szégyellem magam, hogy el akarok bújni.:S
2010. dec. 17. 07:57
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, mondom kérj bocsánatot és próbálj változtatni. Nem lesz semmi gond :) Úgyis látja majd a barátod rajtad, hogy változol...
2010. dec. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Kokas Lajos ***** válasza:
100%

Ha már a szocializáció rögös útját választottad, egyet én is tanácsolnék neked! Ne vedd fel a telefont és ne is telefonálj egy ebéd közben az asztalnál. Vendéglátóként ezért sokkal jobban fel lennék háborodva, mint azért ha nem segítesz kivinni a tányért!

Sok sikert az életben!

2010. dec. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nincs ebből gáz, ha változtatsz rajta. A barátodtól kérj bocsánatot meg változtass a dolgon + megmondhatod neki h legközelebb ne akkor szóljon amikor már totál felcseszte az agyát hanem ha lehet még időben =)
2010. dec. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!