Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vajon a párom valóban nem áll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon a párom valóban nem áll ki mellettem, vagy én látok vmit rosszul?

Figyelt kérdés
A történet lényege: helyszín: bolt,üzlet. Bejön egy ember,aki vmi építkezéssel kapcsolatos papírt jött aláírni.Nem mutatkozik be.Mondja,h kit keres.Felhívom a páromat,h jöjjön előre,mert (szólítsuk pl kovácsnak),keresi.....!Közben az ember kifakadt,h Kovács Úr vagy valami,tanuljam már meg magam modorizálni,hogy engedhetek meg magamnak ilyen viselkedést.Persze volt benn egy másik vásárló,aki előtt megalázott. Közben a koma sarkonfordult és kiment. Szóltama páromnak,persze itt már sírtam,hogy mit mondott a koma,a másik vásárló is mondja h valóban bunkó volt. A párom meg annyit mondott,h "mondjad neki,h elnézést,h kovácsnak szólítottam" .(teszem hozzá,vmelyik nap pont mondta,h persze h kiállna mellettem,ha vki csúnyán beszélne velem,rólam) Más kiállt volna a párja mellett,ha így megalázzák? Vagy én látok vmit furán?Nagyon fáj,h nem mondott semmit a komának.JOgosan?
2010. dec. 17. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Huh, kicsit zavaros, de nem igazán értem egyik embert sem a történetben. A csávó miért akadt ki ezen, illetve téged miért érintett ez ilyen érzékenyen? A párodnak mondjuk igaza van, csak kicsit érzéketlen.
2010. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Egy üzletben ami az ott dolgozók, illetve a tulajdonosok megélhetését jelenti az ügyfél a király. Sajnos sok mindent le kell nyelni az üzlet érdekében. Természetesen a durva, tapintatlan sértéseket nem kell hagyni. De a fenti esetben szerintem is nyelni kell.
2010. dec. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát elég furcsa, hogy csak úgy "lekovácsozol" valakit... tényleg nem adtad meg a tiszteleted annak az embernek. (Ha jól értettem a történetet, mert kicsit zavarosan írtad le.) A pároddal nem érdemes ezen összeveszni, ez nem olyan dolog, hogy most ki kellett volna állni melletted... Végül is te hoztad őt kellemetlen helyzetbe.
2010. dec. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés, mert Kovács bácsika kiakarta magának kérni a tiszteletet, de attól függ mennyi idős ahoz és te hánny éves vagy. A párod engedékenyebb volt nem akart gondolom tiszteletlen lenni. De lehet hoy Kovács úraság vitte túlzásba, ezt akkor tudnám megmondani ha jelen voltam.
2010. dec. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,a koma nem mutatkozott be....!Nem vevő volt,hanem.....egy ember aki jött vmit aláírni.Mivel a párom is úgy hivja hogy deim....hirtelen nem tudtam mit mondani!
2010. dec. 17. 12:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban nem igazán udvarias dolog csak így Kovács-ozni valakit. Viszont Kovács is elég érzékeny lelkiállapotban lehetett, biztos menzeszelt :D mert azért ennyire kiakadni ezen sem tartozik a legudvariasabb viselkedésformák közé. Viszont az üzlet érdekében néha le kell nyelni a békát. Legközelebb, ha keresi valaki a párodat, kérdezz vissza: Mit mondhatok, ki keresi? Ha amúgy már láttátok egymást, de te nem emlékszel, hogy hívják, nyugodtan tedd hozzá: Elnézést, nem jut eszembe a neve!

Aztán mondhatod a párodnak a telefonba, hogy Kovács Aragorn keres, vagy mittudomén. :)


De itt a lényeg az, hogy a párod ha véleményezni akarta a viselkedésed, azt nem a jelenlévő vevő előtt kellett volna tennie, hanem megvárnia, amíg elmegy és négyszemközt elmondania. Haragudnia meg egyáltalán nem kellett volna rád.


Sajna az üzletben sok sértődős alakot kell elviselni és ha az ember megélhetése, vagy esetleg az üzlet továbbfejlesztése, vagy bármi fontos dolog múlik ezen az emberen, sok igazságtalan dolgot kell elviselnünk, és még nekünk meghajolni. Nem jó, de így van.

2010. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos az embernek alkalmazkodni kell a munkahelyén az ilyen esetleges atrocitásokhoz...

Ha az ember alkalmazott, akkor bizony néha meg kell tanulnia szemet lehunyva bókolnia...És bizony, ha Kovács "úr"-nak nem tetszik, hogy csak úgy lekovácsozod, akkor "sajnos" elnézést kell kérned...Legközelebb majd a párodnak azt fogod mondani, hogy "gyere már egy ipse keres, valamit alá akar írni!"...Valóban igaza van Kovácsnak...Morális szempontból persze...Lehet, hogy tanár, vagy értelmiségi...Ne adj Isten "moderátor"...


Higgadj le és állj neki egy kicsit beleszagolni a helyes üzleti és alkalmazotti kommunikáció alapjaiba...

2010. dec. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!