Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A mai 18 évesek hogyan tudják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai 18 évesek hogyan tudják megoldani, hogy legyen párkapcsolatuk? Mikor és hogyan van rá idejük?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 10:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 Мirkó ***** válasza:
100%
??? már miért ne lenne? az embernek arra szakít időt amire akar
2010. dec. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
100%

Gimibe be se járnak, nem kell sokat tanulni.

Egyetemen meg ott a szorgalmi időszak.

2010. dec. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
53%
sehogy, a legtöbbnek nincs is. hogy aztán ennek van-e köze a szabadidőhöz, nem tudom, de szerintem nincs.
2010. dec. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 A kérdező kommentje:

"Мirkó válasza:


??? már miért ne lenne? az embernek arra szakít időt amire akar"


Ok, akkor nézzük a realitást az én szemszögemből:


Egy átlagos hétköznapom a következőképpen telik: reggel 6-kor felkelés, készülődés, kajakészítés az iskolába, indulás a vasútállomásra. Kiérni kb. negyed óra. Jön a vonat, fél óra utazás, onnan az iskolám további negyed óra. Beérek mondjuk háromnegyed 8-ra, beülök a padba.


Végigzongorázom a napomat. Vége az utolsó órának mondjuk negyed 2-kor, ha 6 órám van, 14:05-kor, ha 7. Utána van, hogy szakkör vagy előkészítő következik.


De ha nem, akkor is 3 óra, amikor elindul hazafelé a vonat. Fél 4, mire hazaér, negyed óra megint hazabaktatni az állomásról. Már sötétedik, amikor beesek a házunkba. Utána ebéd/uzsonnakészítés, evés, majd tanulás. Egészen este 6-ig, 7-ig. Vacsora, néha felnézek az internetre, tisztálkodás, esetleg TV, majd ott tartok, hogy este 10, és mehetek is aludni, hogy másnap reggel fel tudjak kelni 6-kor.


Ezt hétfőtől péntekig. És ne mondjátok, hogy nem kell tanulni, mert muszáj, különben nem vesznek fel semmilyen egyetemre.


A hétvége meg olyan, hogy akkor jön pl. valamelyik rokonunk, vagy ebédelni kell menni a nagyszülőkhöz, vagy segíteni kell a ház körüli munkákban. Vagy éppenséggel tanulnom kell a következő hétre.


Na most akkor ezt így hogy?

2010. dec. 20. 10:25
 5/93 Cory Rose ***** válasza:
71%
Egyszerűen át kéne tervezned a napot, nem kell suli után rögtön hazamenni, tanulni sem kell rögtön suli után, ráér az este mondjuk 6-tól 8-9ig.
2010. dec. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
100%
Huhh. Te egy szülők által betáplált gépezet vagy. Miért kéne egyből hazahúznod a suli után? Miért nem mész el valahová az osztálytársaiddal? Ráérsz néha a 9 órás vonattal is hazamenni. Meg a nagyszülők ebéd. Ez kötelező?? Szerintem nem. Ráérsz havonta elmenni hozzájuk. Éld az életed. ÉS ezt úgy is lehet csinálni hogy nem hanyagolod a tanulást.
2010. dec. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 A kérdező kommentje:

"Cory Rose válasza:


Egyszerűen át kéne tervezned a napot, nem kell suli után rögtön hazamenni,"


Ha elolvastad, akkor láthatod, hogy nem megyek haza rögtön suli után. Az a 3 óra a lehető legkorábbi időpont. Sokszor annál csak később indulok haza.


"tanulni sem kell rögtön suli után, ráér az este mondjuk 6-tól 8-9ig."


Este 8-kor már nem fog az agyam. Olyankor már csak kikapcsolódni vagyok képes.

2010. dec. 20. 10:35
 8/93 anonim ***** válasza:
65%
ismét a 10.34 es vagyok. A leírtak alapján te nem is nagyon akarod. Ha nagyon akarnád megoldanád.
2010. dec. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 Мirkó ***** válasza:
100%

Ok, akkor nézzük a realitást az én szemszögemből :)


Reggeltől olyan 2-3-ig suli ez stimmel. Ha nincs edzés akk végzek is, lehet találkozni bnőmmel 6-7ig mondjuk. Ha ilyen délutáni tali van akk utána hazamegyek 7-8ra otthon vok kajálok tanulok tisztálkodok 10-11re le van tudva.


A másik verzió: ha van edzés tehát olyan fél 6-6ra érek haza, vagy nem délután talizunk: 8ig letudok mindent otthon aztán átmegyek hozzájuk vagy ő jön hozzánk és a másiknál alszunk :P


Hétvégén én is segítek otthon rokonozunk stb de ez egy napnál nem foglal le többet. A másik nap szabad. A család meg értse meg h nem maradok otthon állandóan a rokonokat szórakoztatni.


Így hetente 4-5x is tudunk akár talizni, és nem 10 percet :P Igaz, TVt már nagyon rég néztem de nem is hiányzik :D

2010. dec. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 A kérdező kommentje:

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:34


"Huhh. Te egy szülők által betáplált gépezet vagy."


Ez nem igaz. A legtöbb dolgot igenis szeretem tanulni azok közül a dolgok közül, amiket tanítanak az iskolában. Más kérdés, hogy amit meg nem, az meg akkor se nagyon megy bele a fejembe, ha órákat ülök a könyv fölött.


"Miért kéne egyből hazahúznod a suli után?"


Nem húzok haza rögtön a suli után, ha elolvastad.


"Miért nem mész el valahová az osztálytársaiddal?"


Ezzel már próbálkoztam, de amit ők csinálnak - pl. kocsma, meg hasonlók -, az nem az én világom.


"Ráérsz néha a 9 órás vonattal is hazamenni."


Este 9-kor vonaton? Te utaztál már este 9-kor vonaton egyedül?


"Meg a nagyszülők ebéd. Ez kötelező?? Szerintem nem. Ráérsz havonta elmenni hozzájuk."


Nem mondom, hogy kötelező, de a mamámnak csak én vagyok az egyik unokája - a kettőből -, aki meg tudja látogatni. Hétköznapokon ritkán jutok el hozzá, pont a napi életvitelem miatt. Csak hétvégén van erre idő.

2010. dec. 20. 10:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!