Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaz a közhely, hogy a szerele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz a közhely, hogy a szerelem képes minden akadályt legyőzni?

Figyelt kérdés
Úgy mint távolság, esetleg anyagi különbség,stb. Mik a tapasztalatok? Esetleg valakinek van valami különleges története, amit megosztana velem? :)
2011. jan. 4. 12:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem a szerelem, hanem az amiatt érzett ösztönzés képes legyőzni mindent, ez olyan, ha gazdag akarsz lenni, akkor az is leszel, csak pl. az aljamelóval kell kezdeni, úgy hogy a szüleiddel tartatod el magad egy ideig, aztán a pénzt befekteted...
2011. jan. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ember és hozzáállás függő.Nekem volt egy barátom aki munkanélküli volt,de lusta volt elmenni dolgozni, és inkább csak kihasználta a szeretetemet.A mostani párom 30 km-re lakott tőlem,de inkább úgy döntött költözzünk össze, társkártyás előfizetést választott, h. mindig tudjunk beszélni.Amikor nem volt munkája akkor közösen igaz kicsit eröltetve,de keresgélt állást.Ő maga adta nekem a fizetését, h. nehogy elköltse stb.

Anyuéknál pedig az van, h. apu szakmunkás minimálbéres, anyu diplomás és jól elvannak.

2011. jan. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet.

A távolság nem gond, ha vannak anyagiak.

Engem azért hagyott el egy szerelmi vallomással egybe kötve a párom, mert nem tudtam ruháztatni, telefont venni, atót tenni a segge alá és lakásom sem volt.

Bennem a szerelem képét totálisan lerombolta és nem tudom mikor hiszem el újra, hogy létezik öszinte szerelem.

2011. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
mi a párommal 400 km-re lakunk egymástól, 2 éve ismerkedtünk össze egy táborban, és azóta egy pár vagyunk, semmi problémát nem okoz a távolság, csak kicsit ritkábban találkozunk :)
2011. jan. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha egyformák a célok,és az érzelmek,szerintem igen!Csak általánosságban is,gondolj bele,hány házasság,kapcsolat bomlik fel egy harmadik miatt!!!Nem számit a gyermek(ek)szép feleség,jólét,eltöltött évek stb:Mennek!és eggyütt vannak a másikkal!Bocs a "kicsit"negativ példáért:)
2011. jan. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Semmi gond, köszönöm a válaszokat, várom még a további véleményeket.


Igazából lehet, hogy én vagyok az "álmodozó" típus, de én úgy érzem, bármi lehetséges a szerelemben! Csak az a baj, hogy én hiába hiszek és bízok benne, ha a másik fél nem akar küzdeni. Talán azokat a dolgokat jobban is megbecsüljük, amiért többet harcoltunk.


Amúgy 20/L vagyok.

2011. jan. 4. 13:01
 7/16 Rendesfiú/19 ***** válasza:

Azért gondolod így, mert még nem találtad meg az igazit. A szerelem sok mindenre képes, embereket változtathat meg:)

Na meg képes volt elhitetni velem, hogy akit szeretek, az egy rendes nő és nem egy büdös ribi, mint ahogy utólag kiderült:(

2011. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van,hogy amiért küzdünk jobabn megbecsüljük..az azonban aggaszt,hogy úgy érzed a másik fél nem tesz bele annyit mint te.Mert a szerelem tüzön vizen együtt csak akkor müködik,ha MINDKETTEN egyformán akarják,és tesznek a kapcsolatért!Nem vagy álmodozó,csak szerelmes,kicsit talán Nagyon is:)
2011. jan. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A közhelyek általában igazak amúgy :)

Aki szerelmes, az képes mindenre, az akkoris szerelmes, ha a világ másik felén van a párja, tök más kultúrából való stb... Az tagadhatatlan... Dehát a szerelem egy idő után elmúlik és akkor előjönnek azok a problémák, amiket eddig a rózsaszín köd elfedett...

2011. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Először is a szerelem csak akkor múlik el, ha hagyjuk, lehet szerelmesnek maradni egy életen át, az más kérdés, hogy hol parázslik, hol lángol ez az érzés, de ha igazán szeretsz valakit, erős tud maradni. Én 40 évesen házasság mellett jöttem rá, hogy amit a férjem iránt éreztem az cseppet sem szerelem volt, inkább csak szeretet és vonzalom. 4 éve azonban megismerkedtem valakivel, aki engem minden hibám ellenére, és minden körülményben szeretni tudott és tud mind a mai napig is. Sokszor éreztük az utóbbi időben úgy, hogy nem bírjuk tovább - hiszen családosak vagyunk - de a szívünk bizonyította, hogy bármit, és tényleg bármit ki lehet bírni azért az egyetlenért, akit úgy hívunk szerelmem, s most látni igazán a különbséget közte és aközött az ember közt akivel élünk. Most biztosan mindenki felteszi a kérdést, miért nem válunk el és kezdünk egymással új életet, de itt nem ez volt a kérdés... Egy biztos, lehet úgy szeretni, hogy önmagunkat félretegyük és csak a másikunk boldogsága legyen a fontos, hiszen a miénk is attól sokszorozódik. Én hiszek ebben a közhelyben már....
2011. jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!