Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Változik majd idővel? Nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Változik majd idővel? Nagyon tud idegeskedni, szorong a barátom.

Figyelt kérdés

Túl lelkis, ami persze engem nem zavar, csak sokat árt vele magának mert sokmindent a szívére vesz. Hát most meg a vizsgaidőszakban végképp. Nyomasztja még pár más dolog is, ráadásul az apukája is szigorú, kemény ember, ugyanabban a szakmában, amit a kedvesem tanul.

Próbálok megértő lenni, de nem tudom a későbbiekben hogy alakul majd, mert ilyenkor velem sem olyan, mint máskor, nem becézget annyit, hajlamos csak a saját problémájába beleásni magát.

Nem tudom később mi lesz, mert eddig nem volt még neki olyan igazi gondja, de majd ha elkezd dolgozni, és jön az élet nehezebbik oldala neadj'isten, akkor mi lesz vele?

A szexben is ugyanez van, annyira fél, hogy nekem megfeleljen, pedig láthatja, hogy kész vagyok tőle, minden egyes alkalmat élvezek, van orgazmusom, ki is mutatom neki hogy mennyire jó. És bizony sokszor van az, hogy lelankad, és bizony nem velem van a baj...Mondja is, hogy aggódik, hogy nem felel meg.

Tudom hogy nekem kell toleránsnak lenni, csak hát még 5 hónapja vagyunk együtt, és nagyon gyakran van ez, pedig csak vizsgadrukkról van szó, meg aggódik hogy ne bukjon meg. Tanul persze. A legrosszabb meg az, hogy ilyenkor velem mindig olyan közömbös, hideg, pedig ékes bizonyítékát adta már többször, hogy szeret, ahogy rám néz, ahogy hozzámér...megtesz mindent, tényleg. Eleinte még megsértődtem, hogy miért bánik velem egyszerre ilyen hűvösen, ridegen, meg is beszéltük hogy miért van.

Csak az a baj én is érzékeny vagyok és nagyon szükségem van a kedvességre, és az állandóság érzésére.

Mit tehetnék? Segítsetek kérlek!

19/l, 22/f


2011. jan. 13. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:

tudom miről beszélsz, utálom az ilyet amikor a szülők iatt van elcseszve az ember élete, mert "rosszul" nevelték.


Szerintem fogadd el, nem nagyon fog tudni változni szerintem, esetleg akkor ha valami nagy változás következik be az életébe

2011. jan. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem idővel jobb lesz mikor elmúlik ez a teljesíteni vágyó dolog
2011. jan. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Barátodnak stressz menedzsment tréning, neked több türelem a barátod iránt...
2011. jan. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet ezen változtatni, nem kell megszokni. Viszont mindenképpen szerencsés a barátod, hogy ennyire megértő és türelmes vagy. A legtöbb lánynak már minden baja van, ha kicsit ridegek, vagy "közömbösebbek" a fiúk. Rögtön jön a kombinálás, hogy biztosan azért, mert nem szeret, vagy szeretőt tart. Meg se próbálnának ilyen dolgokba belegondolni, nem hogy ezt még megérteni, elfogadni. Érintésre és gyengédségre vágynak, de ennyivel sosem érik be és természetesnek veszik. Ha nincs, akkor baj van, ha viszont megvan ez, akkor kevés, már észre sem veszik.

Te pedig igazán szerencsés vagy, hogy szeret téged és (hogy csúnyán fogalmazzak) ennyivel megúszod. Sokan ilyen stresszes helyzetekben nem csak hidegek és közönyösek, hanem egyenesen durvák és lekezelőek. Arról nem is beszélve, hogy a problémák keresésére, megoldására se pazarolnak időt.

Én is ilyen voltam :)

Azóta viszont megtaláltam az ideális párt és rengeteget változtam.

A segítségedre, türelmedre és támogatásodra van szüksége. Próbálj átvenni terhet tőle (nem azt mondom, hogy tanulj helyette, csináld meg a diploma munkáját, vagy neveld meg az apját), beszélgess vele sokat a gondjairól, hallgasd meg, önts belé lelket, esetleg példálozz hasonló szitukkal (még ha nem is igaz sztori, kit fog érdekelni) és mutasd meg neki a pozitív irányt, a lehetőséget, az esélyt. A szorongás és a stressz elég erős és könyörtelen "betegség". Menjetek ki sokat a szabadba, túrázni, sétálni (persze nem erőltetve, csinálj neki is ehez hangulatot). Kapcsolódjatok ki minél többet. Soksok közös programot! Ne hagyd befásulni a kapcoslatot! Ilyenkor sokan mérlegelni kezdenek... féltik a pénztárcájukat... estetekben sztem nincs az a pénz, ami nem érné meg, de ettől még nem kell drága dolgokra gondolni. Egyik héten/hónapban egy mozi (diákjegy nem horror), aztán kirándulás a hegyekbe, tópartra, egy lájtosabb vacsora valami nem flancos, de igényes helyen...

Mindenképp ki kell szakítanod őt a mostani, megszokott, begyepesedett, szűk látásmódjából.

Az időt, amit a tanulásra kell fordítania, vagy a munkára, vagy bármi, azt hagyd meg neki! De a szabadidőben a lehető legjobban különítsd el ezektől!

Biztosítsd arról, hogy a szándék a legfontosabb! Ha szándék megvan, ha tényleges az elhatározás, akkor biztosan sikerülnie kell az eltervezett dolognak. Ha akarja, és mindent megtesz érte, akkor csak pozitívan jöhet ki a dologból. Hidjétek el, ez működik! :)

Ha pedig nem sikerült, az körülmény (rajtunk kívül álló ok). Emiatt nem okolhatja magát. De a kifogás nem körülmény, tehát a ló túloldalára sem szabad átesni.

Győzd meg, hogy nincs oka stresszelni, mert az nem segít, hanem ront a helyzetén és az eredményein! Csak elszántságra, akarat erőre van szüksége és hogy megnyugodjon.

2011. jan. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon rendes vagy, sok hasznos dolgot írtál!
2011. jan. 14. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!