Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fiúk-lányok, férfiak-nők! Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk-lányok, férfiak-nők! Mit gondoltok a Valentin napról?

Figyelt kérdés
Szerintem a virágárusok és az édességboltok remek üzleti fogása. A gyomrom kifordul a sok giccses szivecskétől meg plüssakármiktől. Én úgy tudom, hogy a magyar néphagyomány szerint Bálint napon, azaz február 14-én választanak párt a madarak. Tehát az teljesen rendben van, hogy a párválasztást ünnepeljük. Az is rendben van, hogy csokoládéval ajándékozzuk meg egymást, hiszen az vágyfokozó. De hogy jöttek ide a méregdrága virágok FEBRUÁRBAN? Totálisan természetellenes. :) A szivecskét szorongató plüssmacik-majmok-nyuszik-megamiteltudszképzelni, na, ezek hogy kerültek ide? Ezen minden évben elmélázunk a Párommal, de eddig nem jöttünk rá. Valakinek valami ötlet? 22/N
2011. jan. 28. 00:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, leszel a barátnőm? :)

26/F

2011. jan. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

mi nem foglalkozunk vele.

kifejezetten gáznak tartom, ha egy pasi erősködik az ajándékozás mellett (volt ilyen exem), főleg ha tudja, hogy engem ez totálisan hidegen hagy.

mondjuk én az évfordulózást sem szeretem...


25/N

2011. jan. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

Ne higgyen senki az ide író csajoknak, nőknek, akármilyen választ adnak még az én írásomra is..


Persze itt akárhányszor láttam feltéve a kérdést, mindig az volt a válasz h hülye amerikai szokás, meg baromság, értelmetlen ünnepelni, meg nem csak 1 nap kell szeretni az egész vében, stb stb.


Tökmindegy. Lehet hogy ezt mind így gondolják. De nőből vannak! És ezen van a hangsúly. Ha egy nagy csokor virággal meg csokival állítasz haza, akkor is örülni fog neki és kész. Nem arra fog gondolni h "na ezt most csak azért kaptam mer valentin nap van". Egyszerűen örülni fognak és kész. Nők....ne kérdezzetek...csak vegyetek nőnapra/valentin napra virágot, csokit, és kész.

2011. jan. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 napietus ***** válasza:

utolsó, én ajándékot vissza még soha nem urasítottam, és mindig szépen megköszönöm. mert ez így illik, és engem így neveltek. viszont rövid úton repülne az a "férfi" aki nekiállna nekem valentin-napozni. a nőnap meg hivatalos ünnep, nőnapra a főnökömtől, férfi kollégáimtól, beosztottjaimtól kapok virágot, ez így van jól. valaki írta az évfordulót: összeismerkedésit sosem tartottam, házasságit tartunk, de az más.


29/N

2011. jan. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Valóban érdekes, hogy többségében olyan válaszokat olvasok, hogy hülyeség, meg amcsi szokás, stb. De valamiért mégis remekül működik a valentin-nap biznisz. Egyébként az teljesen igaz, hogy mi, nők szeretünk ajándékot kapni. Akár ünnnepnapon, akár csak úgy, spontán.

Kedves 26 éves srác, kedves a kérdés, hogy leszek-e a barátnőd, de boldog kapcsolatban élek.

Nálam az csapta ki a biztosítékot, hogy valaki itt, gyakorikerdesek.hu-n kérdezte, hogy mit adjon a barátjának valentin napra...Nem tehetek róla, felment az agyvizem, hogy odáig fajult ez az "ünnep", hogy ilyen fejtörést okoz, hogy mit is adjunk a másiknak. Ha nem tudja, mit adjon a párjának, akkor nem is ismeri valójában. Hányan lehetnek még így, hogy kínlódik, nem tudja, mit adjon, nem tudja, hogy mondja meg, hogy aznap nem tudnak találkozni, és amúgy is teher az egész.

Azóta én is utána olvasgattam egy kicsit. A 14. századból ered! Szent Bálint a jegyesek és a fiatal házasok védőszentje, akit február 14-én végeztek ki. Február 14-én adta össze a pap a jegyeseket. És valóban a magyar néphagyomány szerint ezen a napon választanak párt a verebek, és térnek vissza a vándorló galambok. Látjátok, nem is tudunk semmit erről az ünnepről, mégis ünnepeljük...Vajon hány ünneppel van még így?

2011. jan. 29. 09:03
 16/16 napietus ***** válasza:
"De valamiért mégis remekül működik a valentin-nap biznisz" ennek oka az az alapvető tétel, miszerint "a tömeg intelligenciája minimális...". ha megfeleő marketinggel elkezdeném nyomatni, hogy július ötödikén minden évben illik sztaniolba csomagolt kutyasz*rt adni a szomszédnak, akkor július negyedikén egymást taposnák érte, és várárolnák ész nélkül a kis "csomagocskákat". pláne, ha valami giccses ünnepet is kreálnék köré. vitáznának róla, beszélgetnének, lennének, akik átlátnák hogy ez hülyeség, de a többség venné, mint a cukrot. ennyi eszük van. ugyanezért nem működik, és soha sehol nem is működhet tökéletesen a demokrácia.
2011. jan. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!