Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jehova Tanúi! Nálatok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jehova Tanúi! Nálatok egy lány járhat egy fiúval, olyan értelemben, hogy tényleg együtt vannak, a szó modern értelmében?

Figyelt kérdés

Tehát együtt vannak, találkoznak, kettesben vannak, stb.

Mert olyat hallottam, hogy csak felügyelet mellett találkozhatnak és nem is csókolózhatnak és egymás kezét se foghatják meg. Ez miért van így?

A valóságban ez nálatok hogy működik? Hogy kivitelezhető mindez?

És egy lány aki hisz ebben, hetente kétszer jár összejövetelre, meg megy szolgálatba pl. hetente v. 2 hetente, és a szülei is tanúk, meg már több mint 10 éve ebben nevelkedik, az betartja ezeket? Vagy elgyengülhet, és ha szabályt szeg akkor mi a helyzet?

Vagy ők ezt mindenképp betartják? Még ha szerelmes lesz akkor is?

És egy tanú házasodhat nem tanúval? Mik a következmények ha így tesznek? Vagy milyen életük lesz?

Tanúk írjatok légyszíves!


2011. jan. 29. 17:25
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Szóval annyit szeretnék, hogy aki ebben a témában jártas, az legyen kedves világosítson fel engem részletesen ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, ha tehetitek szánjatok rá időt.

Nagyon köszönöm!!

2011. jan. 29. 17:28
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
engem az érdekelne mér kopognak be naponta 5-ször
2011. jan. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
18%

Nézd aki már a gondolattal játszik h szeretne ebbe a közösségbe menni. Már az beteg.


Azzal nincs bajom h kedves némeik. De azért az emberi életet ne akarják már szabályokkal megcsonkítani.

Mi az h nem foghatja meg a kezét nem csókolhat stb. Kinézem belőlük h fennáll ez a fajta tiltás is.


De aki hisz ezekben az beteg ember. Én magam nem hiszek istenben mert nem is létezik muterék pedig mégis elhiszik h van. Mint az 5éves gyerekek.


Miért érdekel ez téged?

18/F

2011. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Na... Én nem azt kértem h szidjátok őket. Nagyon sok rendes, értelmes ember van köztük, az h ki miért megy ebbe a közösségbe, az már a magánügye.

Más vallásokban is vannak elvakultak.

Azt szeretném h egy a kérdésben jártas személyek válaszolnának nekem.

2011. jan. 29. 17:36
 5/23 anonim ***** válasza:
34%
Nem vagyok jehova tanúja, és vitatkozni sem szeretnék, de leírom, hogy kedves Utolsó válaszoló! Isten igenis van! Csak valaki hisz, valaki pedig nem hisz benne!
2011. jan. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ők elvetik az anyagi dolgokat, nincs TV, akkor gondolod, net van? Nincs náluk ajándékozás, még egy sima puszit sem adnak senkinek.
2011. jan. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Konkrétan nem tudom hogy van ez!

Nekem a párom szülei Jehova tanúi!De a párom egyáltalán nem úgyhogy minket ez semmiben nem befolyásol!

De én úgy tudom hogy vannak ilyesmi szabályok!

2011. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy van ez, szóval nem tudok válaszolni a kérdésedre. Igazából nekem is csak az jut eszembe róluk, hogy állandóan becsöngetnek és hozzák a prospektusaikat. De azt se tudom, tulajdonképpen ők mik. Mármint hova tartoznak? Mi a vallásuk? oké, hogy Jehova tanúinak hívják őket, de ez melyik hit? Keresztény része vagy vmi tök más?
2011. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom, hogy ők elvetik az anyagi dolgokat, nincs TV, akkor gondolod, net van? Nincs náluk ajándékozás, még egy sima puszit sem adnak senkinek."

Ezek nem a Nazarénusok? Úgy tudom ők azok, akik kendőt hordanak a fejükön, meg szoknyát mindig és nincs se Tv se semmi. Vagy ez akkor ugyanaz, mint a Jehova tanúi?

2011. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ajánlott film: To Verdener (= Worlds Apart)

Remélem, tudsz angolul.

Ebből a filmből mindenre választ kapsz.

Nem nagyon járhatnak a szó általunk ismert értelmében . Ha a nem tanú olyan komolyan gondolja, nyomást gyakorolnak rá, hogy vegye fel a vallást.

2011. jan. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!