Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Merjek határozottabban kezdemé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Merjek határozottabban kezdeményezni? Vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés
Nagyon vonzódom egy sráchoz, nemcsak tetszik, eléggé odavagyok érte. Tudtommal nincs barátnője. Ritkán szoktam vele találkozni, „üzleti” kapcsolatnak mondható, nem lényeges, hogy milyen, a lényeg, hogy rapszodikus, néha havonta kétszer-háromszor találkozunk, néha 2-3 hónapig sem. Ez így megy már kb. 3 éve. Én többet szeretnék – nálam felvillant az a bizonyos szikra első látásra – de nem tudom, mit gondol ő erről, vagy gondol-e egyáltalán valamit. Elég kifürkészhetetlennek tűnik. Nem látszik bátortalannak, tutyimutyinak, de nem tudhatom, hogy valójában milyen, mert nagyon felületes a kapcsolatunk. Apróbb jelzéseket az utóbbi időben adtam már le, ami az illendőség határát nem súrolja, mert nem akarom elijeszteni. Lehet, hogy az a tipikus eset forog fenn, amiről itt is annyit lehet olvasni, hogy ne ért az apró jelekből. Tudjuk, hogy a férfiakból eléggé kihaló félben van a kezdeményezőkészség, nem mernek, nem akarnak kezdeményezni, vagy elvárják, hogy a nő kezdeményezzen. Sokan azért mert félnek a visszautasítástól, meg ehhez is vannak már szokva. Lehet, hogy ő is ilyen. De az is lehet, hogy teljesen képben van, csak egyáltalán nem jövök be neki. Én képes lennék határozottabban kezdeményezni, ez nem esik nehezemre, de nyilván nem akarok beégni. Most ez úgy hangzik, mint a tizenévesek tanácstalansága … (Egyébként 33 vagyok, ő is kb.) Mit tegyek? Vagy mit ne? Segítsetek!
2011. jan. 30. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor találkoztok, mennyit szoktatok beszélgetni? Az "üzleti" témákon kívül másról is pl.? És milyen apróbb jelzéseket adtál neki? Ha gondolod, mesélj részletesebben, úgy könnyebb a válasz.


Egyébként szerintem ez nem korfüggő, mindenkinél van ilyen, amikor valamiért nem mer lépni, és csak bénáznak. Én 26/N vagyok, és én is hasonló helyzetben vagyok annyiból, hogy régóta kerülgetjük egymást valakivel, de nem merünk lépni. Az én kiszemeltem is egy vagányabb valakinek tűnt elsőre, aztán kiderült, hogy rettentően félénk és gátlásos.


Neked is csak azt mondom, hogy az egy dolog, hogy felületes ismeretség után nem látszik tutyimutyinak. Lehet, hogy a lelke mélyén nagyon is az, nem tudhatod, hiszen alig ismered.


Írj egy kicsit bővebben, hogy eddig mik történtek. :) Remélem, összejön majd a dolog. Én egyébként annak vagyok a híve, hogy igenis érdemes "piszkálni" a dolgot, amíg nem kapsz egyértelmű "nem" jelzést.

2011. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mit veszíthetsz? Ha találkoztok, beszélgessetek egy kicsit többet, aztán mondd meg mi van/kérdezz rá!
2011. jan. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Kicsit hülyén sikerült megfogalmaznom az utolsó mondatot. De remélem, érted, mire gondolok. :)
2011. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mármint az első voltam (csak közben jött egy válasz).


Most látom, azt is írtad, képes lennél határozottabban kezdeményezni. Hát akkor tedd!!! Hidd el, vannak olyan férfiak, akikkel csak így lehet. Amúgy mit értesz ez alatt? Elhívni valahová pl.?

2011. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló kérdésére - amit nagyon köszönök: 5-10 percre szoktunk találkozni. Az én jelzéseim eleinte olyanok voltak, hogy az "üzleten" kívül kicsit érdeklődtem róla. Mondjuk megtudtam, hogy bowlingozik, akkor arról kérdezgettem. Ez már jelezte, hogy az "üzleti" kapcsolaton kívül is érdekel. Tőle kértem tanácsot, amikor olyan dologban voltam, amihez ért, stb. Ha telefonon lebeszéltük a találkozót, megjegyeztem, hogy inkább intézzük el kétszerre az "üzletet", hogy kétszer találkozhassunk a héten. Ez már szerintem "durva" volt. Ez utóbbin nevetett, mintha zavarban lenne. De elég sokat mosolyog, nevet. Amikor találkozunk, akkor meg persze szívecskék meg csillagocskák jönnek a szememből :) Ez vicc volt, de én úgy érzem, látszik rajtam, hogy nagyon bejön.
2011. jan. 30. 13:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, az első válaszoló 13:13-as hozzászólására: én akár rá is rontanék ott helyben, nem vagyok túl gátlásos ilyen téren. De az viszont undorító, ha nem jön be valakinek a nő.
2011. jan. 30. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:

:)) Ezek tök jó kis jelzések! Szerintem jól csinálod. És azt mondom, az jó jel, hogy kedvesen nevetett, meg az is, hogy úgy általában sokat nevet. Ha teljesen elzárkózó lenne, akkor lehetne joggal gondolni, hogy nem akar tőled semmit, de itt erről szó sincs.


Abban egyébként igazad van, hogy látszik az emberen, hogy bejön neki a másik. Lehet azt érezni. Most viszont azt kérdezném: na és te mit érzel a pasi jelenlétében? Hogy értelmezed az ő "rezgéseit"? Érzel némi vibrálást, ilyesmit? Nehéz ezt megfogalmazni, de bizton sejted, mire gondolok.


Nekem sokáig nem volt önbizalmam, és sokáig nem tudtam elhinni, ha kiderült, tetszem valakinek. Aztán volt egy élményem, és azóta az van: ha jön egy olyan érzésem, hogy én bejövök ennek a férfinak, akkor az úgy is van! És ez mindig bejött nekem azóta. Azért kérdezem tehát, hogy te hogy érzel, bejössz-e neki vajon. Mert ezt tényleg megérzi az ember. Mint ahogy az érdektelenséget is. Na?

2011. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert ha azt érzed, van köztetek feszültség, akkor akár javasolhatnád is, hogy menjetek el valamikor valahová (persze valami konkrétabb dolgot, mert ez a határozatlan megfogalmazás elég fantáziátlan).


Nekem az én "mulyus" jelöltemmel az volt, hogy egyszerűen rátukmáltam az msn-címem (egyetemen ismerkedtünk meg egy közös ismerős révén). Neki pl. csak ez kellett, először én is paráztam, hogy túl rámenős vagyok esetleg, de nem volt ellenére, mert utána szívesen írogatott nekem msn-en. :D


De ez csak egy példa volt. Én is abszolúte híve vagyok annak, hogy (finoman, nem nyomulósan, de egyértelműen) a nő is kimutathatja az érdeklődését.


Az még nem szerelmi vallomás, ha érzékelteti a pasival: érdeklődik iránta.

2011. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De akkor azt is biztosan tudod, hogy ha az ember nagyon szeretne valamit, akkor a legkisebb „jelet” is hajlamos felnagyítani és úgy értékelni, ahogy neki tetszik. Csak annyit tudok, hogy vagy mintha zavarban lenne, vagy mintha tartana tőlem. Ezt érzem. Azt igazándiból nem látom rajta, hogy bejönnék neki. Kedves, meg készséges, de ennél többet nem veszek észre. Annyit már elértem, hogy ő is visszakérdezett a következő beszélgetésünkkor egy-két dologra, amit a magánéletemmel kapcsolatban korábban megosztottam vele. Viszont mivel egyáltalán nem ismerem, nem tudhatom milyen reakciói vannak. És nincs olyan közös ismerősünk, akin keresztül esetleg puhatolózhatnék.
2011. jan. 30. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!