Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek létezik egyáltalán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek létezik egyáltalán szerelem? Vagy csak az emberek felfújják a szeretetet és beképzelik maguknak a filmben látottakat?

Figyelt kérdés
Miért nem éreztem sosem a "pillangókat" a hasamban és jártam a fellegekben? Középkorú vagyok és rengeteg párom volt már és egyszerűen nem történik meg velem!
2011. febr. 4. 00:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én nem pillangókat éreztem, amikor szerelmes voltam, hanem valahol méhtájékon egy összehúzó érzést, ami nem kellemetlen, csak furcsa.


de akkor ezekszerint nem voltál még szerelmes.


nem hiszem, hogy milliók találnának ki ilyesmiket. azért, mert te valamit nem tapasztaltál még meg, attól még létezik. (remélhetőleg) nem vagy rákos sem, mégis létezik a rák, nem csak bebeszélik maguknak az emberek. ráadásul a szerelem egy olyan régi dolog, hogy fölösleges kétségbe vonni.


sajnálom, ha tényleg nem voltál még szerelmes, de sosem késő.

2011. febr. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1

attól függ mire mondjuk hogy szerelem. létezhet de nem bárki számára. kell 1 olyan kultúrkörnyezet, 2 megfelelő személy.


2

ezzel párhuzamosan igaz, hogy sokan felfújják az aktuális párkapcsolatukat, mert nehéz elhinni, hogy minden hónapban/évben megtalálod az igazit


3

talán azért volt rengeteg párod mert nem értesz a párkapcsolatokhoz, és ezért sem leszel soha szerelmes. egy érzelmileg sekélyes ember sosem lesz az - az ilyenek tele vannak gátlásokkal, szorongással, belső zavarral, önismeret hiánya, önértékelési zavar, depresszió... szerintem ezekkel kezd, ha nincs egy ilyen sem, akkor keress fel szakembert

2011. febr. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szerintem létezik , volt is benne részem ugyan viszonzatlan , de attól én még úgy éreztem

viszont úgy gondolom nem 1 szerelem van és nem is tart örökké , nagyon gyorsan lerombolják a hétköznapok

2011. febr. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerelem: várni valakire, mert szép, de foglalt. 2 napig rosszúl lenni, mert tudom, hogy pillanatnyilag távozik az életemből. Majd mellkasból jövő éhségszerű érzés, amikor látod, hogy egyedülálló. Találkára hivni, amire sosincs ideje. Hónapokon át, sirni éjszakánként, hogy miért nem történik semmi. Majd elmondani neki az érzéseidet, amire nem válaszol. És hetekig képzelni, hogy majd ir és bocsánatot kér. És amikor levelet kapsz tőle (csak a feladót látod) megint mellkasból feljövő éhségszerű érzés, erős szivdobogás. És csak két darab spam levél. És még mindig nem haragszol rá. És nem tudod miért vársz rá, hiszen neki nincs ideje rád, csak a munkájára, a hobbijára. Az elérhetetlen nőnél minden jobb. Mégis rá vársz.


25F, és már másodjára.

2011. febr. 4. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

01:16 vagyok


01:41 - az érzések folyton változnak, de létezhet olyan, aki elsőre megtalálja az "igazit"


02:16 - ez inkább gyerekes "szerelem". csak azért mert szép, mártírt játszani... aki nem kíváncsi rád, azt felejtsd el

szerintem olyan embert nem is lehet szeretni, aki semmibe néz másokat

2011. febr. 4. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A szerelemet 6-8 hormon kölcsönhatása okozza, amelyet már elég jól ismerünk. Hatásuk olyan, mint a kábítószereké (és ezért hozzá is lehet szokni, tehát idővel csökken a hatás).

A szeretetet egy másik hormon okozza, és ezt is ismerjük. Ennek tartós hatása is lehet.

2011. febr. 4. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az utolsó jól mondja... a hormonok okozzák a szerelmet, legalábbis ez a tudományos alátámasztása a dolognak. de szerintem azért van valami megfoghatatlan is, amit nem lehet kémiával meghatározni. az érrzéseinkről ugyanúgy nem tudjuk, honnan jönnek, és hol vannak, mint azt, hogy az agyunk hol és hogan tárolja az információt.
2011. febr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

01:16 vagyok


05:12 lehet-lehet. bármi lehet, csak gyakorlatban az arányok elenyészők, mindkettő részéről. ez szerintem nem kémia hanem pszichológia kérdése. amiért nem kell megdolgoznunk, amit nem tudunk tisztelni, azt sosem fogjuk szeretni. de ez nem is jelenti hogy lehetetlen hosszú szerelemben élni


ma már a 12 évesek is szerelmesek minden második hónapban, 20 évesen túl vannak 6-10 "kapcsolaton" azok nagy része is csak kaland vagy ábrándozás, ellenben nem tudják, hogyan működik az ember, mire van szükségük nekik vagy a másiknak, mit tudnak adni az embereknek, mit tudnak értékelni az életben... ha ezek helyreállnának, sokkal nagyobb eséllyel lehetne szerelmes az ember. a szerelemben pedig nagyrészt a belső kap szerepet, mert a külsőre csak szexuális izgalom jön elő.


tehát mindegy hány hormon okozza, vagy épp milyen neuronhálózat aktív, hogyan emésztünk közben, ezzel nem fogtuk meg a lényeget, hogy rajtunk embereken múlik, hogyan alakulnak a kapcsolataink.

2011. febr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Babybogyó87 válasza:

Szia!

Biztos vagyok benne, hogy létezik szerelem.

Én egyetlen egyszer éreztem egész életemben, de az már 6 éve tart. Nagyon nehéz megtalálni, de biztos, hogy létezik. Én, mikor először megláttam, és hozzám ért pillangókat éreztem a gyomromban :D. Tudom, vicces, de tényleg így volt. És még azóta is nagyon imádom, még 6 év után is ugyanúgy lángol a szerelmünk, mint az elején.

De ne aggódj, előbb utóbb rád is rád talál a szerelem, fel a fejjel. Van akire csak később talál rá, de mindenkire rátalál.

2011. febr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Babybogyó87 válasza:

"Én, mikor először megláttam, és hozzám ért pillangókat éreztem a gyomromban :D."

bocsi, rosszul értelmeztem. Mikor a férjemmel találkoztam legelőször :D.

2011. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!