Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tudom hogy nem szép dolog. De...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom hogy nem szép dolog. De már nem változtathatok a múlton. Nagy bűnt követtel el ezzel, ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok. 3 és fél éve vagyok együtt a barátommal. Most érzem azt hogy igazából harmóniában élünk. Fél éve ugyanis összeköltöztünk...azóta minden rendben van.

Találtam itt a gyakorin nemrég egy megcsalós-lelkisimeret furdalásos kérdést...Elgondolkoztam, mert én is megcsaltam a barátomat, igaz régebben.

Szóval lehet azt gondolni hogy egy mocskos ribi vagyok, hogy most érzem a dolog súlyát de úgy érztem ababn a helyzetben nem vagyok annyira bűnös-és amiről nem tud az nem fáj.

Szóval egészen addig amig össze nem költöztünk ez egy se veled-se nélküled kapcsolat volt. Mindketten dolgoztunk külföldön külön-külön, egyszer szakitottunk is pár hónapra hónapra-akkor mindketten megpróbáltuk valaki mással de végül egymásnál kötöttünk ki.

Ő bele kezdett egy válallkozásba aztán és nekem is volt egy jó munkahelyem. Ő abban az időben nagyon elfoglalt volt, és emiatt sok vitánk is volt, valamint a szüleim is válltal-elég rossz lelkiállapotban voltam. Viszont a munkehelyemen megismerkedtem egy pár sráccal, fiatalabbak tőlem és egyszer meghivtak egy házibuliba. Tudtam hogy egyikőjüknek nagyon tetszem, sokszár járt utánam-jólesett az hogy törődött velem, hogy mivel idősebb vagyok nála úgy tekintett rám mint egy Istennőre....de komolyan!

Szóval elég sokat ittunk és bár eszem ágában sem volt megcsalni a párom, lefeküdtem azzal a sráccal. Természetesen ő tudta hogy én nem szakitanék a barátommal, tehát nyilvávaló volt hogy ez egyszeri szex és többet nem fordulhat elő. Azóta járjuk a saját utunkat,egyetlen egyszer fordult ez elő.

Nem bántam meg akkor, mert sok szemétséget kaptam akkoriban a pasimtól, néha úgy éreztem nem tudok neki megfelelni. Nem akarom nagyon részletezni mert hosszú lenne...Tény h megcsaltam, és valahogy most érzem a súlyát mert minden annyira rendben van köztünk. Komolyan gondolkozunk, házasság gyerekek, el kell ezt valaha is mondanom neki?Akkor hazudtam neki valamit hogy otthon vagyok...mivel ő elég távol lakott tőlem...

Valamint bulizni is elmentem 3-4 alkalommal abban az időben nélküle,flörtölgettem pasikkal és volt egy pasi aki miatt komolyan gondolkoztam is a szakitáson-(nem feküdtem le vele) mert sokkal jobban megértett, vigasztalt,-de szerencsére kitartottam a párom mellett-igaz nem lehet teljesen tiszta a lelkiismeretem.

Szóval ezeket tettem amiről neki fogalma sincs..A kapcsolatunk legelején ő sem volt szent...irkált más csajokkal, sőt...szexpartnerkeresőn is rajta volt...igaz ez tényleg a legislegelején volt...

Valahogy azt érzem hiába vagyunk együtt 3 és fél éve mintha ugy igazán csak féléve lennénk együtt...most értünk el oda hogy nem veszekszünk, nem rakjuk ki egymást,és tényleg eszembe se jutna megcsalni. De tudom ha ezeket megtudná azonnal elhagyna....

Még azt leirom hogy bizony sokszor nagyon megbántott és én olyankor bizony kiadtam az útját de ő az a fajta ember akit nehéz megbántani és olyankor egyből azt mondta hogy többet nem látom, és keres másik csajt...

Na ezek történtek, változtunk. Én megcsaltam, de ő meg más téren okozott nekem akkora fájdalmakat hogy a két dolog talán egyenlő és nem kell lelkiismeretfurdalásomnak lennie.

Mi erről a véleményetek?


2011. febr. 4. 12:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%
Én szintén úgy gondolom,hogy egy kapcsolatban egyvalami van,amire nincs mentség,és az a megcsalás. Lehet hogy megbántod a mosikat valakivel,lehet hogy bunkó veled,nem figyel rád...stb,de legyen annyi gerinced,hogy akkor véget vetsz az egésznek és nem a háta mögött csinálod. Ez így most duplán rossz helyzet,mert már régen történt,most boldogok vagytok,és ha elmondod neki,az kb olyan lesz,mintha most csaltad volna meg. De ettől én még úgy gondolom,hogy ha elkövettél valamit,azért vállald is a felelősséget,és adott esetben a következményeit.
2011. márc. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, mondhattok akárminek, de ha a nőmről kiderülne hogy megcsalt, még ha évekkel ezelőtt is, kivágnám, nem érdekelne hogy mit érzek iránta. A megcsalás soha semmilyen körülmények között nem érdemel bocsánatot. Az egoizmus kiteljesedése. Egy normális férfi nem tud együtt élni azzal a tudattal, hogy elárulták. És ez a sima barátságra is igaz, mennyivel igazabb akkor az ember párjára. Az árulás ténye, ami feldolgozhatatlan, és egy magát valamire becsülő férfi ezt nem fogadja el.
2011. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Lucky09 válasza:

Szerintem meg sokkal egyszerűbb. :) Ha úgy érzed, el kell neki mondanod, mert furdal a lelkiismeret, mondd el!

A következménykeről meg annyit, és nem én mondom először, egy párkapcsolatban csak az végzetes, amit két ember nem tud megbeszélni. Egy igazi, őszinte kapcsolódás szempontjából a múlt már lényegtelen. Legyetek boldogok! :)

2011. márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem képes megbocsátani az szerintem nem is szereti igazán a párját csak az EGÓJA "szereti amíg megfelel az elképzeléseinek.

Én megbocsátanám mert az igazi SZERETET feltétlen és megbocsátó!

2011. márc. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!