Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért olyan nehéz a nőknek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nehéz a nőknek az első komoly kapcsolat után szerelembe esni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


26 vagyok és pár napja összejöttem egy 19 éves csajszival és megkérdeztem tőle, hogy " akkor innentől járunk, innentől számítjuk"? Mondta, hogy : "hááát igen". Látszódott rajta, hogy legszívesebben így mondta volna: " háát igen ... DE..."

Nagy nehezen kihúztam belőle, hogy fél éve szakított az első szerelmével aki iránt már nem érez semmit de ( és csak igazam lett a "de" szócskával kapcsolatban), azóta többször próbált, szerelembe esni de nem sikerült, 1 hét, egy másik pasit meg 1 hónap után dobott.


Amúgy nagyon jól megvagyunk, mind a ketten jól érezzük magunkat egymással, telik az idő nagyon gyorsan...

Meg tényleg úgy veszem észre rajta mintha érezne valamit irántam. Viszont azt is mondta, hogy nem érez semmit de nagyon akarja a kapcsolatot és nagyon nagyon jól érzi magát velem. Találkozni akar velem minden nap, ha nem vagyunk együtt, aranyos sms-kel bombáz.

Egyszerűen nem tudom mit tegyek?!

Sodródjak az árral és lesz ami lesz alapon? hátha megszívom hátha jó lesz?

vagy

Inkább lépjek ki mielőtt megkárosítana engem érzelmileg?


2011. febr. 9. 09:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Talán azért mert ő volt az első a FŐ, és mindenkiben mély nyomat hagy az első szerelem. AZ emléke örökké él és örökre összeköt két embert még sok sok év múltán is ha már mindkettőnek van másik élete. Mindig marad egy kicsi kapocs közöttük a régmúlt emlékére.

A továbblépés tényleg inkább csak a nőknek nehéz.Velem nemrég szakitotta az első nagy szerelmem, ő már mással jár 1 hónap után én meg majdnem belehalok a fájdalomba, még mindig Őt akarom és úgy érzem soha másra rá sem fogok tudni nézni! Ő volt a mindenem, közös jövőt tervezgettem meg mindent igy utólag nevetséges mert ő meg szakitani akart de akkor sem értem hogyan tud 1 hónap után mással járni ennyire nem jelentettem neki semmit hogy csak ugy kitörölte az elmult 3 év emlékét teljesen? Nem értem, lehet erre tényleg csak pasik képesek mert nekünk nőknek sokkal bonyolultabbak az érzelmeink. Ilyenre nem vagyunk képesek+ persze egyéni különbségek vannak. Kinek jobban kinek kevésbé ha sokáig voltak együtt és jó volt a kapcsolat utána megmaradt a jó viszony akkor a felejtés is nehezebb mintha viharos szakitás volt és utálják egymást.

2011. febr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok biztos abban, hogy túl van az előző kapcsolatán. Mennyi ideig tartott? Ki szakított kivel és miért? Ezek fontos tudnivalók. Lehet, hogy csak szeretene túl lenni a dolgon és jó, hogy vagy neki. Vagy a másik variáció, hogy nagyon megtépázták a szívét és fél az újabb csalódástól, de én az előbbire voksolok. Ami nem feltétlenül baj, csak több idő kell neki. Legyél vele, mellette, de ne sűrgesd, hagyd, hogy a maga tempójába intézze a belső dolgait. Közben pedig, hogy te se sérűlj, próbáld még fékezni az érzéseid.

Ha megtudnád írni a csillagjegyeteket talán többet tudnák erről mondani.

Minden jót!

Szia

2011. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Neki most valószínűleg időre van szüksége. Egy komoly szívünket lelkünket érintő kapcsolat után nem lehet elvárni hogy rögtön kész legyen egy újra, főleg ilyen fiatal korban az ember még azt sem tudja igazán mit akar, percenként meg is gondolhatja magát elég szeszélyes egy életszakasz ez.


Szerintem ő még nincs túl az előző kapcsolatán tehát ne fűzz nagy reményeket a dologhoz, próbál ide oda csapódni keresni valamit ami pótolja a régit, szeretethiánya lehet és mivel Te ott vagy..

Volt nekem is egy ilyen periódusom amikor próbáltam elfelejteni a régi szerelmem, az a pasi intelligens volt és felismerte ezt a helyzetet nem akart pótlék lenni igy megbeszéltük hogy hagyjuk mert én még nem tudom mit akarok és időre van szükségem. Szerintem Te is hagyj időt neki, állj mellette hogy érezze rád számíthat de ne akarj rögtön kapcsolatba ugrani vele csak legyél ott neki amikor kell, de ne ugráld körül éreztesd hogy van saját életed programjaid, nem csak azt várod mikor hiv, mikor kell a rendelkezésére állnod. Próbáld csábitgatni érezze hogy nem barátként kellene de itt állj meg. Majd ha készen lesz áll rá akkor jelezni fogja, addig légy türelemmel.

Nem ámitalak az is megtörténhet, (főleg ha az ex ujra a szinre lép) hogy veled megszakitja a kapcsolatot és visszamegy hozzá. Mert ez nála szerintem egyfajta szárnypróbálgatás, próbál szerelmes lenni! Ugyanezt éreztem én is nekem nem sikerült, ezért pár pasit én is parlagon hagytam az ex miatt amikor újra előkerült mert még mindig Ő volt az első hiába viselkedett úgy ahogy valahogy az első kapcsolat a legtöbb ember életében vízválasztó. Az első szexuális kapcsolat meg méginkább. Remélem minden jól alakul!

2011. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Moszuke ***** válasza:

az én barátnőm is leszögezte az elején, hogy nem esik könnyen szerelembe... ez kissé meg is ijesztett.

megijesztett mert egyből átfutott az agyamon, hogy huh ez a lány sose fog szeretni... de aztán rájöttem, hogy én se vagyok még belé szerelmes és mivel nem rég zártam le magamban egy olyan egyoldalú szerelmet ami elég durva hatással volt rám így gondoltam, hogy áhh.. én se fogok könnyen szerelembe esni.

ergo a kapcsolat úgy indult, hogy nem voltunk szerelmesek..


aztán én kb 2-4hét és beleszerettem és a magam módján kimutattam az érzéseim:) majd erre rá is ő belém:)

nehéz-nehéz... de ha nem mutatom ki mit érzek valszeg még mindig nem lenne szerelmes:P

szal nem is annyira nehéz beleszeretni valakibe:) vagy valakinél elérni, hogy szerelmes legyen.

hát csak önmagam kellett adni.. amitől nagyon féltem mert az igazi énem kissé "fura":D de hát bejövős a lányoknál ezek szerint:)

2011. febr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Moszuke ***** válasza:

ja a sok rizsa miatt lemaradt a válasz:

azért mert félnek a csalódástól és kevésbé nyitottak az új kapcsolatokra. szerintem.

hát nekem már mondta a kedvesem, hogy élete párja vagyok szal egész jól kitöröltem belőle az előző csalódás emlékeit:) ahh... éljen a lila ködös szerelem >.< víí

2011. febr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én kos vagyok ő meg bika...


Igazából nekem már a 2. ilyen szituációm mert az elsővel is ugyanez volt de ő dobni is akart.

Csak én megmondtam neki hogy " NEM" megvárjuk mi lesz és teszünk róla hogy szerelembe essen és háát bejött :)


Csak nem lehet erre alapozni minden embernél.

2011. febr. 9. 10:39
 7/17 bix ***** válasza:

"akkor innentől járunk, innentől számítjuk?"


nah ezen besírtam. ezen mit kell megbeszélni? elcsattan a csók, gondolom onnantól nem barátként akartok együtt lenni:D soha nem kérdeztem meg ilyet, elég egyértelmű:D


egyébként meg ez mindenkivel így van, nem csak lányokkal. szerintem maradj, harcolj ha úgy érzed megéri, próbáld meg kitörölni az exet az agyából, de hagyj időt neki felejteni. sok veszteni valód nincs...

2011. febr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Már hogy ne lenne veszteni valóm!


Beleesek mint egy "bangee jumpingos kötél nélkül " és én nem akarok lenni az aki kitöri a nyakát :)


Küzdenem megérné érte mert nagyon bejön és nagyon rendes lánynak ismertem meg.

2011. febr. 9. 11:02
 9/17 bix ***** válasza:

vesztenivalód mid van? mondom küzdjél, próbáld meg, én semmi esetre sem adnám fel, a kérdésed végén írtad hogy ez is megfordult a fejedben. én ehhez képest írtam hogy nincs veszteni valód. érzelmileg megkárosít? amibe nem halsz bele az megerősít (uhh de mocskos nagy közhely:D ). csalódás ígyis úgyis érni fog az élet minden területén, nem lehet úgy élni hogy menekülsz előle. meg kell tenni mindent, ha bejön bejön ha nem nem, de TE mindent megtettél.

sok sokert és kitartást:)

2011. febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem csak a nőknek olyan nehéz az első komoly kapcsolat után szerelembe esni! Az aki 1 hónap után már mással jár, az nem szerette igazán a partnerét, tehát részéről nem volt komoly a kapcsolat. Ezért még nem kéne általánosítani, hogy a férfiak egy komoly kapcsolat után (esetleg egy berúgás után) másnap már az első nőbe beleszeretnek, mert ennyi idő alatt továbbléptek, mintha mi se történt volna.
2011. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!