Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Diplomás nő -érettségizett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diplomás nő -érettségizett pasi párkapcsolata?

Figyelt kérdés

Mennyire számít az azonos "iskolázottság",összeillőség tekintetében?

Ha van tapasztalat,írjátok meg,köszi!


2011. febr. 12. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem számít, de ez bőven belefér.

Mondjuk egy biokémikus kutatóorvosnak, meg egy betanított sormunkásnak nem lehet túl sok közös témája, meg más miatt is idővel megronthatja a kapcsolatot.

Diplomából viszont sokféle van, ettől már csak diplomás s.eggfejből van több.

Sajnos általános (és bizonyított) jelenség az értelmiségi réteg "életképtelensége", legtöbbször a túl specializálódott tudás miatt gyakran más dolgokhoz (az élethez) hülyék.

És azért az érettségi is feltételez egy intelligencia szintet, szóval ilyen tekintetben szerintem ez egyáltalán nem akadály.

2011. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Egy diplomás is lehet hülye és egy érettségizett is eszes, intelligens.


A lány bölcsészdiplomás, a srác szakmunkás végzettségű érettségivel és nem lenne nehéz eldönteni hogy melyikükbe szorult több ész jelenesetben (gy.k.: a fiúba).

2011. febr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az iskolázottság egyáltalán nem számít, az intelligencia, az érdeklődési kör, annál inkább.

A puding próbája az evés, pár héten belül úgyis kiderül, hogy működik e a dolog. Tudtok e egymás viccein nevetni, mennyire érzitek egymás "tempóját", mennyire tudtok egymásra hangolódni, elméllyülni egy-egy beszélgetésben, ilyesmi.

Ha ez működik, mit számítanak a papírok?!

2011. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hat en ugy vagyok ezzel hogy en az iden elvegeztem az egyetemet, a baratomnak meg az erettsegije sem sikerult ami a tavaly volt! :) ez meg em zavar es nem okoz gondot, ugyanis 1 kisebb nalam es 2 mindig azt csinalja amit en mondok, szoval atvaltottam az anyuka szerepre, de azthiszem hogy neki erre is van szuksege...szoval fog tovabb tanulni s igy nem lesznek olyan gondok hogy te egy senki vagy en meg mar vagyok valaki:) Vegulis az a fontos hogy buszke legy a parodra, hogy ne szegyeld...s akkor minden oke lesz:)
2011. febr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Családomban van ilyen, lassan több, mint 10 éve házasok, ha csak ezen múlik, ez egy áthidalható probléma.

Az egyik egyetemi évfolyamtársam szülei is ilyen felállásúak, az apja még ezzel összefüggően fiatalabb is jelentősen az anyjánál, és hát akár hogy számolom már vagy 25 éve vannak egyben.

Egyébként ilyen kérdésekben szerintem ne bízd idegenek véleményére magad. Érzed te azt, hogy "egy szinten" érzed-e őt magaddal, vagy hogy el tudod-e képzelni az életedet vele. Ha nem, akkor annak nem a diploma az oka, az csak "tünet".

2011. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Tessék! Az élő bizonyíték!

Egyetemet végzett ember, és a billentyűtetet sem tudja használni. Az első mondatban 12 hiba. Gratulálok a diplomához.

2011. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem számít.a szerelem nem ezen múlik.
2011. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon szamit...nalunk is en vagyok a diplomas nő, de ha szerencsere sikerült a párom (erettsegije van) ravenni a tanulasra mert latta, h van ertelme...igy ha minden igaz 5 honap mulva ö is diplomas lesz! :)
2011. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Édesanyám is ezzel van megáldva, hogy csak az azonos iskolázottságú emberek illenek össze, valamint aki nem diplomás, az már nem is ember. Többször volt vitánk ebből, ugyanis 1 éve van egy bukott szamár szakmunkás barátom, akivel nagyon is jól kijövök, ráadásul fiatalabb is, pedig én egy diploma felé tartó okos, értelmes nő vagyok, anyámék állítása szerint, aki ha normális lenne, nem kezdene egy paraszt szakmunkással :) Persze azt ilyenkor elfelejti, hogy az én vérszerinti apám is egy paraszt szakmunkás senki, akivel diplomás tanárnéni létére együtt élt tizenakárhány évig... És nem, nem azért lett vége a kapcsolatuknak, mert nem volt közös témájuk, és annyira különböztek, hanem azért mert anyám egyszerűen csak félrek*rt. Ennyi a sztori.

Szóval szerintem marhára nem az iskolázottság számít. Tegyük fel, van egy férfi, aki imád autókat szerelni, festeni, javítani, és örömét is leli benne, munka is van. Minek csináljon érettségit? Diplomát? Hogy utána kitörölje vele a fenekét, mint a sok diplomás munkanélküli? Túlképzettség miatt pedig fel sem vennék olyan munkára, amit szívből csinálna, mert nem bírnák neki megadni a diplomások minimum fizuját.

2011. febr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Jó, mondjuk ha a hiányzó ékezeteket is nézzük, akkor tényleg több, mint 12 hiba van az első mondatban, de gondolom angol billentyűzete van....mindegy.

Ettől függetlenül azért ahhoz képest, hogy diplomás, komoly hibák vannak csak ebben a néhány mondatban "a tavaly", központozás.....fogalmazást, tartalmat inkább nem is kommentálnám.Egy ilyen vélemény, így megfogalmazva esetleg egy 8 általánost végzett valakitől lenne elfogadható, de diplomástól? Szerintem úgy értetted, hogy az idén VETTED a diplomádat, nem?


Konkrétan a kérdésre is válaszolva : Szerintem abszolút nem akadály, főleg ebben a fölállásban úgy gondolom, hogy egyáltalán nem játszik nagy szerepet a dolog, nem utolsó sorban pedig maga az intelligencia, az velünk született dolog. Adott esetben akár egy szinte teljesen iskolázatlan személynek is magasabb lehet az IQ szintje, mint egy több diplomával rendelkezőnek, csak talán nem annyira művelt.

A műveltség tanulható, fejleszthető, maga az intelligencia nem igazán.

2011. febr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!