Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 27/F (én) -16/L=11 év korkülön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

27/F (én) -16/L=11 év korkülönbség, ti megtennétek az első lépéseket?

Figyelt kérdés
Nem is korkülönbség okozza a nekem a fő gondot, hanem hogy a leányzó még kiskorú. Nagyjából 1 éve ismerjük egymást, egy tánccsoportból, ami a heti próbákon kívül is rendszeres programokat jelent. Én is oda vagyok érte, és ő is. Szülei is nagyon szeretnek engem, rendszeresen meghívnak vacsorára. Azt leszámítva, hogy lányukat kicsit vicces formában rendszeresen "kiskorú"-nak hívják. Eddig a viszony max. ölelgetésben és bókokban merült ki, na meg elég sok közös élményben. De hát én sem vagyok fából, így kicsit hülyén érzem magam. Nem élhetek 2 évig teljes megtartóztatásban. Vagy nincs mit tenni, inkább felejtsem el, max 2 év múlva térjünk a témára vissza?
2011. febr. 15. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
"Nem élhetek 2 évig teljes megtartóztatásban." De élhetsz.
2011. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a te is tetszel a lánynak, nyugodtan járjatok, de persze mondjátok meg a szülőknek is. Nyugi,nem fognak azonnal a rendőrségre rohanni. Az én párom 26 volt, amikor elkezdtünk járni, én 17/L. A szüleim ellenezték, de mondtam, hogy szeretem a srácot, így nem tiltakoztak tovább. Azóta eltelt 10 év, 5 éve házasok vagyunk, és van egy másfél éves kislányunk. Ezért szerintem ne szalaszd el a lányt, mert még bármi is lehet belőle. De saját tapasztalatból mondom, ne erőltess, és ne siettess semmit (pl. esküvő, gyerek), mert ahhoz még a lány túl fiatal. Hagyd hogy tanuljon, és kibulizza magát, akkor nagyon boldogok lehettek együtt.
2011. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem kiskorú, hanem fiatalkorú. Nem az életkora miatt kellene önmegtartóztatnod, hanem azért, mert ha nem volt még barátja, nincs felkészülve a szexre, és mert szereted (állítólag), ezért a legjobbat akarod neki, a saját kellemetlenséged árán.

És igen, baj a korkülönbség. Ha 25 lenne, te meg 35, nem lenne baj, mert mindketten ugyanabban az életszakaszban lennétek, munka, családalapítás, gyerekvállalás.

Most neki a bulizás, az ismerkedés, a kapcsolatok tanulása a feladata, a tanulás, a felvételi, az egyetem, a jövő megalapozása, neked meg a munka és lassan a család. Magyarul: nincs értelem, jövője a kapcsolatnak. Nem 2, hanem 9-10 évet kellen várnod rá.

2011. febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen kapcsolatnak amúgy sincs jövője. A lány majd leérettségizik, elmegy egyetemre, új haverok, saját korosztály és hipp-hopp rájön, hogy nem vagytok egy hullámhosszon.


Saját tapasztalat.

2011. febr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg, de 27 évesen már komolya kapcsolatodnak kéne lenni, házassággal, nem egy tini után futkosni. Teljesen más életszakaszban vagytok, ennek nem sok jövője van.
2011. febr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kérdező,ha te azt mondod egy nőnek szimpatikus neked,akkor az mit jelent? kedveled,vagy tetszik neked?
2011. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom ez az életszakaszos mennyire általános. A párom 26 múlt, én 18 vagyok, mégis boldogok vagyunk :) Abszolút megértjük és szeretjük egymást.


Mondjuk abban igazat adok, hogy a mai 15-16 évesek nem komoly kapcsolatra vágynak, inkább plázáznak, barátnőznek, semmint hosszabb időre megállapodjanak valakit mellett.


Így összességében bocsi, de valóban nem sok esély van.

2011. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ütött a leveled, mert nekem is majdnem ugyanez a helyzet, csak ő nem jár fel hozzánk:) Ne hallgass azokra, akik a korkülönbségről papolnak. Kit érdekel az a 11 év, ha jól megvagytok? A lány egyébként se kiskorú, hanem fiatalkorú, nem mindegy. Ha szeretitek egymást, akkor lépj a tettek mezejére, és jöjjetek végre össze:) Mostanában amúgy is sokan már 14 évesen elveszítik a szüzességüket, nem hiszem, hogy 18 éves koráig kéne a szexre várnod. De ha mégis, akkor meg ha tényleg szereted, legalább egy próbát megér, hogy kibírod-e, nem? Legalább petting lesz szerintem úgyis. Az meg hab a tortán, hogy a szüleivel is ilyen jóba vagy!:) 17L
2011. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz magadnak akkor még a szemedet is leveszed róla, méghozzá véglegesen! Jó hogy nem egy 13-14 évest akarsz majdnem 30 évesen becserkészni! Az sem megoldás hogy vársz amíg 18 lesz, próbálkozz csak szépen a saját korosztályoddal!
2011. febr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mivel napok óta nem bírok megint máson gondolkozni, gondoltam frissítem a helyzetet. Azóta van egy másik barátnőm, aki nagyon hasonlít rá, csinos meg aranyos, de rájöttem nem vagyunk összeillők, és én továbbra sem tudom feledni az első lányt. Azóta eltelt egy év, de nem tudom meddig jó még várnom.
2011. nov. 25. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!