Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az is vérfertőzésnek minősül,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az is vérfertőzésnek minősül, ha egy nagyon távoli unokatestvérrel jár az ember? Leszögezném, hogy számomra nincs semmilyen valós alapja, pusztán felvetődött ez a kérdés.

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 08:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Másod unokatestvérrel még szerintem elég veszélyes, de más távoli rokonnal sem járnék.
2009. febr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha jól emlékszem másod unokatestvérnél még veszélyes, harmadkunokatestvérnél már nem lehet ebből gond genetikai alapon. Ha bővebben érdekel akkor olvass utána, elvileg Czeizel Endre nyilatkozott erről valahol
2009. febr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A Btk. szerint csak az egyenes ágbeli rokonság esetén számít vérfertőzésnek. (szülő-gyermek, testvérek) Az unokatestvérek házasságának tudtommal nincs törvényi akadálya sem.
2009. febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Most derült ki egy pár napja egy jó barátnőmről, hogy a rokonom (ilyen sokad unokatestvér), és még egyszer régen volt róla szó, hogy járunk. Aztán mégse jártunk, de mikor ez kiderült feljött témának.
2009. febr. 27. 08:41
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Én másodunokatesommal járok lassan 11 hónapja és nem érdekel hogy ciki vagy nem az!Ha télleg ő az igazi és (házaság gyerek stb.)akkor ugyis elmegyünk dokihoz hogy mik az esélyek!Sok ember piszkál minket,(de rokonok vagytok?)-ez minket hidegen hagy mert szeretjük egymást!

Neketek sok sikert!

(21F)

2009. febr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért érdekes megnyilvánulások vannak itt. Ugye valaki egyenesen kikéri magának, hog ymiért is ne, van aki meg erről úgy vélekedik, hogy te jó isten, hogy juthat eszedbe egy rokonnal? ... hát tudja fene, én nem tenném, d evalóban jogilag nem számít vérfertőzésnek, tehát attól nem kell tartanod, na attól azért igen, hogy esetleg bajok lesznek a gyerek kapcsán, hát és hogy mennyire beteges, azt mindenki döntse el maga ... Nekem eszembe nem jutna beizgulni egy rokonra akármilyen jó is netán mert eleve nem is tudom olyan szemmel nézni, ez valahogy ösztönösen sztem benne van az emberben ... hát van akiben meg nincs jaaaaaaaaaa íme :-)

Rokon az lehet akármilyen klassz csaj vagy srác, futkoshat előttem meztelenül, akkor se jut eszembe, hogy izgatna, egyszerűen mert rokon, kész. Mellesleg sztem pont ez a lényeg, franc se tudja ... én ismerettségi körömben is van ilyesmi, h unokatesók között, sőt meg is házasodtak, na a gyreeknél már gondok vannak, azaz pont ezért nincs gyerek, genetikus nem javasolta nekik egyáltalán, sőt ... nézd, lehet, hogy csak pár % az esély egy torzszülésnek, de az a pár % is bejöhet ám ...

Na mindegy, én ezt már onnantól nem értem, hogyan izgathat valakit egy rokon :-((( Figyi, nekem is nagyon tetszik az unokatesóm, de sztem megölnének, ha bármit akarnék tőle, de objektíven meg tudom állapítani, hogy egy nagyon klassz emberke testileg is, arcilag is, szóval ha nem lenne unokatesóm, tuti izgatna nagyon is, de így kizárva alapból, és ezsembe se jut.

De hát te tudod ............

2009. febr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
NEM LESZ SEMMI BAJ NYUGODTAN DUGJATOK ÉS ÉLJETEK HA NEKTEK UGY JO DE HA GYEREKET AKARTOK AKKOR A NÖGYOGYÁSZ MEGMONDJA MIT KEL TENNI
2009. febr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előted szóló vok!Nekem sem úgy kezdödött hogy na most felszedem az uncsitesom!!Én csak rá nemtok úgy nézni mint rokon!Van szebb uncsitesom,mégsem érdekel!!Mi szeretjük egymást és szereintem nem gáz!Az érzelmeid nem tod irányitani!

(21F)

2009. febr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok....mivel érint (közvetetten) ez a feltett teória és foglalkoztatott nagyon sokáig, több Forum olvasgattam a hasonló kommenteket . Sajnos a mai világban mindenki kénye kedve szerint hajlítgatja a megoldást . Nem is olyan rég az egyik neves hetilapban olvastam egy cikket ,amiben szépnek és tartalmasnak írta le a két ember kitartó egymáshoz fűződ kapcsolatát .:mivel a családi közeg nem támogatta őket .Lényegében magukra maradt párocska jobban összekovácsolódott a féltet titkuk miatt .

Talán a "tiltott" kapcsolat még vonzóbb lett számukra így összetartó kapocsként szolgált. Két gyermekűk született és köszönik szépen megvannak.

Ami számomra elgondolkodtató: Minden kapcsolat érint másokat, nem csak kizárólag rájuk tartozik.

Egy kis bolond mizéria, fiatal felnőttként próbálgatások a szex miatt…..stb ,maradhatna egy egy kacér kalandnak.

Viszont én azt gondolom, ha több évig elhúzódó kapcsolat után az újabb párkapcsolati lehetőség eltitkolt múlttal kezdődik vagy éppen pellengére állitok döntéssel. Senkinek nem jó ez . Én több hónap után tudtam meg azt hogy a párom 4 évig volt együtt a mostoha unokatestvérével ,akivel együtt nőtt fel . Gyakorlatilag genetikai hovatartozás elegendő volt a magyarázatra. Nagyon nehéz elfogadni azt hogy a jelenlegi páromnak az exe az unokatetvére akivel rendszeres ünnepek (karácsony ,születésnap ,diplomaosztó …stb) alatt szembesít folyton a múltukkal . A két család természetesen összejár és az én családom mit se sejt .. Nagyon sok kellemetlen beszélgetések ,viták folytak köztünk amúgy harmonikus kapcsolatunkban ez miatt.

A felrúgott családi kötelék visszaformálható eredeti helyzetben szakítás után. Vagy a születendő gyermek, gyermekek reakcióival. A felnövekvő új generáció el tudja fogadni a szülei döntéseit vagy kamasz lázadásában vádló vagy szégyenérzet reakciót vált ki. Kétlem.

2009. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Én a szüleivel is naon joba vagyok,de télleg!Naon szeretem a szüleit és ők is engem.-ehez képest titkolnunk kell pl:nekem a munkatársak elött,mert a szüleinek ez kelemetlen lenne!(egy helyen dolgozunk)Mégis kitartunk és hiszük hogy jobb lesz idővel!!Nemtudjátok elképzelni milyen szigorú szabályokat kell betartanunk!Nem egyszerű,de szeretjük egymást és kibirunk mindent!"A szerelem mindent legyőz!"

(21F)

2009. febr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!