Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolatokról szóló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatokról szóló könyvek címei?

Figyelt kérdés

Több év tétlenség és szerencsétlenkedés van mögöttem,most végre elkezdtem töprengeni az életem nagy kérdésein.

És rájöttem mi az életem értelme és célja,furcsa mód semmi különös de az számomra mindennél fontosabb és előbrevaló.

Ez pedig,hogy legyen egy feleségem és gyermekeim,elég egy ösztönös a dns-be írt egy életcél,de igazából ez motivál ez miatt kezdtem el,cselekedni.

De ahhoz,hogy cselekedjem tisztán kell látnom a célt,hogy a kitartásom és akaraterőm ne csökkenjen.

De nem tudok hinni egy életre szóló kapcsolatban,a folyamatosan látott negatív tapasztalatok alapján,mevel még a csapból is az folyik,hogy a házasságok túl nyomó része vállásal végződik,de szerintem amelyikek nem azok sem mind boldogok.

Amire szükségem van az olyan emberekről szóló könybvek akik hosszú évekeig boldogan élnek együtt mi a titkuk erről cikkek könyvek stb.

És a párválasztással kapcsolatos könyvek is jól jönnének,olyanok amik leírnak megbúvó ám végzetes hibákat a célszemélyben,hisz egy lelekileg sérült személy idővel csak bántani fog mindenkit a környezetében ez sajnos családon belüli tapasztalat és az ilyen sérülések gyermekkorban keletkeznek,hogy tudom az ilyen jeleket kiszűrni,vagyis azt,hogy kiből válik majd EXTRÉM HÁZISÁRKÁNY ?

Leírásom félrevezető lehet tisztában vagyok mindennek az érzelmi oldalával is,de a magányom ellenére nem szeretném mély érzelmeket kiépíteni egy olyan nővel aki később nagyvalószínűséggel az életem megkeserítőjévé válik.

És nem szeretném,hogy az én hibámból váljon majd azzá.

Ezért kellenének infók mert ha tudok egy elméleti oldalt akkor,könyebben megérthetem mi folyik a gyakorlatban,illetve valójában mit is szeretne,mert a nők teljesen másként működnek,és nincs ezer éven,hogy megfejtsem,hogyan.


2011. ápr. 12. 14:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ez komolya?

Hány éves vagy?

(nem, nincs a kérdésnek kötekedő jellege, nem azért kérdezem)

2011. ápr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Feldmár András - Tudatállapotunk szivárványai, vagy Van-e élet a halál előtt?
2011. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy full ateista akkor ajánlom a Spielhóznit.

dobsz egy mailt átküldöm megvan pdf -be

2011. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Egyébként 25 vagyok és eddig a sok negatív,tapasztalat tartott távol a komolyabb dolgoktól,mert nem akarok hatalmas hibát elküvetni,próbálok tanulni édesapám hibájából,hogy elvette anyámat,bár ennek köszönhetően létezem,de mégis édesanyám életünk megkeserítője és a tudat,hogy ez velem is megeshet arra ösztönzött,hogy ettől a semmi is jobb,de már túl értelmetlen üres és magányos az életem,ezért jött a gondolat,hogy valamit kezdeni kell és két választásom van vagy kesergek és öngyilkos leszek amihez semmi kedvem,meg egyébként is világ életemben lenéztem az öngyilkosokat,vagy gyökerestül megváltoztatom magam és az életem,elsajátítok új szokásokat és szemléleteket és törekszem a sikerre,de nálam a sikerbe beletartozik a családalapítás is,amire egy éve hihetetlen kényszert érzek,olyan az egész mintha feltámadt volna egy ösztön bennem,ami néha olyan erős hogy szinte megőrítt a tétlenség,de nem akarom alkapkodni és elrontani a dolgot,mert ahhoz,hogy ez az álom működjön először önmagamat kell rendbe tennem.

Mert az évek alatt összegyúlt negatív tulajdonságokat,keserűséget és fájdalmat kikell úznöm,mert ezt másra nem hárítom,én akarok a támasz lenni,nem pedig az akinek támasz kell!

2011. ápr. 12. 15:00
 5/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Csak azért kérdeztem, mert ezen az oldalon egy ilyen kérdés számomra nagyon meglepő. Pozitív értelemben :)

Azt hiszem hasonló témakörben (is) olvasgatok épp, most már hónapok óta.

Ezek jutottak eszembe. Nem olvastam még mind, van amelyiket nem végig... Nem is biztos, hogy ilyesmikre vágysz. Keress utánuk neten, hátha megfelelnek :)


John Gray - A férfiak a Marsról, a nők a Vénuszról jöttek (olvastam)

Barbel Mohr - Jobb kettesben (olvastam)

Paul Hauck - Igy szeress hogy szeressenek (olvasom)

Paul Hauck - Légy jó önmagadhoz! (olvasom)

Pierre Franckh - A boldog szerelem aranyszabályai (olvasom)

Adam Jackson - Az igazi szeret tíz titka (olvastam)

Gary Chapman - Egymásra hangolva (ajánlották)


(kicsi sok könyvet olvasok egyszerre =) )

2011. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Hát én csak egyet max kettőt szoktam egyszerre de a legfontosabbat már elolvastam ami megváltoztatta az életem,legalábbis kizökkentette a megszokott kerékvágásból ez pedig a Siker titka plb ami igaz,hogy univerzális tudást nyújt ami párkapcsolatban is alkalmazható de korántsem erről szól és nem ad túl sok infót ezzel kapcsolatban.

Az ajánlott könyveknek utána nézek és megpróbálom elolvasni őket minél előbb,de hossszú a lista a tennivalókkal és nagyon csak bele kell húznom,ha teljesíteni akarok,márpedig teljesítenem kell,mert hiszem,hogy boldogan csak egy okosabb nővel tudok együtt élni,ahhoz pedig,hogy egy ilyen nőt megszerezzek,fel is kell mutatnom valamit és itt nem a pénzre gondolok hanem képességekre,amibe beletartozik a pénzszerzés is,hisz a férfinek kell gondoskodni a családról,de sok egyéb dolog is ami értékes társá tesz egy embert.


Másrészről nem bánom az elvesztegetett időt mert közben sok tapasztalatok gyűjtöttem és más szemléletem a világról és az emberekről és emiatt szerintemm sikerre vagyok itélve,mert nagyon széles látókörű és rugalmas emberré sikerült válnom,aki befogad bármilyen tudást ami logikus és érthető.

És egy nagyon fontos dologra rájöttem:

Az átlag férfi nézőpont,hogy minden nő hülye,mert normális nő nincs,ha van akkor az már biztosan férfi.


Ezzel egy jó darabig egyet is értettem,amig más szögből nem kezdtem vizsgálni a dolgot és akkor ez jött ki:

Nem minden nő hülye csak kb 80-90%(ez az arány igaz a férfiakra is) és ami hülyeségnek tűnik az valójában csak másság és ez így van jól.És amíg elfogadom,hogy egy nő teljesen más és odafigyelek az eltérő igényeire,addig boldob lesz mellettem.


Jól eltértem a tárgytól na mindegy azért még egy dolgot leírok.

Az emberek többsége csak éli az életét,de arról fogalmuk sincs,hogy ehhez nem elég csak cselekedni és létezni,tudni kell,mit és hogy tegyünk.

Egy példával szemléltetem:

Van egy folyó kell rá egy hidat építeni,nem kell mérnök egy híd megtervezéséhez,bárki építhet egyet tervek nélkül,de az nem lesz olyan stabil sosem és építés közben,összedölhet vagy elviheti egy nagyobb ár azonfelül sok kinlódás mire minden a helyére kerül.

De ha egy olyan ember készíti a hidat aki megtanulta annak tervezését és pontosan követi az előírásokat,akkor a híd erős lesz,ellenáló,könyebben felépül kevesebb a nyűg és átjut a túlpartra.Ebben a hasonlatban a hid az életút a túlpart pedig a cél(a siker).

De ezt a hidat van,hogy ketten építik és ha nincs öszhang akkor bábeli a zűrzavar.

2011. ápr. 12. 16:59
 7/20 anonim ***** válasza:
Olyan meglepő ilyesmit olvasni, hogy szinte azt hiszem, hogy csak viccelődsz =( =)
2011. ápr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Pedig komoly gondolatokat írtam le,ez a jelenlegi életszemléletem így látom a világot és a saját utam és helyem benne.Viccelődésnek nem tudom mi tűnhet benne,talán az,hogy nem akarok olyan lenni mint mindenki más,hanem önmagam akarok lenni és ezt keresem,vagyis azt,hogy ki vagyok és kivé kell válnom.

Szerintem ez teljesen normális dolog,ha az ember nem akar egy életen átt keseregni,hisz már maga az élet is egy csoda, a világ is gyönyörű hely,de csak akkor ha hiszünk benne!

2011. ápr. 12. 18:11
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem viccelődésnek tűnik, csak hihetetlennek. Olyanokat olvasok, hallok, hogy égnek áll a hajam. Ehhez képest amit írtál olyan pozitív, hogy már el sem meri hinni az ember, hogy ilyen még van. Csak erre gondoltam.
2011. ápr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Az egész dolog amit hihetetlennek tartasz az a Siker titka plb című könyv tanítása,amely mély nyomot hagyott bennem és megváltoztatta az életszemléletemet.

Ezt ma olvastam egy másik könyvben,azt hiszem Galilei írta

"nem taníthatok meg olyan dolgot amit még nem tudsz,csak tudatosíthatom benned amit eddig is tudtál"

Ez a könyv csupa olyan dologra nyitotta fel a szemem amit tudtam,de mégsem értettem és nem éreztem át a lényegét.

Ezeket a dolgokat próbálom erőltetni,hogy a személyiségem részévé váljanak idővel és száműzzenek rengeteg rossz szokást amit a negatív lelki beállítottság bevésett a tudatalattimba.

És azóta rengeteg dolgot bánok,amit eddig tettem kb 19 éves koromig elég sokat szívtam bántottak,megaláztak stb.

Akkor betelt a pohár,nekiáltam gyúrni erősebb és agresszívebb lettem és végül én bántottam másokat és mivel emellett sikerült atombunkóként is viselkedni ezzel elértem,hogy nem mernek nagyon beszólni,bár ez biztonság érzetet és nyugalmat ad,egyártalán nem jó érzés,porig alázni a másikat még akkor sem ha ő provokálja.

Az ilyen dolgokat kell felszámolnom,mert nagyon rossz úton jártam és inkább olyan dolgokkal kivívnom az emberek tiszteletét a félelem helyett mint a megbízhatóság,becsület,segítőkészség,férfiasság(itt nem méretre hanem viselkedés formára gondolok:-D ).

Ezekkel a tulajdonságokkal eddig is rendelkeztem,de a külső nyomás hatására,mégsem mindíg helyesen cselkedtem,főleg mivel másoltam a körülettem lévők viselkedését.

De többé nem másolok,inkább egyedi leszek az leszek aki vagyok,mert rá kellett jönnöm,hogy valójában milyen vagyok ésszívesebben adok mint kapok és a legnagyobb örömöm abban lelem,ha segíthetek.

A legnagyobb örömöt az okozza,amit másoknak okozhatok,szomorú,hogy erre rájöjjek elkellet telni 25 évnek és rengeteg önelemzéssel töltött órának és ez alatt az idő alatt oly sok hibát elkövettem.

És a sok elmélkedés közepedte tudatosodott bennem,hogy a jóra való törekvés az egyetlen út,mert az önzés és a kapzsiság,mindíg visszaüt és azért vagyunk,hogy a világ egy jobb hely legyen.

Ezekben a felismerésekben sokat segített a könyv,mert mi értelme olyan álmokat hajszolni és megfelelni olyan elvárásoknak amik nem is fontosak.Arra kell törekednem minden erőmmel ami számomra lényeges akkor sikeres leszek,és meglelem a lelkibékém is,de egy nem megfelelő társ ezt felboríthatja.

De mielőtt még belekezdenék bármibe,önmagamban kell rendet tenni,ez az ami most a legfontosabb,de ezzel egyidőben fel kell készülnöm a nehézégekre és ehhez kell motiváció ezért kértem könyvcímeket,hogy biztos lehessek benne,hogy lehetséges és merjek egy hatalmasat álmodni és tisztán láthassam a célt.

Nem tartom magam egy jó embernek,de igyekszem azzá válni.

És szerintem csak azért csodálkozol a leírtakon mert nagyon kevés ember hajlandó szembenézni a hibáival és bűneivel és sikertelenségük miatt bárkit vagy bármit okolnak önmaguk helyett,pedig a legtöbb rosszról mi tehetünk ami ér minket.

2011. ápr. 12. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!