Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tulajdonképpen _miért_ is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tulajdonképpen _miért_ is fontos _ennyire_ a külső?

Figyelt kérdés

Gyakori visszatérő téma a sírás-rívás a külsőről meg a belsőről, a gondolkodni képtelenek csak hajtogatják a közhelyeiket a megfogásról meg valami almáról, a csalódottak erőteljesen bizonygatják, hogy a másik nemnek márpedig csakis ez a fontos, és szegény nekik meg esélyük sincs, mert csúnyák (és mellesleg ez sikertelenségük kizárólagos oka... de ezt majd máskor), de arra még nemigen olvastam véleményt, hogy MIÉRT is fontos a külső! Lehet elsőre banálisnak tűnik a kérdés, de azért merengjetek csak el rajta. Miért is akarunk magunknak szép párt? Mit csinál a külső? Miért szajkózzák egyesek, hogy CSAKCSAKCSAK külső? Ez döntőképesebb egy kapcsolatban, mint például az, hogy a másik mennyire értelmes, érzelmes, jó problémamegoldó, megértő, őszinte, segítőkész meg satöbbi? (avagy amit belsőként szokunk leírni, csak annyira közhelyesedett, hogy elveszett a szó valódi tartalma)

A dolog árnyoldala meg az, hogy manapság mintha egy meghatározott szépségideálhoz mérnék az emberek külsejét, egyesek szerint mindenkinek ugyanaz a szép, ugyanaz kell. Sőt, az embereke osztályozzák, és pontszám szerint kasztokba sorolják! Ergo idomuljunk egy sablonhoz, és majd jól megmondjuk, tudsz-e érvényesülni a világban, vagy nem. Akár csak a külsőd alapján. Amiről meg mondani sem kell, nem az illető dönt nagyrészt.

Szóval. A kérdés adott. Kéretik figyelni a kulcsszavakra, és saját szavakkal elmagyarázni, hogy gondolod. Netán azt is, hogy miért.


Ja, és ha lehet, hanyagoljátok az evololúciós magyarázatokat, mert

1. Már kinőttünk a puszta természetes kiválasztódásból, ergo a szerepe csökkent.

2. Laikusok vagytok, nem értetek hozzá, csak azt hiszitek.

3. Ha mégis lenne köztetek egy diplomás biológus, akkorsem erre akarok most kilukadni. Ez csak kifogás.


Na meg az ilyen "akkor dugj csúnyákat, majd rájössz"-kaliberű válaszokat is mellőzzétek.


2011. ápr. 14. 19:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

"Jajj dárágm, én úgy szeretlek, olyan jó veled lenni, beszélgetni! De ha rád nézek felfordul a gyomrom."

Milyen romantikus is, nem?

Ezen kívül, nekem azért fontos, mert csak.


Amúgy szerintem van még mit tanulnod, ha szerinted az evolúció, a genetika és társai kizárhatóak.

2011. ápr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

1. Ha szereted, nem fordul fel a gyomrod.

2. Nem kéne végleteskedni, nem vezet sehova.

3. Nem azt mondtam, hogy kizárható, hanem hogy ne használjátok fel kifogásként önmagatok felmentésére.

2011. ápr. 14. 20:04
 3/21 anonim ***** válasza:
56%
a külső azért fontos mert sok embernek az a fontos amit róla mondanak és menő akar lenni hogy bomba nővel /kigyúrt hapival van(mindenkinek más persze ami az esete)akinek van esze és azért van valakivel mert szereti azt nem érdekli a kinézet. társadalmilag meg eléggé divat alapúak az emberek
2011. ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretek bele abba, aki nem tetszik, mert nem vonzó számomra. Aki taszít külsőleg és undorodom ha hozzám ér, abba nem fogok beleszeretni. Lehet, hogy szimpatikusak lesznek a belső értékei, de az barátság.

És nem járnék olyan emberrel, aki azt mondja rám, hogy csúnya vagyok, de jó velem beszélgetni.

Az meg, hogy kinek milyen ember tetszik, relatív.

2011. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Először is: a szépség relatív. Mindenkinek más a szép-véleményem szerint. Nekem bejött már olyan srác is, aki mindenki más szerint (akik véleményét ismertem) csúnya volt.

A kérdésre, hogy miért fontos a külső? A válaszom:

Ha valakihez nem vonzódom külsőleg semennyire, akkor valószínűleg ha megismerem, akkor se fogok hozzá vonzódni (csak a belsője miatt). Lehethogy szimpatikus lesz a belső tulajdonságai alapján, de ha külsőleg nem vonzódom hozzá, akkor én nem tudok szerelmes lenni, mert nekem a szerelemhez kell külső és belső vonzódás is. Ez van, ezt nem tudom megmagyarázni, hogy miért. Talán biológia. Az meg egy másik dolog, hogy van olyan ember is, aki kívülről és belülről is ugyanolyan csodálatos! Én találtam egy ilyen embert, és nem is eresztem, mert az ilyen ritka kincs.:)

18/L

2011. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"3. Nem azt mondtam, hogy kizárható, hanem hogy ne használjátok fel kifogásként önmagatok felmentésére."

Majd szólunk a genetikának, hogy ő csak egy kifogás, mondjon le.

2011. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
1. kommentelő: miért vagy azzal akivel vagy? mert szaporodni akarsz? simán jasszoskodni hogy milyeb a párod? vagy csak baszni? vagy estetleg mert jólérzed magad vele? beleszólhat perszeaz evolúció meg mindnehóbelebanc de attol hogy jol néz ki valaki nem biztos hogy boldog leszel. és szerintem a boldogság többetér mint az hoyg szaporodjon valaki. azzal ugy is tud szaporodni akit szeret.
2011. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Kérdező!!!


Szóval! TE:


- vagy kapcsolatban vagy és találtál egy számodra megfelelő személyt

- vagy még nem találtál senkit

- vagy téged is elküldtek a jó fenébe a külsőd miatt és ezért jött rád most a 10 perc???

2011. ápr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne legyen fontos a külső ha megtehetem? Ha van olyan ember aki belsőleg és külsőleg is jó nekem akkor miért maradjak annál aki csak belsőleg jó? Lehet hogy téged nem érdekel hogy néz ki a párod, de azért a többségnek fontos, hogy ne undorodjon tőle ha ránéz. Mert igenis mindenkinek valami ideálja, van valami amit nem szeret, mindegyik emberrel van olyan hogy ránéz egy másikra és borzong mert nem tetszik neki. Unalmas is lenne ha mindenkinek ugyanaz lenne a jó... És persze ha szereted akkor mindegy hogy néz ki. Csak hogy ha olyan ronda akkor bele sem szeretsz. Legalábbis én nem tudnék beleszeretni valakibe aki ronda SZÁMOMRA. Mert itt nem arról van szó, hogy le van írva egy könyvben, hogy nézzen ki a tökéletes,hanem arról hogy nekem mi tetszik. És hidd el, a többi érettebb, aggyal rendelkező ember is így gondolkozik. Azt keresik ami nekik tetszik. Azt meg szerintem ne akarjuk már megmagyarázni hogy mitől szeretünk bele valakibe és mitől tetszik...

Te is elmondo, hogy mi ezzel a problémád?

Ja és a világban nem a külső alapján kell egyedinek és különlegesnek lenni. Legalábbis az nem sokat számít. Aki igazán egyedi az belül egyedi.

2011. ápr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, maximálisan igazad van!!!!!
2011. ápr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!