Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek az ilyen ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az ilyen ember megváltozik?

Figyelt kérdés

21 vagyok, a barátom 24 éves. Három hónapja jártunk, de az alkohol terén nagyon kiütköztek az ellentéteink. Én soha nem leszek részeg, szórakozóhelyen sem iszom többet egy pohár italnál egy este.


Ő viszont rendszeresen iszik a haverjaival, időnként otthon is. Mikor kérdeztem, hogy mennyit, és ki is fejtettem, ez szerintem gond lesz köztünk, mindig lerázott azzal, hogy nem olyan vészes az, egyszer menjek el velük, és nézzem meg. Nos, ez megtörtént.


3 napos hétvégén voltunk egy fürdőhelyen. Ő ebben a 3 napban megállás nélkül ivott, minden estére részeg lett. Képes volt még a medencék mellett is inni, nyilvános helyen. Össze-vissza beszélt, egyszer azt, hogy ha ez zavar, akkor ő ebből vissza is vehet, utána két óra múlva már az egész baráti társasága előtt vont kérdőre, hogy mért gond ez nekem, ha szeretem, elfogadom őt így. Meg akartam vele beszélni sok mindent, de akkor, ha józan lesz. Erre azt kaptam, addig kérdezzem, míg részeg, utána nem fog válaszolni, mert van, amiről nem szeret beszélni.


Embert még életemben ennyit inni egyfolytában nem láttam. A barátaival most találkoztam először, de ő az idő két harmad részében ott hagyott bennünket, és ő elment egyedül inni.


Nem egy városban lakunk, és ezt az üdülőhelyet sem ismertem. Ha meg tudtam volna oldani, már az első nap ott hagyom, és haza megyek. Meg féltem is, hogy mit reagál, és a barátai előtt sem akartam ilyen helyzetbe hozni. A hétvége után viszont azonnal összepakoltam tőle a cuccom (nála voltam épp), és hazajöttem.


Szerinte szemét vagyok, hogy nem adok neki esélyt, majd akkor nem lesznek ilyen baráti piázások, ne hagyjam el. (Előtte fél órával még azt mondta, ha nem tetszik, hogy iszik, csukjam be a szemem. Csak arra a végszóra, hogy elhagyom, jött elő az "ultimátummal".)


Én viszont amilyen gyorsan csak tudtam, elhúztam tőle.

Édesapja elitta mindenüket, a két házukat, a nyaralójukat, a szülők emiatt váltak el. Nem értem, ha látta, ebből mi lehet, ő miért ezt a példát követi?


Sok mindenben passzoltunk, és kéri, folytassuk, másként lesznek a dolgok. Én úgy érzem, nem...


Szerintetek megváltozna? Ám az egész baráti köre ugyanilyen ivós, azt leszámítva, hogy ők a strandon azért ennyit nem isznak. ...Szerintem ez nem változna. Mit gondoltok?


2011. ápr. 30. 08:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem látom valószínűnek a leírásod alapján :(


Viszont nagyon becsüllek, hogy meg merted ezt lépni és nem dőltél be az érzelmi zsarolásnak!

2011. ápr. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne számíts arra, hogy egyedül leteszi a poharat. Segítséggel, talán. Gondolok itt elvonókúrára.
2011. ápr. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
ez egy alkoholista, még hozzá agresszív is :)
2011. ápr. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel érzelmekről a leírásodban szó nem esett, nem gondolom, hogy szerelmesek vagytok. És azt sem, hogy megváltozna.Sajnálom.
2011. ápr. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
fuss Forest fuss...
2011. ápr. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a "fuss,Forest, fuss" írójához :D

Az ilyen nem változik, max ideig-óráig. De aztán mindig lesz ok az ivásra: ha jó a kedve, azért, ha rossz, akkor azért, ha stresszes a meló, azért, ha nincs meló, azért... Hagyd a fenébe, találsz jobbat.

2011. ápr. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ő szerelmes belém, mondta is már, és más dolgokon érezni is. Viszont azt is mondta, hogy bár nagyon szeret, de változni már nem fog, "túl öreg hozzá".


Én eddig jól érzetem vele magam, szeretem, de nem szerelemmel, az igaz. A kötődés megvan, de ez az oldala engem szó szerint megijeszt és taszít. Nem tudom elképzelni, hogy például évek múlva szüljek neki egy gyereket, hogy ő is eltanulja tőle, hogy kell lerészegedni a strandon.

2011. ápr. 30. 08:42
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
No, akkor mi is a kérdés?! Keresd a párod, ő nem az. Sok sikert.
2011. ápr. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
50%
Természetesen lehetséges hogy megváltozik!De ehhez nagyon motiváltnak kell lennie a barátodnak,nem mindig könnyű elhagyni olyan élet stílust vagy olyan szokásokat amit az ember szeret csinálni vagy jónak látja!ö hogy látja ezt az egészet?tisztában van vele hogy rosszat okoz neked ezzel?Mond el neki az érzéseidet meg azt is hogy az ilyen viselkedés a kapcsolatotok végét is okozhatja!de ha elég fontos vagy neki akkor lesz annyi ereje hogy felhagyjon ezzekel a dolgokkal és a kapcsolatotokért megváltozzon!Egy kapcsolatban nagyon fontos a szeretet az az első kulcs a boldogsághoz!ha igazán szeret valaki valakit akkor képes lesz megváltozni mert lesz mi motiválja ha tényleg akarja!!!!!Aztán ott van a bizalom úgy érzed tudsz benne bízni?Szerintem üljetek és beszéljétek ezt jól át,ha nem alkoholista (és nem az ) akkor nem szoknia kell hanem önuralom kell hozzá!Ha tényleg szeret akkor ez nem lesz probléma számára!Mond neki hogy ez volt az utolsó mikor részeg volt több ilyet nem szeretnél ,mivel nem leszoknia kell hanem türtőztetni magát ez menni fog!És ne enged neki azt hogy azt mondja hogy csak most utoljára aztán többet nem,hanem alíts fel határt és mond azt hogy nem!mert ha engedsz neki mindig odébb fog csuszni.Tisztába kell neki lennie azzal hogy lehet hogy neki ez jó és hogy ö jól rézni magát de te nem neked ezzel fájdalmat okoz szándékosan itt egyből határt kell húzni!
2011. ápr. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
24 évesen túl öreg a változáshoz :D Na ne. Ma divat piálni. Ez van. Hagyd ott a pi..ába és akkor majd talán befejezi ha meg nem akkor beledöglik és igy járt
2011. ápr. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!