Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek az ilyen ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az ilyen ember megváltozik?

Figyelt kérdés

21 vagyok, a barátom 24 éves. Három hónapja jártunk, de az alkohol terén nagyon kiütköztek az ellentéteink. Én soha nem leszek részeg, szórakozóhelyen sem iszom többet egy pohár italnál egy este.


Ő viszont rendszeresen iszik a haverjaival, időnként otthon is. Mikor kérdeztem, hogy mennyit, és ki is fejtettem, ez szerintem gond lesz köztünk, mindig lerázott azzal, hogy nem olyan vészes az, egyszer menjek el velük, és nézzem meg. Nos, ez megtörtént.


3 napos hétvégén voltunk egy fürdőhelyen. Ő ebben a 3 napban megállás nélkül ivott, minden estére részeg lett. Képes volt még a medencék mellett is inni, nyilvános helyen. Össze-vissza beszélt, egyszer azt, hogy ha ez zavar, akkor ő ebből vissza is vehet, utána két óra múlva már az egész baráti társasága előtt vont kérdőre, hogy mért gond ez nekem, ha szeretem, elfogadom őt így. Meg akartam vele beszélni sok mindent, de akkor, ha józan lesz. Erre azt kaptam, addig kérdezzem, míg részeg, utána nem fog válaszolni, mert van, amiről nem szeret beszélni.


Embert még életemben ennyit inni egyfolytában nem láttam. A barátaival most találkoztam először, de ő az idő két harmad részében ott hagyott bennünket, és ő elment egyedül inni.


Nem egy városban lakunk, és ezt az üdülőhelyet sem ismertem. Ha meg tudtam volna oldani, már az első nap ott hagyom, és haza megyek. Meg féltem is, hogy mit reagál, és a barátai előtt sem akartam ilyen helyzetbe hozni. A hétvége után viszont azonnal összepakoltam tőle a cuccom (nála voltam épp), és hazajöttem.


Szerinte szemét vagyok, hogy nem adok neki esélyt, majd akkor nem lesznek ilyen baráti piázások, ne hagyjam el. (Előtte fél órával még azt mondta, ha nem tetszik, hogy iszik, csukjam be a szemem. Csak arra a végszóra, hogy elhagyom, jött elő az "ultimátummal".)


Én viszont amilyen gyorsan csak tudtam, elhúztam tőle.

Édesapja elitta mindenüket, a két házukat, a nyaralójukat, a szülők emiatt váltak el. Nem értem, ha látta, ebből mi lehet, ő miért ezt a példát követi?


Sok mindenben passzoltunk, és kéri, folytassuk, másként lesznek a dolgok. Én úgy érzem, nem...


Szerintetek megváltozna? Ám az egész baráti köre ugyanilyen ivós, azt leszámítva, hogy ők a strandon azért ennyit nem isznak. ...Szerintem ez nem változna. Mit gondoltok?


2011. ápr. 30. 08:25
1 2
 11/16 nory0722 válasza:

Szerintem akkor megváltozna,ha akarná is és szeretne. Az én barátom ugyan ilyen volt az első két évben(már 4éve vagyunk együtt). Az ő faterja alkoholista volt,de már ma egy áldott jó ember,az enyém viszont.... már nem tudunk vele mit kezdeni. Ezért is fáj annyira,mikor át látom részegen. Addig,míg nem volt belém szerelmes,és míg nem gondolta,hogy én többet érek neki és tényleg komolyan gondolom,semmit nem tehettem.


Volt,hogy náluk aludtam,elmentünk az ivós haverjaihoz,ott összevesztünk,mert annyira ivott,én hazamentem hozzájuk,és 1-2 óra múlva arra 'keltem fel'(nem is nagyon aludtam,olyan mérges voltam),hogy ő öltözködik át,meg keresi a pénzét,mert mennek bulizni... Na én már a 2.-3. ilyennél felkaptam a vizet nagyon,és az egész családja előtt akkora pofont kevertem le neki,hogy ott kijózanodott. Ez annyira fájt neki lelkileg,hogy végre megértette,nekem mennyire fáj.


Kompromisszumokat kötöttünk. Én elmegyek vele a haverjaihoz,de nem mehet 1-2 hónapnál gyakrabban(nem is megy csak 3-4 havonta hál isten...),és ő visszafogja magát. Ez sajnos nem mindig sikerül(de meg sem közelíti azt a szintet,amilyen ez előtt volt). Ilyenkor azt csinálom,hogy nem is foglalkozok vele,csak egyszer szólok neki,hogy elég lesz. Ilyenkor felesleges szólni hozz. Abban a tudatban megyünk haza,hogy minden szép és jó,aztán mikor másnap felkel... na akkor jön a hideg zuhany:)) Így már kezd még jobban visszavenni,mivel nem akarja,hogy mindig összevesszünk 'váratlanul'.


Nálunk a legnagyobb baj az,hogy máshol van neki a részegség és a józanság határa és máshol van nekem. Ma már csak ezen 'vitázunk',mert ő mindig azt mondja,hogy nem volt ANNYIRA berúgva,erre én azt válaszolom,hogy nekem mindegy,hogy mennyire rúg be,ha berúg,az a lényeg!

2011. ápr. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
fuss el tőle minél messzebb. Ez csak rosszabb lesz. Maszív alkoholista. Még egy alkoholistát se láttam, hogy bevallotta volna, hogy ő alkohol függő. Légy észnél és ne tedd tönkre az életedet. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. ápr. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ő még nagyon fiatal és abban a korban van, hogy ki akarja bulizni magát. De sajnos nem csak érettséget érintő különbség van köztetek, hanem életmód és szemléletmód különbség is. Ez nagyobb baj.

Szerintem rövid az élet ahhoz, hogy megvárd, mivé fejlődik, mire benő a feje lágya.

2011. ápr. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fog változni. Sok ilyen férfi van, többek között apám is ilyen, és már 20 éve nem változott semmit...


Ha Téged most zavar, hogy iszik, akkor a későbbiekben is fog, és ez tönkreteheti a kapcsolatotokat. Hiába hasonlítotok sok mindenben, nem csak ez a fontos. Ki kell bírnotok egymás mellett. És ha ez nem megy, akkor keresni kell egy olyan férfit, aki mellett tudsz önmagad lenni, és tudsz normálisan élni. Nem kell mindíg mindent eltűrni, és lenyelni, mert előbb-utóbb betelik a pohár. És jobb előbb otthagyni az ilyet, mint utóbb. Ne vesztegess rá több időt az életedből.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

most éli ki magát.én14 éves koromtól 23-ig csináltam ezt.de ezt úgy képzeld el:disco,kábszer,pia,k.rvák,swinger klubb,partiba dugás és még sorolhatnám.tavaly kezdtem vágyakozni egy normális életre,egy komoly nővel.

össze is jött,igaz 4 évvel idősebb,de nem érdekel.

azóta semmi éjszakázás,ritkán 1 max 2 sör.és jobban szeretek a lánnyal lenni mint a haverokkal.

24/ff

2011. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
dr.andrassy válasza: Ezt te se gondolod, komolyan amit írtál ugye? Mert aki a barátnőjével megy velnesz hétvégére és 3 napon keresztül hót részeg, az már masszívan alkoholista. Amíg arról papol az alkoholista, hogy nem iszik, addig még remény sincs arra, hogy felhagyjon vele.Ott kezdődik a gyógyulás, amikor belátja, hogy alkohol függő. Ha okosakat nem tudsz írni, butaságot minek írsz?
2011. ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!