Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme szünetet tartani?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme szünetet tartani?

Figyelt kérdés

Párom azt kéri,hogy tartsunk szünetet,hogy át tudja gondolni a kettőnk kapcsolatát. Egyesek szerint ez még nem a vég,és igenis van akinek erre van szüksége,néhányak szerint pedig felesleges,ennek úgyis szakítás szokott lenni a vége. Én pedig nem tudom mit gondoljak erről. Szerintetek?


25/N


2011. máj. 11. 12:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

12:15

Nálunk semmi megcsalás nem volt. De hozzájárult a cirkuszunkhoz az ő családja viselkedése is nagyban.

2011. máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nézd, ezzel a szünettel nincs veszíteni valód. Ha vége a kapcsolatnak, akkor vége, ha van még esély arra, hogy újra "felépüljön", akkor a szünet még jót is tehet. Mindketten megtapasztaljátok, hogy milyen a másik nélkül, átértékelitek az eddigi kapcsolatotokat. Ha hiányoztok egymásnak, akkor minden oké, ha nem, akkor a szünet után nem összejönni újra, még mindig kisebb trauma, mint egy élő, aktív, működő párkapcsolatból ukk-mukk-fu(c)kk ittmosdeazonnal kilépni.
2011. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igazából mi már leültünk beszélni a dologról,és az itt a helyzet,hogy az élet annyira sok,és durva megpróbáltatásba sodort minket(halálesetek,családi viszályok,becsődölt vállalkozás stb....),hogy egy idő után ezeken már szinte csak vitázni tudtunk. Én tudom,hogy szeretem őt,ezt elmondtam neki,azt mondja,hogy ő sem azt érzi hogy nem szeret,hanem mintha elmúlt volna a "varázs",úgy érzi eltávolodtunk egymástól,és lehet hogy már csak a megszokás tart össze. Ennek van értelme? Azért kéri az időt,hogy átgondolhassa az egészet,hogy helyrehozható e még ez. Igazából mi már együtt élünk,tavaly nyáron költöztünk össze így elég sokat vagyunk együtt,és csak akkor tudunk kevesebbet találkozni,ha tényleg szüneteltetjük a dolgot kicsit.
2011. máj. 11. 12:25
 14/20 anonim ***** válasza:
59%
Aki azt írta, hogy harcolt a szerelméért az, hogy csinálta? Biztosítota róla, hogy szereti, vagy hagyta egyedül es csak akkor beszélt vele, ha a srác kereste?
2011. máj. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de a sok megpróbáltatás nem indok egy "kis időkérésre". Pont ez jelenti a házasságot, hogy tolerálod a másikat és megoldjátok együtt a problémákat. Ha most nem megy később mi lesz?!

Én megmondanám neki, hogy legyen akkor vége.


30N

2011. máj. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha már nem nagyon működik a kapcsolatotok, akkor egy próbát megér ez is akár. Bár szerintem a megbeszélések, a dolgok együttes feldolgozása az ami megtudja oldani a problémáitokat. Miért nem mentek el valami terápiára. Attól, hogy különmentek, azt tudjátok meg, hogy bírjátok e egymás nélkül. Ha erre a válasz nem is lenne, az nem jelenti azt, hogy együtt majd mostmár fogjátok bírni. Nem szégyen ez, én javasolnám a kapcsolat terápiát.

Új kapcsolatban is felléphetnek mindenféle dolgok, házasságban is, de fel kell valahogy dolgozni, nem lehet elmenekülni, és a kapcsolatok egy idő után bizony ellaposodnak szinte minden esetben.

Ha neki ez még korai, és nem vagytok elkötelezve, akkor még semmi gond. De fel kell készüljön, hogy az élet pedig ilyen ám. Ha igazán igazán szeretjük egymást már főleg házasokra értem, akkor nem szabad a gondok miatt egyből menekülni. Fel lehet azokat dolgozni. Visszajöhet még a varázs is akár.

2011. máj. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én voltam a harcos. Először kb 2 hétig úgy éreztem hogy leszarom az egészet hívjon ő, nagyon erős volt a haragom. 2 hét után nem bírtam és felhívtam. Hát ő is még nagyon haragudott, de kísírtam egy találkát.Utána 1-2 szer még találkoztunk, és lefeküdtem vele.ilyen rossz még soha nem volt.Ezután megint mérges lettem hogy nem kellek igazán és megint 2 hétig nem beszéltem vele.Mivel a családja is nyakig sáros volt az ügyben felajánlottam talizzunk titokban. Az volt a hiba a viselkedésemben hogy nagyon erőszakos voltam és nem értem vele célt.sokszor sírtam, hisztiztem neki.

Utána átestem ezen a ponton, és normálisan felajánlottam legyünk barátok( ez nevetséges volt, mert úgy is tudtuk hogy nem lehet) Mikor én kitartóan felhívtam időnként, akkor egy idő után ő is. Látta hogy nem követelőzök, nem hisztizek.Utána titokban kezdtünk találkozgatni és az egész nagyon izgalmas lett.Ő a balhé előtt már minden nap nálunk aludt, a balhé után át sem akart jönni. Mindig apró célokat tűztem ki,izgalmas volt most autóban szexelni, máskor erdőben.Mikor már nem akartam szabályozni, nem húztam magamhoz, akkor jött magától is. Ha előbb felismerem ezt nem szenvedtem volna ennyit.

Utána elmesélte hogy nagyon megakart leckéztetni, és hogy ki volt akadva mikor a testvéreimmel elmentünk csavarogni, félt hogy valakivel összejövök, hiányoztam neki stb..Akkor nem voltam büszke a viselkedésemre, hogy annyit hivogattam, de utólag megérte.Most már csak nevetünk rajta, és mondja is ha én akkor nem csinálom ki tudja együtt lennénk e.

2011. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem akar nagyon megbántani és inkább így közli a szakítást.
2011. máj. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha szünetet kér és ezalatt lefekszik valakivel az megcsalás??
2011. máj. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy mi a szünet oka. És itt nem feltétlenül arra gondolok amit ő mond. Sokkal fontosabb, hogy mi van a felszín alatt, amit nem mond, mert: vagy még ő sem tudja, vagy pedig nem akarja elmondani. Az, hogy sok mindenen mentetek keresztül (bár azt igazából csak ti tudhatjátok, hogy ezek milyen mélységű dolgok voltak, kívülről ebbe beleszólni lehetetlen) nem szabadna, hogy okot adjon szünet tartására. Eddig én azt tapasztaltam, hogy ha valakinek a szünet gondolata átsuhan a fején, sőt ki is mondja, akkor ott már nem olyan erősek az érzelmek, és onnantól kezdve megtörik valami, ami lehet a bizalom vagy a biztonság. És itt bizalmon azt értem, hogy azután már nem lesz olyan felhőtlen a kapcsolat, mert ott fészkel mélyen a tudat, hogy egyszer már szüneteltetni akarta, amikor probléma adódott, és vajon később komolyabb probléma esetén mit fog lépni. De ez csak az én tapasztalatom, remélem nálatok jól fog alakulni, kívánok ehhez sok sikert!:)
2011. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!