Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet feldolgozni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet feldolgozni az abortuszt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Másfél éve volt abortuszom, amit nem tudok feldolgozni. A szex nem a régi, a férjemet nem kívánom - csak más férfiakat - a gyerekeimmel is úgy érzem, nem vagyok a topon. Lehet, hogy a férjemet okolom, hogy ezt a döntést hoztuk? Én hajlottam rá, hogy megtartsuk, de természetesen közös volt a döntés.
2011. máj. 18. 23:52
 1/4 Max9009 ***** válasza:
Ezen csak saját magad tudsz segíteni,magadban kell lerendezned és csak akkor tudsz továbblépni.Mondhatnak akármit, a pszichológus sem tudja az ilyet megoldani max enyhiteni.Vannak olyan dolgok az életben amikre senkitől nem várhatunk segítséget mert egyszerűen nem létezik rá segítség.El kell fogadnod ami történt és beletörödni mert megváltoztatni ugy sem tudod.Hogy jó döntés volt e az abortusz?Vannak olyan esetek amikor igen.ha nem tudtátok volan tisztességben felnevelni, akkor megmentetted, ha fel tudtátok volan nevelni akkor rossz döntés volt.
2011. máj. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
A bűntudatra, amit érzel, van megoldás. Felszabadulhatsz ez alól a nyomasztó érzés alól, ha hiszel Jézus Krisztusban, itt olvashatsz bizonyságokat: [link] .
2011. máj. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre nincsen sajnos recept, bár lenne. El kell fogadnod, hogy akkor nyilván nem véletlenül döntöttél így és vissza már nem mehetsz az időben, hogy az egész procedúrát meg nem történtté tehesd. Elfelejteni ezt szerintem soha nem lehet, de ahogy egyre távolibb az egész emlék, úgy lesz egyre kevésbé fájdalmas. Bár ez egy olyan kereszt, amit egész életen át cipel az ember. Nekem egyébként kb. 1 éve volt, az első hónapokban rengeteget rágódtam én is, pedig magát az abortuszt reális döntésnek tartottam, jól átgondoltam. Ha végképp úgy érzed, nem tudsz megbírkózni ezzel, akkor keress fel egy pszichológust, ő ért a traumák feldolgozásához.
2011. máj. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2011. máj. 19. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!