Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Jelek". Miért nem lehet egyszerűen nyíltan beszélni?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag napi rendszerességgel vannak itt olyan kérdések, hogy "milyen jeleket" kell "adni" egy fiúnak, ha tetszik. És nem értem, lányok, hogy nem tűnik fel nektek, hogy ez a "jelezgetés" leginkább csak a saját nemeteken belül működik? Ti hozzászoktatok ehhez, jók vagytok benne, és értitek, de a fiúk meg egyáltalán nem (persze tisztelet a _KEVÉS_ kivételnek).


Tíz esetből kilencben a "jelezgetésnek" az a vége, hogy a fiú nem veszi a lapot, a lány meg megunja, és odébbáll... majd x eset után már elkeseredetten azt kérdezi, hogy miért ilyen teszetoszák/vakok/stb.k a férfiak...? Holott egyszeűen csak arról van szó, hogy a fent említett apróságot nem vették figyelembe. Olyan ez, mint kínaiul beszélni egy olyan emberhez, aki nem ért kínaiul.


Nagyon sok helyütt lehet pedig olvasni is, a legkomolyabb tudományos írásokban is, lévén kutatások meg minden is bizonyítják, hogy a lányokkal ellentétben a fiúk tényleg csak az egyenes beszédből értenek, utalásokból, célozgatásokból, "jelezgetésekből" szinte soha (csak nagyon kevesen). Szinte kizárt, hogy az ember bele ne fusson ebbe az infóba, annyi helyen fellelhető, plusz az életben is nap mint nap tapasztalható.


És előre kérek minden leendő válaszolót, ne azzal gyertek, hogy "mert ha megmondjátok, azzal gyakorlatilag odadobjátok magatokat, és nem fognak becsülni semmire", mert nem is arra akarok utalni, hogy egyenesen a kiszemelt fiú karjába kéne vetnie magát a lánynak, hanem csak annyira, hogy adott esetben mondjuk a lány is felvetheti például egy közös séta ötletét. Ezzel ő maga csak lehetőséget ad, amivel aztán a férfi vagy él, vagy nem, de ez nem odadobás, ez nem jár lealacsonyodással, meg semmi ilyesmi. Egész egyszerűen csak világos beszéd, amiből már a fiú is ért.


Miért olyan nehéz "azon a nyelven" beszélni valakivel, amit az még ért is?


Ui.: Bár a leírásban következetesen a fiú-lány szavakat használntam, ugyanígy áll a dolog férfi-nő esetben is, csak nem akartam mindenhol fiú/férfi, lány/nő írásmóddal szerencsétlenkedni. A kérdés tehát a nemek közti kommunikációra vonatkozik, korra való tekintet nélkül.


2009. márc. 16. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Férfi létemre válaszolok a kérdésedre, mivel én is nagyon sokat törtem ezen a fejem. Egy nő azért nem tud egyszerűen és nyíltan beszélni, mert NŐ. És ezt hiszem ezzel mindent elmondtam...
2009. márc. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már megtanultam, hogy a célozgatás és az úgy mond "jelek" semmit nem érnek. És jó lenne ha a többi nő is megtanulná.


Én 6 éve élek boldog párkapcsolatban. Ha valamit szeretnék, akkor megmondom. Nincs jel, nincs taktika...


ja és ha a férfi feltesz egy kérdést, akkor ha igenre gondolsz akkor igent mondj, és ha nemre gondolsz akkor nemet. Mert általában sokan az ellenkezőjét válaszolják, és szerencsétlen férfinek kellene kitalálni, hogy most végülis mi legyen. Mert hiába válaszolt a nő, abból még sokszor nem derül ki, hogy mit is akar valójában.


23/L

2009. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

egyetertek! meg annyit hozzafuznek h pl morcos/szomoru a no, erre a ferfi megkerdi mi a baj? a valasz: semmi. es ezutan felsertodik h a ferfi nem torodik vele es ugy kezeli mintha SEMMI baja nem lenne. igy leirva viccesen hangzik nem? es megis hany ember csinalja ezt.


a celozgatasnak is megvan a maga sarmja, de csak ha a fiu is veszi a lapot. viszont szerintem ujabban a fiuk TENYLEG kezdenek egyre inkabb tutyi-mutyibbak lenni. az ok az mar szinte tyuk-tojas jellegu, mivel azert lesznek egyre lustabbak es felenkebbek mert a lanyok nyomulnak, viszont a lanyok sokszor muszaj nyomuljanak mert maskepp nem lesz az egeszbol semmi.


az egyenes beszedre tenyleg nagy szukseg van, de neha azert jo jatszani. es a fiuk igenis kezdemenyezzenek tobbet!

2009. márc. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

A nő nő, a férfi meg legyen férfi. A nőnek kell, hogy a találkozásuk kapcsán legyen egy kis romantika, a férfinak meg éreznie kéne, hogy nem tűnik majd túl férfiasnak, amikor meséli az unokáinak, hogy "hát nem mertem odamenni nagyanyátokhoz, de ő bátor volt, és leszólított"

De egy kis segítség tényleg jól jön azért a nőktől;)

Az, hogy a nőt meg kell fejteni, hogy épp mire gondol, szerintem nem olyan nagy probléma, egy kis színt visz a dologba. Csak ne vigye túlzásba. A NŐ ilyen, és nekem NŐ kell, nem pedig egy elférfiasodott lány.


Azt hiszem, a jelek már elég egyértelműek, mindenhol olvasni lehet őket, és meg is érzi az ember, legfeljebb bátortalan kezdeményezni.


(22/ffi)

2009. márc. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én anno a páromat nagyjából kész tények elé állítottam. Rengeteget szemeztünk (egy suliba jártunk). Csak hát én mindig a barátnőimmel voltam, ő meg valamelyik barátjával.


Egy hét után meguntam ezt a helyzetet, és a suliba első óra előtt fél órával ott voltam, és vártam rá egyedül. Bejött a suliban, és én csak néztem, és oda jött, és már jó pár éve együtt vagyunk.


Arra ne várjanak a lányok, hogy egy mosoly után majd odamegy a kiszemelt, és akkor már össze is jön vele. Ez nem így megy.

2009. márc. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
66%

Nagyon egyszerű! Azért nem beszél egy nő nyíltan, mert akkor úgy érezné, hogy ő a kezdeményező. Márpedig az azt is jelenti, hogy neki fontosabb, hogy létrejöjjön az a kapcsolat, mint a férfinak. Mert ezek szerint a férfi magától még nem gondolt arra, hogy meghódítsa. Hiszen ha gondolt volna, miért nem tette meg? Talán "nyuszika" egy kicsit? Egy férfinek legyen határozott szándéka, hogy akar-e egy nőt, vagy nem. És ha akar, akkor ne várjon a nőre, hanem kezdeményezzen! Egy férfinak még mindig nem olyan ciki, ha mégsem ér célhoz a kezdeményezése, mint egy nőnek, aki "felkínálja magát", még ha csak egy sétára is hívja a férfit.

Én ilyen férfire vártam, és meg is találtam, már 10 éve éljük együtt az életünket. És szerintem minden nő ilyenre vágyik titokban! :-)

31/N

2009. márc. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
A nők egyszerűen képtelenek fölfogni, hogy mi nem értünk az apró célzásokból, de a határozottakból sem. Ha valamit akarnak, mondják meg. Nem fogjuk félreérteni. Mi mindent pont annak fogunk érteni, ahogy azt elmondják.
2009. márc. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Anyuci meg fogja fel, hogy nem mozdulunk el a gép elől, az ebédet hozza be a szobába. Valamelyik szülő meg vigyen el az iskolába, mert buszozni sem jó. Mindenki csak megnehezíti az ember dolgát :@ :D
2009. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
31/N - TÖKÉLETESEN igazad van! Én is ezért nem merek nyiltan beszélni, mert egy lány számára még mindig lealacsonyitóbb és cikibb ha nemet mondanak neki, mint egy pasinak, épp azért mert a legtöbb lány szemében még mindig a férfinak kellene bátrabbnak, kezdeményezőbbnek lennie... sajnos manapság azonban a férfiak egyre kevésbé ilyenek. Meg terjed a sok metroszexuális agyonborotvált nyámnyila nőies pasi, azon sokszor úgy érzem lányosabbak mint én magam. Na talán ezért.
2009. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"ja és ha a férfi feltesz egy kérdést, akkor ha igenre gondolsz akkor igent mondj, és ha nemre gondolsz akkor nemet."

Ajjaj, lehet ezzel zavarnád legjobban össze a srácot ;D.


Am sztem nem arról van szó h egy férfi ne értené a jeleket (talán nem annyira mint kéne, de valamennyire mindenképp). Csupán egyszer azt látja h érdekli a másik felet, máskor meg azt h le se szarják és nem tudja mit gondoljon =). (és én is ilyen szerencsétlen vagyok h ilyen esetben nem tudom mit gondoljak :( ).

Egyébként meg tessék olvasni metakommunikációval foglalkozó könyvet ;).

2009. márc. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!