Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férjemmel lassan 9 éve vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemmel lassan 9 éve vagyunk együtt és váláson gondolkodom. Hogyan lehet megmenteni egy véleményem szerint szinte teljesen tönkrement kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden leírni problémámat, ami a következő: Férjemmel lassan 9 éve vagyunk együtt, ebből több mint 5 év telt házasságban, lassan 8 éve élünk együtt, gyermekünk nincs. Én most 28 éves vagyok, ő 30.A szerelmünk egy mély barátságból alakult ki. Párkapcsolatunk kezdetén észrevettem, hogy kevesebbet beszélgetünk, kevesebb gondolatát osztja meg velem. Szerettem volna ezt megbeszélni, mire ő azt a választ adta, hogy én már a szerelme vagyok és nem a barátja, így nem tud velem úgy megbeszélni mindent, mint azelőtt. Nem értettem egyet és nehezményeztem, próbáltam megváltoztatni a véleményét, hatni rá, de sajnos nem sikerült és hibáztam,mert elodáztam a problémát. Az elmúlt évek alatt számtalanszor éreztem úgy, hogy "elmegyünk" egymás mellett, amit jeleztem is neki, de ő sosem akart beszélgetni. Egyre nagyobb problémákat véltem felfedezni. Belevetette magát a munkába, hogy megvalósítsa - mert szerinte ez egyedül az ő feladata - a mi álmainkat. Három, négy munkahelye is volt egyszerre. Fáradtan és ingerülten jött haza, hazahozva a problémákat, melyeket ha el is mondott, szakmai volt és a felét sem értettem. Ha nem mondtam semmit az elhangzottakra, azt mondta nem érdekel az ő problémája, ha válaszoltam, és esetleg nem értettem egyet,akkor azt gondolta én is őt támadom. Lett egy behajtói munkája is, és azt láttam, hogy egyre agresszívebb a viselkedése. Én eközben hanyagolva lettem, sokat voltam egyedül és magányos. Ritkulni kezdtek az együttléteink is és egyre gyakrabban utasított vissza. Híztam 25 kg-ot, ami miatt már meg is értem, hogy érdeklődését vesztette, bár ő is hízott ugyanennyit. Próbáltam tenni ezek ellen, beszélgetni vele és megoldandó a másik proglémát, fogyókúrázni. Ő a kéréseimet folyamatosan elutasította, azt mondta, hogy nem számít a hízásom, ő szépnek tart, csak fáradt, beszélgetni pedig nem akar. Fogytam 10 kg-ot, tudom, hogy ez kevés, de legalább ennyi sikerült. Ezután belevetettem magam a tanulásba, elvégeztem egy második diplomát stb., hátha tudok én is másodállást vállalni, de rá kellett jönnöm, hogy ő nem akarja, hogy változtassunk az életünkön, így kevés volt az esély arra, hogy valóban pénzre tudjam váltani a tudásom. Én főállásban, 8-16.30-ig dolgozom és dolgoztam is, míg az ő munkaideje egyre jobban kitolódott. Elkezdett este 11 órakor hazajárni, mikor már kihűlt a vacsora, vagy én már aludtam volna, persze amit sosem tudtam, mert mindig azt hittem, hogy baj történt. Hamarosan észrevettem az ital és a cigaretta szagát, és kiderült, hogy már régóta kocsmákban éli az életét. Én ezt veszekedéssel toleráltam, ha már a beszélgetést elutasította. Természetesen ő meg emiatt egyre kevesebbet jött haza. Elkezdődtek a játszmák. Én már nem vártam vacsorával, nem mosogattam el, mondván ha ott tud ülni a kocsmában napi 4-5 órát, akkor maradhat idő a házimunkára is, ne nekem kelljen 8 óra munka és iskola, meg gyakorlat után megcsinálnom. Utána már ritkítottam a takarítást is, majd már nem is vasaltam rá. Belátom, hogy ez nem a legjobb válasz volt. Megjegyzem, próbálkoztam azzal is, hogy menjünk el párkapcsolati terápiára, de ő teljesen elzárkózott. Mindeközben eltelt 9 hónap úgy, hogy nem éltünk házaséletet. Azután egyre gyakoribbak lettek a furcsa telefonok és sms-ek, a telefonjait a párnája alá tette éjszakára. Egy éjszaka furcsa érzésem támadt, hogy mindez csak azért lehet, mert el akar titkolni valamit. Újabb hiba, de megnéztem a telefonokat. Kiderült, hogy idegen nőknek írt sms-ek vannak, amelyek ugyan nem utaltak egyértelműen megcsalásra, de valószínűleg valaminek a kezdetébe csöppenhettem bele. Általam nem ismert nőnek szóló üzenetben kérdezte, hogy milyen palacsintát vigyen neki. Stb. Akkor pedig valóban palacsintát sütött otthon. Becsapva, megcsalatva éreztem magam, - kicsinyes, és ma már nevetséges arra gondolnom, hogy azon háborogtam, hogy egy idegen nőnek az én konyhámban, az én edényeimmel készít palacsintát. Kezdetét vette hát „magánnyomozói” karrierem. Elhatároztam, sok tépelődés után, hogy ez biztosan nem lehet és én csak félreérthettem és nem fogok rákérdezni a férjemnél, hanem én derítem ki az igazságot. Persze ez hamvába holt, mert a feszültség kihozta belőlem és elmondtam neki, hogy megnéztem a telefonját és mit találtam benne. Ő erre azt mondta, hogy a lány csak egy pincérnő az egyik helyi kocsmában és mivel zárás után szolgálta ki őt és a barátját, hálából palacsintát ígért neki. No és persze Ő megtartja a szavát. Ezután elmentünk nyaralni és volt egy együttlétünk. Számomra – pedig sok mindenre nyitott vagyok – általa ismeretlen módon szeretkeztünk. Ruhában, futva, mintha tilosban járnánk, a fehérneműt félrehúzva. Rosszul éreztem magam, kissé megalázva, lehet én értékeltem rosszul, de 9 hónap szünet után, nem ilyen szeretkezésre vágytam a férjemtől, egy szép kis apartmanban, ahol csak mi ketten voltunk. Elmondtam neki, hogy bár örülök, hogy végre szeretkeztünk, másra vágytam. Talán nem kellett volna, mert azóta sem nyúlt hozzám többet. (Ez már 17 hónapja volt.) Persze gondolom, hogy nem csupán ez volt az oka. Telt az idő és otthon internetünk lett. Egyszer nem jutott eszembe egy oldal, amit korábban néztem és visszakerestem a honlapot, az ideiglenesen letöltött fájlok listájából. Akkor valami eltört bennem. Olyan szexoldalakra bukkantam, amelyeken nőket brutálisan meggyilkolnak, majd meggyaláznak. Félelmetes volt. Ezt is próbáltam megbeszélni vele, de mereven elzárkózott. Azt mondta, hogy ő ezeket nem nézegeti, majd azt mondta, hogy ő nézi, de nem magának, majd másszor azt, hogy először nem magának nézegette, de már neki is tetszik. Magam sem tudom mi az igazság és már úgy gondolom, hogy talán ő sem tudja. Sok hazugság van, melyre fényderült (több adósságra is) és még sok lehet melyekre nem. Kiderült, álnéven mentette el telefonjaiban az idegen nők számait, akik mind valamelyik környéki kocsmában felszolgálók. Míg vidéken voltam, akár egy gyerek, sutyiban házibulit tartott, amit később a szomszédomtól tudtam meg, mert akkora hangzavart csaptak, és jöttek-mentek az emberek, természetesen több nő, mint férfi és mégtermészetesebb módon letagadta az egészet. Én önmarcangoltam, sokszor éjszaka is lementem sétálni, mikor nem jött haza és azon kaptam magam, hogy ugyanazon utakat járom be, egyik kocsmától a másikig, hogy melyikben találom meg. Az esetek 90 %-ában meg is találtam. Már kétszer hagytam őt ott. Kétszer visszamentem. Ígért sok mindent és nem tartotta be. Most, január 3-a óta újból a szüleimnél lakom. A visszahódítás is forgatókönyv szerint zajlik. Az első héten semmi, a másodikon „mindenért ő a hibás, már tisztán lát” és mindent megígér, a harmadikon én gyalázatos vagyok. Csakhogy míg eddig nem volt nélküle jövőképem, addig már van. Már nem sírok, sőt nyugodtabb vagyok, rossz, de mégis jó. Ugyanakkor nehéz megértenem, hogyan jutottunk ide. Nehéz feldolgoznom, hogy volt templomi esküvőnk is és én tényleg komolyan gondoltam, amit ott elmondtam. A férjem, most már eljönne párkapcsolati terápiára, én azonban tanácstalan vagyok. Nem vagyok biztos magamban. Bár az eszem azt mondja, hogy bolond és mazochista az, aki ilyen történet után nem hagyja ott a férfit. Nos?
2009. márc. 16. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Mar ott kellett volna hagynod ot! Meg nagyon fiatal vagy hogy elvesztegesd az idodet, es igen, elvesztegeted. 28 evesen a ferjeddel eloszor 9 honapig, majd 17 honapig nincs szex? Ez nem normalis dolog.

25 kg-t hizol? Ez sem normalis dolog termeszetesen, ez a lelked miatt van, boldogtalan vagy, eszel, eszel, akkor amikor csuszik a falat boldognak erzed magadat. Ez a hizas is miatta van.

2-szer eljottel mar tole, es most is kulon vagytok, most szeretne hogy visszamenjel? De amikor ott vagy akkor pedig nem foglalkozik veled, nem kellesz neki.

Egyetlen percet se vesztegessel mar ra, annak az egynek oruljel, hogy nincs kozosen babatok, vagy mar tobb gyereketek is, mert ugy meg nehezebb lenne tole elvalnod. Add be a valast, es ne alazkodj meg megegyszer, csak egy eletunk van. Elj!:)

2009. márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

úristen... hát ezekhez nem sok mindent lehet hozzáfűzni

de gondoltam írok neked ha már végigolvastam az egészet mások lehet nem olvassák végig, legalább valakitől hallj tanácsot, ha nem is olyan hasznavehetőt (még csak 19 vagyok)

szóval: úgy érzem a férjedben abszolút semmi érdeklődés nincs irántad, és ahogy leírtad az egész periodikusságát, h mindig ugyanaz a forma, hamar be lehet látni, hogy ez nem is fog változni. tudom, mert Anyu is hasonló kapcsolatban élt sokáig, láttam őt összetörni rengetegszer (akkor voltam 12), láttam ahogy apám órákig könyörög a lakás ajtajában, ekkor én is sírtam, aki utáltam apámat ahogy Anyuval bánt, mert nem bírtam nézni ahogy megalázza magát. mit érezhetett akkor Anyukám, aki valaha szerette őt? aztán ahogy visszajött apám, egy hétig nagyon figyelmes volt játszott velünk, vitt suliba stb, utána minden úgy ahogy régen (ő nem piált, csak nőzött és kiforgatta Anyut az összes pénzéből, volt úgy h felvette a fizetését Anya meg 500ft-okkal rohangált a városban). ezt rengetegszer eljátszották de végre Anyu úgy döntött h elég volt és elválik. persze akkor is jött a könyörgés, de már nem engedett neki. mi is Nagyihoz költöztünk, aki mindenben támogatott minket. azóta 2-3 hetente látom apámat, már kiegyensúlyozottabb, van párkapcsolata, pénze viszont semmi... nem is támogat... azt akarta h gimi után menjek el dolgozni, h ne kelljen több gyerektartást fizetni. most meg h mégse tettem, bezzeg mekkora jó villogni a rokonoknak h az ő lánya műszaki egyetemre jár!

szóval nem tudom segített e, de azt akarom mondani, hogy ha Anya 38 évesen, két gyerekkel ott merte hagyni apámat 15 év után akkor Te se félj megtenni! :) sokkal fiatalabb vagy, előtted az élet :D ja és Anyu hozzáment egy férfihoz 3 éve és nyáron megszületik a húgom :):)

sok sikert!

2009. márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
76%
A soraidat olvasva a saját sanyarú házasságom periódusai jutottak eszembe. Sajnos én 15 évig halogattam a döntést a válásról./két kisgyerekkel/ Hasonló megaláztatások, kocsmák, nők, stb-vel kezdődnek a nagyobb problémák. Aztán elcsattan az első, utána a következő pofon....Ha visszaforgathatnám az idő kerekét, 1 évig is kár volt várni. Kutyából nem lett szalonna a sok fogadkozás ellenére sem. Szerintem ez az esetek 99 %-ban igaz. 5 éve váltam el. Semmit nem bántam meg. Azt sajnálom, hogy tanult, értelmiségi szép nő létemre hagytam, hogy a fiatal éveimet valaki tönkre tegye. Az a házasság nem szent, amiben a templomi esküt csak az egyik tartja fontosnak. Most 40 évesen két gyerekkel,elvált nőként százszor jobban érzem magam, mint házasságom bármelyik percében. Ha a helyedben lennék, egy percig sem maradnék abban a házasságban. Nem könnyű a válás, de utána ott van a remény egy szebb és boldogabb életre. A brutális internetes oldalt pedig ne vedd félvállról. Sok hasadt személyiség van, akitől igenis félnünk kell, még ha a férjünk is. Gondold át a védelmedet bármilyen eshetőségre felkészülve. Előbb-utóbb eljön a gyerekvállalás ideje. Nyugodt szívvel szülnél egy ilyen férfinak gyereket? Ez az életformát szánod a gyerekednek? Ha boldog családi életre vágysz, hozd meg a nehéz döntést, és SOHA ne nézz hátra! Egy sorstársad
2009. márc. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszadók! Nagyon köszönöm a kommenteket! Nagy szükségem van rájuk, hogy megerősítsetek az elhatározásomban! Köszönet érte! Ha elbizonytalanodom, majd ezeket fogom újra elolvasni!
2009. márc. 17. 16:58
 5/10 anonim válasza:

Szia! A "sorstársad"vagyok ismét.

Mitől szoktál elbizonytalanodni? Szereted, mazohista vagy,félsz tőle, félsz egy új kapcsolattól, félsz a magánytól,....? Vagy bízol benne, hogy megváltozik, hogy minden jóra fordul? Ezekre a kérdésekre adj magadnak igaz választ. Magadnak soha ne hazudj!!! Ha mások előtt kénytelen vagy színjátékot játszani, magadnak akkor se hazudj soha! Hidd el, őutána is van élet, boldogság, szerelem. Persze nem 1-2 hét alatt, de eljön az ideje. Sőt, akik átéltünk egy s mást, sokkal bölcsebben és tapasztaltabban állunk az élet dolgaival szemben. Keresd pozitív emberek társaságát! Ne fordulj magadba! Ne panaszkodj sokat, ne sajnálkozzanak rajtad. Inkább határozott lépéseket tegyél, hogy irigyeljenek a határozott, erős egyéniségedért. Minden jót kívánok neked! Sorstársad

2009. márc. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves Sorstársam!


Kérdezted, hogy mitől is bizonytalanodom el. Nos, az együtt töltött idő hosszú volt, és nagyon meghatározta az életem. Sokáig csak a férjemmel volt jövőképem, ami mára már megváltozott, azonban időnként felmerül bennem a mi lett volna ha... Hiszen amennyi erővel rossz volt ez a kapcsolat, annyi erővel jó is lehetett volna. Örülök, hogy nincs gyermekem ebből a házasságból, de azt is tudom, hogy ez csupán azt támasztja alá, hogy rossz volt a kapcsolat, hiszen normális esetben már lehetett volna. Nehéz a változtatás, mert anyagiak kötnek bennünket össze. Ezek az anyagiak nem annyira kuszák, de van lakás, hitel, autó, melyeket elég nehéz úgy szétválasztani, hogy a férjem, még nincs olyan helyzetben, hogy ki tudjon fizetni. Olykor egyszerűbbnek tűnik az embernekk a visszatáncolás, mint várni és megtenni az első lépéseket az ismeretlenbe. Rák jegyű vagyok, annak minden jellemző tulajdonságával. Fontos számomra a család, a biztonság. Mindemellé pedig nincs önbizalmam, ugyanakkor nem félek, hogy egyedül maradnék. Igyekszem azt tenni, amit írtál, magam is ezekre jutottam. Ritkán panaszkodom és próbálom a jó oldalát nézni a dolgoknak. Köszönöm a bátorító sorokat!

2009. márc. 19. 18:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Most olvastam a kérdésedet, és kialakult bennem egy vélemény, azonban látom, h a kérdést sem most tetted fel. A kérdés, mi újság azóta????
2009. nov. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Azóta az történt, hogy rájöttem, valóban semmi értelme. Beadtam a bontókeresetet a bíróságra és hosszú idő után megszületett a vagyonmegosztási szerződés. Sok emberre számíthatok, a család, a barátok, a munkatársak, mind a segítségemre vannak, hogy újra el tudjak indulni. Mentálhigiénés tanácsadásra mentem, és hosszas vajúdás után arra jutott, hogy elkezdem szedni az orvos által javasolt antidepresszánst. Szépen lassan jobb lesz minden. A múltba csak annyit nézek, hogy tudjak belőle tanulni. Üdv.

2009. nov. 9. 14:39
 9/10 anonim ***** válasza:

hát nem küldött még elég figyelmeztető jeleket a sors, hogy nem ez az utad?

tudni kelle engedi is, ez is 1 életfeladat

ha túl lezsel ezen a szakaszon, csak jobb vár

nehéz addig eljutni, de megéri

nem azzal követsz el hibát ha "sutba vágod"az ígéreted, hanem hogy áthágod a sors akaratát, mert minden bizonnyal nem ezt a férfit szánta neked..szóval vagy szenvedsz 1életen át, vagy vársz hogy megtaláljon avalódi boldogság!

(egy sorselemző)

2010. jan. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már nem mai kérdés, de azért nagyon sok sikert kívánok és azt mondom fel kell állni. Még fiatal vagy és tessék csak új jövőképet kreálni, bátran.Ez kell,hogy talpraállj! És mikor majd eljön az idő, hogy megtalálod amit kerestél, akkor fogod belátni,hogy milyen más élet is létezik. Légy boldog!!!
2010. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!