Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek? Ennyi idő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek? Ennyi idő után normális ez? Vagy én nem vagyok normális?

Figyelt kérdés

Soha nem hittem volna, hogy itt várok a kérdéseimre választ, magyarázatot, de sok okosságot olvastam Tőletek, úgyhogy belevágok. Előre szólok, kicsit hosszú lesz.


22 éves vagyok. Tavaly január végén szakítottunk a volt párommal (egy évvel idősebb nálam), majdnem 3 év után. Szinte a kezdetektől fogva itt lakott. (Vagy az összeköltözés, vagy a szakítás: ez volt a két lehetőségünk.) Az édesanyjával nagyon sok összezörrenésünk volt, illetve úgy is mondhatjuk, hogy sokat bántott az anyja, ugyanis én mindig néztem azt, hogy a párom édesanyjáról van szó, és ha nem akarom, hogy a kapcsolatunk rámenjen, akkor kénytelen vagyok befogni a számat. Egyszer szóltam vissza, amikor Édesanyámat becsmérelte, akkor sem voltam bunkó. A volt párom sosem szólt az anyjának, hogy állítson magán. Szinte két tűz között volt.


A közel 3 év alatt nagyon megromlott a kapcsolatunk, a konfliktusrendezés nem volt az erőssége, én könyörögtem neki órákig, hogy beszéljük meg, ő pedig levegőnek nézett. Rettenetesen tönkrementem idegileg, lelkileg. Hogy miért nem szakítottam? Talán dacból. Meg akartam mutatni az anyjának, hogy igenis én maradok a fia mellett. Most már belátom, hogy nem voltam normális.


Ahogy leírtam, 2010. január végén ő mondta ki, hogy vége. 2009. decemberében kaptam tőle egy pofont, lényegében azért, mert leültem az ágy azon részére, ahol ő aludni szokott... Ott, annál a pofonnál meghalt a kapcsolatunk is, legalábbis úgy érzem, hogy ott végleg megtört bennem valami. Onnantól kezdve nem tudtam élvezni az érintését, a szexuális életünk a nullával lett egyenlő. Január végén, a szakítás után itt maradt pár napig, akkor végre tudtunk beszélgetni és elmondta, hogy az egyik munkatársa tetszik neki. Utólag kiderült, hogy december óta csalt azzal a másik lánnyal.


A fiúval azóta egyszer találkoztam, mert itt maradt pár holmija. Nem beszél velem, ha meglát, akkor elfordul, nem is köszön. A közösségi oldalakról törölt, FB-n letiltott.


Nem igazán értem, hogy miért Ő haragszik rám, de nem is ez a lényeg.


Van most barátom, 8 hónapja vagyunk együtt. Szeretem őt nagyon, de már két éjjel is volt barátommal álmodtam, és ilyenkor teljesen összezavarodok, és a szívem szorul össze, hogy MIÉRT?


A szakításnál 20 kg-t fogytam, bezárkóztam, nem lehetett velem beszélni. Azt érzem, hogy ő életem szerelme, és mindig szereti fogom.


Barátomnak elmondtam az egész történetet, és ő azt mondja, hogy 3 évet nem lehet nyomtalanul kitörölni az ember szívéből, és megérti az érzéseimet.


Kérlek adjatok tanácsot, mert felőröl ez a helyzet.


Köszönöm annak aki elolvassa és segít.


2011. jún. 2. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Megprobalok hasznos informacioval szolgalni Neked! Nagyon sajnalom ami a volt baratoddal tortent, sajnos neked is volt ilyen "anyos jeloltem" aki igy viselkedett velem, es a kicsi fia soha semmit nem tett ellene, aztan vegulis mi is szakitottunk, DE az hogy megutott, megcsalt es meg o haragszik rad, o fordul el, UNDORITO!!!!

probald meg ossze szedni magad es nem foglalkozni vele tobbet.. a masik ami nagyon fontos hogy, becsuld meg azt a sracot akivel most egyutt vagy, mert igaza van, 3 ev az hosszu ido, es teljesen normalis hogy eszedbe jutnak meg dolgok az exedrol!!! Mit almodtal rola/vele?

Az hogy hogyan felejthetned el ezt az egesz a valasz az sajnos hogy SOHA, akarmennyire is elszomorito mindig emlekezni fogsz ra, lehet kesobb csak jo emlekek lesznek!!! nagyon szoritok neked, ha gondolod irj privit probalok meg tanacsot adni!!

2011. jún. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem lehet 3 évet kitörölni - nem is kell. Az ember múltja hozzá tartozik az emberhez, ezt az embernek és az ember párjának is el kell fogadni (ez a mostani párod nagyon jól látja). Amit kell tenni: a szép emlékeket megőrizni (már ha voltak), a hibákból, kudarcokból tanulni (elfogadni, hogy nem vagyunk tökéletesek, hibázhatunk), és nem követni el őket újra. Ne menekülj az emlékeid elől, nem kell. Csak tudomásul kell venni, hogy annak vége. Az a múlt. A barátod meg a jelen és a jövő. Most nagyon jól áll a dologhoz, de ha túlfeszíted a húrt, előbb-utóbb megunja.


Még egy: az álmokat nem kell komolyabban venni, mint amennyi jelentősségük van. Konkrétan: hiába álmodom, hogy nyertem a lottón, sose nyerek.

2011. jún. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy végigolvastad.

Nekem is az fáj, hogy ő fordul ellenem, pedig nekem lenne rá okom. Mégis azt kértem, hogy maradjunk barátok, de nem.:(

Az első álom az volt, hogy a városban találkoztunk, mindketten mentünk a magunk dolgára, de egy csöves belém kötött, mert nem adtam neki pénzt, és rohantam volt barátom felé, és megvédett.


A másikat most éjjel álmodtam, barátokkal mentünk étterembe, és barátnőm szólt, hogy ott van Ő a másik asztalnál. Odanéztem, ő rám nézett, a barátnője mellette ült, én felálltam, hogy inkább eljövök, de elájultam a sokktól. Mikor magamhoz tértem, akkor láttam, hogy már nincsenek ott. Kiderült, hogy a lány születésnapját ünnepelték. Volt osztálytársam is ott volt, és kérdeztem, hogy "Eljegyezte mi?" mondta, hogy "Dehogyis" de nem hittem neki, dühömbe összetörtem az asztaldíszek egy részét. Utána egy hatalmas bevásárlóközpontban voltam, de valami irdatlan nagy volt, és őt kerestem, de mikor megtaláltam nem mertem odamenni, mert ott voltak a szülei is. :(


Nem tudom mit jelentsen :(

2011. jún. 2. 12:24
 4/15 anonim ***** válasza:

Ui:

*Nem igazán értem, hogy miért Ő haragszik rám


Több okból:

- ő anyuci pici fia, aki mindig mindent megkapott - és most elvették a játékát (=téged)

- tök mindegy, ki akar szakítani, ki a "hibás" - mindkét félnek kudarc a szakítás, sérti a büszkeségét


Ne foglalkozz vele.

2011. jún. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ui2: egy dolgot viszont fontos tisztázni: azért vagy a mostani barátoddal, mert szereted, vagy azért, hogy legyen valaki, hogy az előzőt elfelejts vagy mert nincs jobb stb.? Mert ez nem mindegy.

8 hónap alatt viszont ezt el kell tudni dönteni. Ha ennyi idő után "még" nem vagy biztos benne, hogy szereted, akkor az azt jelenti, hogy nem szereted.

2011. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De hát ő dobott el magától. Amúgy tényleg anyuci pici fia. Ja, azt nem írtam, hogy Vas megyei a srác, onnan jött tanulni ide, tehát évente 1x láttam anyucit.
2011. jún. 2. 12:29
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem a barátomat. Soha nem bántott, tudok vele beszélgetni, meghallgat, és nem a négy fal között éli az életét a kütyüivel.
2011. jún. 2. 12:30
 8/15 anonim ***** válasza:

Én a következőt tudom neked javasolni! A helyzeteket amik voltak köztetek és nehezményezed próbáld külső objektív lencsével vizsgálni, megnézni hogy te miben voltál ott felelős, és mit tehettél volna másképpen. Az érzések addig megmaradnak benned és a tüskék is, amíg nem találsz rájuk magyarázatot. ÉS fogadd el a múlt hibáit tapasztalatként amiket ma már másképpen fogsz tenni. Nehéz de ez vezet eredményre.


Ja és ami fontos, mindenki magáért felel, ahogyan te is, nézd meg az érzéseidet, kövesd őket, leplezd le. Vannak érzések amik nem a tieid azokat űzd ki. Javaslok egy oldalt, ahol találhatsz tudatosságról komoly leírásokat, ez talán segít neked is:


[link]

2011. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

*Nagyon szeretem a barátomat. Soha nem bántott, tudok vele beszélgetni, meghallgat, és nem a négy fal között éli az életét a kütyüivel.


Nem kétlem, de az, hogy nem bántott, még nem szerelem. Az a minimum!

Mit érzel iránta? Nem a jó tulajdonságaira vagyok kíváncsi, a jóság relatív, ráadásul "rossza(abb)" embert is lehet nagyon szeretni. Szeretni pont azt jelenti, hogy látod a rosszat is benne (senki nem tökéletes, biztosan vannak rossz tulajdonságai is! - ha azt mondod, nincsenek, akkor nem ismered eléggé), ennek ellenére - hogy vannak rossz tulajdonságai - elfogadod.

Tehát vágysz-e rá, vágysz-e a társaságára, az érintésére, milyen erős ez a vágy, jól érzed-e magad vele, vidámabb vagy-e, mióta vele vagy (nemcsak amikor találkoztok, hanem általánosságban, mindig), szeretsz-e hozzáérni, örömet szerezni neki, körülötte forognak-e a gondolataid, része-e az életednek (sok közös program, hobbi)?

2011. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Látom a hibáit is, ahogy a sajátjaimat is. Nekem az a hibám, hogy makacs vagyok és sajnos hisztis. Neki az a legnagyobb hibája, hogy azon tölti ki a haragját, akivel van. Általában rajtam. Ez annyiból áll, hogy velem morog, és ilyenkor minden rossz, amit csinálok, de ha szólok neki, akkor azonnal bocsánatot kér, és már nem morog velem.

Vágyom a társaságára, az érintésére. Alig várom a hétvégéket, hogy Vele lehessek éjjel, hogy hozzá bújhassak, érezhessem az illatát. Amikor csak tehetjük elmegyünk kirándulni.

2011. jún. 2. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!