Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A fiúknál mit jelent a szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fiúknál mit jelent a szerelem?

Figyelt kérdés
Van különbség náluk aközött,hogy szeretnek egy lányt,és hogy szerelmesek?Ha van,akkor honnan lehet tudni,hogy egy lány szimplán fontos nekik,és szeretik,illetve,hogy szerelmesek is?
2011. jún. 11. 02:54
 1/5 anonim ***** válasza:

"A fiúknál mit jelent a szerelem?"


Elég sok mindent, agyontárgyalt téma, ha előveszel egy 18. vagy 19. századi verseskötetet, az egyik fő téma a szerelem. Persze férfiak írják ezeket.


"Van különbség náluk aközött,hogy szeretnek egy lányt,és hogy szerelmesek?"


Van.


"Ha van,akkor honnan lehet tudni,hogy egy lány szimplán fontos nekik,és szeretik,illetve,hogy szerelmesek is?"


Aki tapasztalta, az tudja a különbséget, aki nem tapasztalta, az meg úgy gondolja, hogy nincs különbség.


Egyébként ahogy érik a személyiség, a különbség idővel eltűnik. A szerelem kamaszos jelenség. Felnőtt korban hasonló lelkesedést, mint a szerelemben, más dolgok iránt érez az ember (jó esetben), és soha többé (rossz esetben). Ezért vannak az emberek annyira oda a szerelemért. De ezt ki lehet nőni.


Őszintén szólva én mindig kételkedtem abban, hogy a nők tudnak szerelmesek lenni. Szerintem mivel a nők sokkal gyakorlatiasabbak és érzelemmentesebbek a férfiaknál, ezért a szerelem sincs meg náluk, de ez csak magánvélemény, nincs erről tudományos értekezés.

2011. jún. 11. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
semmit. kb azt hogy megfektesse a nőket...és ezt férfiként mondom. Sose volt ilyen időszakom, próbáltam keresni normális lányokat, de nincsen. vagy mind visszautasit pedig nem top1-nel probalkozok es nem is vagyok ronda. (vagy agyuk nincs) ezert akit megfektetni kell, azt sokkal konnyebb. sajnos a nok tettek ilyenne a ferfiakat amiert ilyenek. semmi romantika nincs bennuk, ez van..
2011. jún. 11. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Van különbség bőven. Ha egy férfi szeret(igazán szeret), akkor nem befolyásolja semmi, ragaszkodik és mindent megtesz a nőért, mégha nem is érdemli meg. Nincsenek különösebb elvárásai, hogy a nő másként esetleg jobban megfelelne neki, hanem elogadja amilyen. A nőknek ezzel szembe sok elvárásuk van, folyton a tökéleteset akarják látni a pasiban, mindent kritizálnak. Egy pasi sem azért lesz szerelmes, hogy szexeljen, azt megkapnánk szerelem nélkül is.
2011. jún. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Először is,köszi szépen a válaszokat.

Pontosan,amit kérdeztem,az az volt,hogyha egy férfi szeret egy nőt(elfogadja olyannak,amilyen,érezteti vele,hogy fontos,kedvében akar járni,sokat keresi,stb),az szerelmes is?

Bár az első hozzászóló azt irta,van,de nem igazán fejtette ki a dolgot.Mitől több a szerelem,mint a szeretet?Érzi azt az ember,ha szerelmes?

2011. jún. 11. 12:58
 5/5 anonim ***** válasza:

"Mitől több a szerelem,mint a szeretet?Érzi azt az ember,ha szerelmes?"


Mondom, olvass verseket vagy regényeket, főleg a romantikus korszakból, és megtudod. A fél irodalom erről a témáról szól.


Egyébként kémiailag is kimutatható, hogy az agyban ilyenkor egy meghatározott folyamat zajlik le. Ennek a folyamatnak az időtartama változó, általában 0,5-4 év. Amikor valaki szerelmes, akkor csak az a nő érdekli, akibe szerelmes. Más nem, hiába tetszene neki egyébként. Ez pl. egy jelentős különbség a tetszés és a szerelem között. A szerelem, ha objektíven közelítjük meg, egyfajta beszűkült tudatállapot, mert a többi nő megszűnik létezni. A szerelmesek mondanak olyanokat, hogy "engem csak X érdekel" és "sosem találok X-hez hasonlót" (2 évvel később pedig aztán talál, mert addigra az agyában lezajlottak bizonyos kémiai változások).


Amúgy a szerelmet még szép, hogy érzi az ember, ugyanis, mint említettem, jelentős kémiai változásokkal jár, magyarul természetes drogmámor.

2011. jún. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!