Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem a barátomat, de valaki más jár a fejemben, aki viszont elérhetetlen, de sokkal intenzívebbek az érzéseim iránta. Melyik a szerelem? Bővebben.

Figyelt kérdés

24 éves vagyok Az a helyzet, hogy kb 2 éve nagyon megtetszett az egyik tanárom (egyetemi) eleinte tényleg plátói szerelmes voltam, párkapcsolatra vágytam vele (tipikus), (ő 42 éves) Aztán lett egy barátom (aki 28 éves), és jól kijövünk, szeretjük egymást. De még mindig nem múltak el a tanárom iránti érzelmeim, de változtak annyira, hogy már nem akarok párkapcsolatot vele. Tudom hogy ilyen szempontból nem igazán illik hozzám, van 3 gyereke, és egy barátnője, akinek szintén vannak gyerekei, tökéletes pár, és örülök is neki, hogy boldog. A kapcsolatunk kimerül az egyetemmel kapcsolatos témákban, kivéve, hogy nemrég megtetszett neki a saját készítésű zeném, csak két levelet váltottunk, de ez nekem nagyon sokat jelentett, hogy legalább egy kicsit érdeklődik irántam.

Szóval nem járni szeretnék vele, csak szeretném megismerni, mert nagyon érdekes, aranyos, jóindulatú, és jó ember. Nagy veszteségnek érezném, ha nem ismerhetném meg, ha elválnának útjaink. Többször tetszett meg idősebb férfi, de még nem éreztem ilyet, hogy ennyire szeretném megtartani és elmélyíteni egy kicsit a kapcsolatot. Mind plátói szerelem volt, és aztán mivel kijártam a sulit nem találkoztunk többet. De most elhatároztam, hogy szeretnék tenni valamit az álmomért, ami eddig mindig beteljesületlen maradt.

Ez a tanár egyetlen levéllel, vagy egyetlen mosolyával (amitől elolvadok) nagyobb hatással van rám, mint a barátom, aki persze ennél sokkal többet tesz. Szeretem a barátomat, de nem vagyok biztos benne, hogy szerelmes vagyok, gondolataim a tanárom körül járnak egyfolytában.

Szóval itt még két kérdés felmerül ezzel kapcsoaltban, a fentin kívül:

Kérdés, hogy lehet-e barátság köztünk, persze ez kizárólag rajta áll, ha én megteszek mindent ennek érdekében.

Továbbá, hogy egyáltalán tehetek-e ilyet? Lehet, hogy a tanárom iránti érzéseim összezavarja a barátommal való kapcsolatomat.

De úgy érzem, teljesebb leszek, ha nem veszítem el a tanáromat.


2011. júl. 9. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ha igazán szereted, nem fogod megbolygatni az életét. Ha megismernéd jobban, talán méginkább kötődnél hozzá, és egy idő után úgyis egyértelmű lenne számára is, hogy te miért keresed a társaságát.

Ha nem vagy boldog ebben a kapcsolatodban, felesleges folytatni, becsapni a másikat.

2011. júl. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Stojkovic ***** válasza:
100%
Hagyd a fenébe a tanárt. Csak arra jó, hogy állandóan vágyakozz utána és kész. Úgysem lesz belőle semmi. Ha meg meg akarod ismerni, akkor szerintem még egy ideig megmarad ez a "plátói szerelem". Az meg csak arra jó, hogy a jelenlegi kapcsolatodat tönkretegye.
2011. júl. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben vagyok csak azzal a különbséggel, hogy ő nem tanár és mi voltunk együtt. De most nekem is van egy hozzám illő család nélküli párom akit szeretek és tudom tudnék vele együtt élni,de mostanában nagyon sokat gondolok arra a férfira.Mivel családja van ezért sose tervezhettem vele hosszútávon,de ha elált volna akkor lehet vele lennék most is. Érzelmileg én is kötődöm hozzá,de tudom nem lenne értelme összejönni vele, hisz csak a titkolózásról szólna az egész, hisz ő sose vállalna fel és sose válna el.

Én nem tudok tanácsot adni,de én tudom h. én azzal aférfivel nem illenék össze,de mégis kialakult a szerelem,lehet nálatok is kialakulna és működne,de ha nem vagytok hasonló értékrendűek akkor lehet hosszútávon nektek sem működne, szóval megismerheted,de lehet ez tönkre teszi a kapcsolatodat a jelenlegi pároddal.

26/l

2011. júl. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Hasznosak voltak, de valahogy senki sem számol azzal, hogy én csak barátságot szeretnék vele. Valószínűleg csak becsapom magam ezzel. Valószínű csak egy érvet keresek, hogy ne kelljen teljesen elengednem. Lehet ha megismerném és közelebb kerülnék hozzá, tényleg csak összezavarna még jobban.

Csak hát iszonyú nehéz lesz elengedni. Főleg, hogy még 2 évig tanítani fog - aminek őszintén szólva örülök.

2011. júl. 11. 10:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor észreveszem, hogy olyan emberek után vágyakozom, aki valami miatt elérhetetlen. Korkülönbség, távolság, múlt, nem jövök be neki, van kapcsolata, stb. Arra is rájöttem, hogy sokszor azért csinálom ezt, mert tudom, hogy elérhetetlen, és ez sokkal kényelmesebb mint egy párkapcsolatban megküzdeni a kompromisszumokkal, alkalmazkodni, stb. Nincs gond, vágyom valaki után aki elérhetetlen, van okom miért sajnálni magam, lehetek mártír, hogy nekem milyen rossz, de igazán nem kell tennem semmit. Ez akkor is meg tud történni, ha van egy párkapcsolatom, ami jól is működne, ha nem az elérhetetlenen járna a fejem.

Talán nálad is erről van szó. Nem biztos, mert nem vagyunk egyformák, csak vedd figyelembe ezt a lehetőséget is.

2011. júl. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!